100 nábojů: První výstřel, poslední šance

100 nábojů: První výstřel, poslední šance https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4234/bmid_100-naboju-prvni-vystrel-posledni-s-Pwz-4234.jpg 4 81 13

100 nábojů série

Světem chodí muž s kufříkem. V tom kufříku je pistole, sto nábojů a fotka člověka, který vám zničil život. Na vás je jen stisknout spoušť. Nemusíte se bát následků, s touhle zbraní máte zaručenou beztrestnou vraždu. Jenže ne všechno je tak jednoduché, jak se zdá, a za každým dobrým skutkem se skrývají temné motivy nehledě na to, že vraždit není zase tak snadné.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art , Crew

100 Bullets: First Shot, Last Call , 2000

Jaruš7
11.05.2019 5 z 5

Když komiks, tak něco extra, a fakt dobrý, až na některé výrazivo, které by ale upravením nesplnilo ten plánovaný rozsah šokingu.
Povídkový - Balík s náboji je pro mstitele, s jistou zárukou, ale jde o zhodnocení rozsahu a svědomí, to nejtěžší je volba.
Náměty žhavé, kresby oslnivé, celek v superkvalitě.
Pro fandy d o p o r u č u j u.

jarynek
10.02.2019 4 z 5

Dlouho jsem odkládal a doufal, že budou dovydány všechny díly. Tak konečně jsem se do toho mohl pustit:). Zatím jsou to pouze střípky, ale podle ohlasů by se z těch střípků v dalších dílech mohl složit hodně zářivý drahokam. Takže kniha bavila, ale zatím se to ještě pořádně nerozjelo.

Disease
02.01.2019 5 z 5

Dvě rozsáhlejší a jedna mikropovídka o agentovi Gravesovi, který dává lidem kufříky. Samostatně to funguje bezvadně a v tomhle prvním booku ještě není nic moc naznačeno.

Kapis
10.10.2018 5 z 5

Tak, jelikož vyšel před nedávnem poslední díl - po jedenácti letech od vydání tohoto prvního dílu - a není v lidských mozkových silách si pak v desátém díle pamatovat jakékoliv podrobnosti z počátečních kousků, začetl jsem se s chutí pěkně od začátku znova.

V novějších dílech jsem měl za to, že tyto první epizodky byly jen takové náhodné akcičky s nevystopovatelnými náboji a autor ještě nevěděl, kam tím vším bude v budoucnu mířit - och jak jsem se mýlil. On to vtělení Azaela na zemi, jež se kryje za nevinným civilním jménem Azzarello, to měl evidentně promyšlené aspoň v hrubých rysech úplně od začátku, včetně všech důležitých figur, které při prvním čtení nebohý čtenář, lapen do autorových temných tenat, nemůže znát, ale napodruhé je hned pozná a dojde mu jak moc důležitý je v celkovém kontextu i hned první sešit! Tak mě to včera dostalo, že jsem musel tento první bůk zhltat v posteli do konce až do půlnoci, i když bych se tak pozdě už cpát neměl! Padla na mě opět chmura z toho popsaného prostředí hispánsko-negerského předměstí Chicaga, plného zločinu, zrady, drog a vražd. Zachumlal jsem se ještě více s vděkem za to, kde jsem vyrůstal a v jakém bezpečí mohou (a snad i budou nadále moci) vyrůstat moje děti a jen jsem se kochal úžasnými kulisami mistra Rissa. V téhle knize mi ještě nepřijde tak vykreslený a tak jistý jako v dalších dílech, ale i tu je to už výtvarný karneval. Odpaluju světlice, nespalo se mi úplně nejlíp, ale hned po ránu v buse jsem otevřel druhý díl a jedéééééééééém!!!!!!

Lenka.Vílka
08.05.2018 3 z 5

Bohužel. Tohle mě tématem vůbec nechytilo. O to víc mě to mrzí. Kresba a obálky byly ale luxusní. Hodnotím, jak hodnotím :(

martinstefko
22.10.2015 5 z 5

První díl mě naprosto ohromil, a když jsem ho četl teď, poněkolikáté, uvědomil jsem si, jak moc je všechno promyšlené, jak chytře jsou jednotlivé scény nasnímané a jak moc je kresba Eduarda Rissa pro tenhle komiks důležitá. Geniální výběr, prostě geniální. Azzarello a Risso si skvěle sedli a myslím, že tohle je sešit, který vás dokáže navnadit na další díly. Dle mého názoru rozhodně stojí za to, i když ten příběh někdy nabývá takových rozměrů, že se přece jen rádi vrátíte k tomuto začátku, kde ještě nešlo o tak velkou hru. Alespoň na první pohled.

