Knihovna Karla Dvořáčka (Vyškov)

knihovny

Knihovna Karla Dvořáčka (Vyškov)

Typ:veřejná knihovna
Město:Vyškov
Telefon:517 324 541
E-mail:knihovna@kkdvyskov.cz
Web:http://www.kkdvyskov.cz
Adresa:Nádražní 4, Vyškov, 682 01
Otevírací doba:Pondělí - st: 9:00 - 18:00
Čt: 13:00 - 18:00
pátek: 9:00 - 18:00
sobota: 9:00 - 11:30

O knihovně

Zaujímá významné postavení v oblasti informační a kulturně-vzdělávací činnosti v rámci celého vyškovského regionu . Sídlí společně se Základní uměleckou školou v nově zrekonstruovaném a moderně vybaveném bezbariérovém objektu původní obecné školy. Návštěvníci knihovny určitě ocení příjemné a klidné prostředí k četbě, studiu, ale i k odpočinku a relaxaci.

Pro nejmenší čtenáře je určen dětský koutek se spoustou hraček, časopisů pro děti, leporel a jiných lákadel. Převážně mládež hojně využívá služeb internetu či atraktivní nabídky audiovizuálního oddělení, kde si lze vybrat z více než 4 000 hudebních nosičů. Pro běžné čtenáře je pak připraven knižní fond o velikosti asi 100 000 titulů, kde si vybere opravdu každý. Příjemné posezení poskytuje také čítárna periodik s nabídkou více jak 170 druhů novin a časopisů.

Mimo běžnou výpůjční a informační činnost pořádá knihovna celou řadu kulturních a vzdělávacích akcí v útulném prostředí velkého sálu, jako jsou autorská čtení, přednášky, výstavy aj. Podporuje rovněž vzdělávání seniorů v rámci vlastního projektu, který nese název Akademie III. věku.

- kompletní knihovnické služby
- veřejný přístup k internetu
- galerie a výstavní sál v přízemí
- čítárna časopisů a novin

Zdroj textu: http://www.vyskov-mesto.cz/vismo/o_utvar.asp?id_org=18857&id_u=10573
Autor fotky výše: Vladimír Kotulán