100 jednoduchých věcí, které můžete udělat proti Alzheimerově nemoci

100 jednoduchých věcí, které můžete udělat proti Alzheimerově nemoci https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92303/bmid_100-jednoduchych-veci-ktere-muzete--ABg-92303.jpg 4 5 1

Jean Carperová fundovaně a přehlednou formou nabízí současné informace týkající se výzkumu, léčení a prevence této nemoci, jež hrozí stát se morem jedenadvacátého století. Její kniha oslovuje o to víc, že je psána z pohledu nositele genu způsobujícího Alzheimerovu chorobu. Carperová nijak nezastírá skutečnost, že věda dosud nezná mechanismus, jenž Alzheimerovu chorobu spouští, a tudíž neexistuje ani spolehlivý návod, jak se tomuto extrémně limitujícímu a izolujícímu onemocnění vyhnout. Ví se však, že určité zvyklosti v životním stylu, jako je například stravování, tělesná aktivita či ochota učit se neustále novým věcem, mohou mít zásadní vliv na trénink mozku, takže není tolik náchylný k degeneraci. Autorka zdůrazňuje, že nejsme nuceni trpně čekat na to, zda se nemoc u nás projeví: předkládá desítky možností, jakým způsobem udržet organismus a zejména mozek v činnosti až do pozdního věku nejen pomocí nejrůznějších potravinových doplňků ale také optimistickým přístupem k životu, udržováním bohatých mezilidských vztahů a osvojením si aktivního způsobu života.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Vyšehrad

100 simple things you can do to prevent Alzheimer’s and age-related memory loss , 2010

Balsekar
15.06.2021 4 z 5

Kniha mi přišla užitečná. To co slibuje název je bohatě naplněno. Jednoduché rady s vysvětlením a doporučením, jak na to. Nejsem odborník na zdravou stravu, ale kniha mi dává smysl i v této oblasti obecně. Text má z mého pohledu mnohem širší oblast využití, než jen při prevenci proti Alzheimerově nemoci.

paměť, trénink paměti péče o zdraví stravování, výživa Alzheimerova choroba rady lékaře trénink mozku

Jean Carper
americká, 1932