borknagar
06.10.2015 5 z 5

Skvělá noire jízda a úvod série 100 nábojů. Velmi dobré jsou oba hlavní příběhy, krapet lepší s Leem, ale ani příběh a osud Dizzy nebyl vůbec špatný, ba naopak (kdo hraje nebo hrával GTAčka, je tu jako doma). Poslední mini-příběh už dává trošku tušit, o čem bude další díl této série. Pro mě naprostá pecka. Kresba v tomto komiksu je zážitek sám o sobě a Risso jeden z nej komiksových umělců.....

jirincz
07.03.2015 3 z 5

Základní linka - clapík s kufříkem dává lidem možnost pomstít se tomu, kdo mu zkazil život - pomstí se nebo ne? - zní hodně zajímavě, ale čekal jsem přece jen něco jiného, spíše nějaké drama, kdy bude člověk rozmýšlet apod. První příběh z gangu mě teda nějak extra nechytl, super silácké řeči, vulgarita apod, nic pro mě. Nemlubě o celkem dosti osobách, kdy jsem se i celkem ztrácel... Druhý už byl lepší, hlavně tedy asi díky závěru, ale celkově byl poveden taky. No a minipříběh na konci z babičkou byl taky hodně dobrý. Opět nevím, proč v musí být snad v každém komiksu nahotinky, bez nich bych se fakt obešel. Zatím průměr, uvidíme dál.

OldaB
09.02.2014 5 z 5

Co má za lubem agent Graves? Skutečně je tak jednoduché zabít někoho a tím vyřešit své problémy? Pomsta často zhořkne jako kafe, co někdo předevšírem nedopil. Výborné počtení.

ondrash77
20.04.2013

Taky míváte dny, kdy byste nejradši někoho chytili pod krkem, zaškrtili, rozcupovali a spláchli do záchodu? Tak si představte, že by vás oslovil chlápek se speciální nabídkou. Dal by vám pistoli s kufříkem nábojů s tím, že byste mohli kohokoliv odstřelit bez rizika vystopování policií. Pokud vás tahle nabídka zaujala, měli byste z blízka podívat na 100 nábojů.

Kapis
08.02.2013 5 z 5

První příběh se mi moc nelíbil, protože jsem se nemohl příliš asociovat s gangsterským prostředím, v kterém jsem holt nevyrůstal a jenž nesnese příliš srovnání s československou idylkou 80tých let, zbytek byl už mnohem mnohem lepší až skvělý. Hvězda navíc za naprosto fantastickou kresbu, ta mě fakt nadchla. Risso je opravdu mistr noiru. Líbí se mi víc než Miller. Perfektně našlápnuto do dalších pokračování. Lahůdková věc, u níž nebudu dlouho váhat s koupí pokračování;-)

Skip
05.04.2012 5 z 5

Brian Azzarello/Eduardo Risso: 100 nábojů...

První výstřel, poslední šance

Záblesk druhé šance

Hlas krve

Rozčtvrcený zítřek

Nezabiješ

Výborná komiksová série. Patřím k velkým fandů těhle dvou chlápků, kteří stvořili komiks o zradě a pomstě, nebo možnosti pomsty, kterou nabízí tajemný agent Graves, jenž se objeví s kufříkem, v němž jsou důkazy, pistole a stovka nevystopovatelných nábojů. Pak už je jen na dotyčném člověku, jak s touto šancí nebo "šancí" naloží. Za vším tím je ale také jistý Trust třinácti rodin. S tím je to zapeklité, protože agent Graves a jeho minutemani (cosi jako zvláštní agenti, žádní superhrdinové, ale se zbraněmi a různými technikami zneškodnění protivníka to umí parádně) měli v Trustu udržovat pořádek, jenže to se po čase moc nehodí...a už dost, protože bych moc napovídal. V tomto komiksu se mi hodně líbí rozvržení panelů, kdy to často vypadá, jako by se prolínaly, ale není v tom žádný chaos. Dobré je také to, že na mnoha místech je hlavní děj jako by v pozadí a to, co se děje okolo, je vytaženo do popředí, takže má čtenář parádní přehled o vedlejší situacích, které nakonec nemají s příběhem nic do činění, ale je to pak celé takové plastičtější a mnohem živější. Všechny díly série, z nichž každá obsahuje několik příběhů, které na sebe více méně navazují, nebo se některé postavy zase objeví v dalším příběhu, jsou moc pěkně rozehrané, pointa často přijde jako blesk. Nejradši mám zatím poslední díl, v němž je pouze jeden příběh a autoři v něm představili soukromého detektiva, který trousí hlášky ve stylu Phila Marlowea.

Skip
05.04.2012 5 z 5

Brian Azzarello/Eduardo Risso: 100 nábojů...

První výstřel, poslední šance

Záblesk druhé šance