Základní čítanka občanské společnosti


Skallarix
Skallarix 04.11.2019 v 12:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 04.11.2019 v 13:50

Tady jste ve svobodném vlákně, Skeeve.
Vážně se nemusíte bát napsat sem argumenty a zdroje, ze kterých ve svém silném tvrzení vycházíte.

Konkrétně:
Kdo je pro vás neomarxista, kdo ekobludař a kdo fanatik?
Proč by se měli spojovat s islamisty, nebo fašisty?
A co Polsko, Maďarsko, Turecko, USA, Guatemala...co říká vaše skleněná koule o nich?

Text příspěvku byl upraven 04.11.19 v 13:50

Skallarix
Skallarix 04.11.2019 v 14:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 04.11.2019 v 14:43

Chtěla jsem konkrétně, ale vidím, že se opět nedočkám.

Nemám vám k tématu co dalšího napsat.

JáJejí
JáJejí 19.11.2019 v 18:00

Tak ve středu se do kin vydává film Vlastníci, o který jsme se tu s uživatelem mata57 před nedávnem otřeli.

siena
siena 19.11.2019 v 18:36

Jájejí, správně píšete, otřeli...když si pročítám zdejší diskuze, diskuzní příspěvky, všechno to, co pan uživatel mata57, tepe, je tu, na to ani film nepotřebujete. A to tu nic důležitého, takřka existenciálního, jako je bydlení, neřešíme. Chtěla bych docela vidět, jak byste ze svých intelektuálních výšin řešili nějaký problém, na kterém zavisí budoucnost střechy nad hlavou s 99 vlastníky...ono je to samozřejmě velmi jednoduché ukázat, soudím dle ukázek ze zmiňované divadelní hry, druhé jako pouhé karikatury. A propos, ne, že by to s tím úplně souviselo, ale v této souvislosti mne napadlo, hodně mne pobavilo poslední "klikání" v Pirátské straně. Žádný velký rozdíl, mezi schůzí společenství vlastníků, opravdu nevidím, naopak...

Text příspěvku byl upraven 19.11.19 v 18:37


JáJejí
JáJejí 19.11.2019 v 18:41

Jenomže ten kabaret divadla Vosto5 je o lidských TYPECH, ne o tom, jak řešit problémy s bydlením. Je to divadlo, nikoliv zákonodárný sbor.
A zrovna Piráti, konkrétně Olga Richterová, naše jak-doufám-budoucí-prezidentka, se právě o zákon o sociálním bydlení velmi zasazuje.

Text příspěvku byl upraven 19.11.19 v 18:42

siena
siena 19.11.2019 v 19:48

Ano, kabaret to je. Ovšem úplně stejný kabaret, ty stejně vysmívané vlastnosti, uplatňujeme i my zde, v naších příspěvcích. A ty stejné charakterové vlastnosti, lidské typy, se obnažily i v tom slavném klikání. Pro mne v tom žádný velký rozdíl není, naopak. Docela hrůzná představa, jak mezi sebou komunikují ti, kteří mají moc rozhodovat o zásadních věcech mého života, o zásadnějších, než je výměna okna, či stoupaček. A to ještě lidé, kteří vstupovali do politiky s heslem, jak jsou jiní než ti, ze zavedených stran. Pro mne to je hodně smutná realita.
A úplně nerozumím, proč sem pletete sociální bydlení. Já psala o společenství lidí, kteří žijí v jednom velkém panelovém domě s tím, že každý má samozřejmě úplně jiné představy o tom, jak by toto nažívání mělo vypadat. A přesto, se to nakonec celkem daří, napříč generačním spektrem. Voda nám z kohoutku teče, teplo z topení jde, když se rozbije výtah, je z čeho oprava zaplatit, když soused onemocní, je o něj postaráno. A vsadím se, že autoři výše zmíněného kabaretu, by se i v nějaké tamní schůzi též "vyřádili".
Ozvala jsem se proto, že už jsem daleka tomu vysmívat se lidem pro jejich slabší stránky, jen proto, že je z nich celkem snadný terč. Když už jsme ve vlákně Čítanka občanské společnosti.

Text příspěvku byl upraven 19.11.19 v 19:54

JáJejí
JáJejí 20.11.2019 v 05:16

Netrpím potřebou cítit se lepší, než zbytek světa. Vždy, když si dělám z něčeho srandu, začínám výhradně sebou.

Sociální bydlení jsem zde zamotala jako obhajobu Pirátů. To, že své problémy, které zákonitě musejí mít, netutlají, ale řeší je standardizovaně a veřejně, je jedním z důvodů, proč jsem absolutně spokojena se svým zběhnutím od voličů a podporovatelů Strany zelených právě k nim.

Protože mám raději lidi, kteří dělají i chyby,
než ty, kteří nedělají nic.

Text příspěvku byl upraven 20.11.19 v 05:17

siena
siena 20.11.2019 v 10:09

Jájejí, viděla jsem rozhovor s autory zmiňované hry. Právě z tohoto rozhovoru plyne má velká skepse k ní. A i ten můj oslí můstek ke klikání - tzv. nemoderní praktiky, za což autoři hry označili konání těch podivných uskupení, versus náš přístup mladých a neklidných, ve stylu pusťte nás na ně. A, celkem zákonitě, konečný výstup není jiný. A už vůbec nepovažuji arogantní a vulgární chování a jednání za něco standardizovaného, ať se tak děje on-line, či za zavřenými dveřmi...

Text příspěvku byl upraven 20.11.19 v 10:09

JáJejí
JáJejí 20.11.2019 v 10:15

Já opakuju, že jsem viděla tu hru, osobně, naživo, fyzicky, tělesně, na vlastní oči, celou, nebo jak jinak to mám ještě zdůraznit.
Je o tom, že lidské typy a jejich chování, myšlení a názory se příliš NEMĚNÍ se změnou formy vlastnictví, resp. politického režimu.

Jaké nemoderní praktiky, jaká podivná uskupení? Kdo je arogantní a vulgární?
Buď budete konkrétní, nebo ztratím zájem k vašemu komentáři něco dál psát.

Text příspěvku byl upraven 20.11.19 v 10:16

siena
siena 20.11.2019 v 10:40

Ano, a mé komentáře pouze poukazují na to, že chování, jednotlivé lidské typy, se nemění ani generačně. A jak se nyní ukázalo, v přímém přenosu, arogantní a vulgární jsou i ti, kteří vstupovali do politiky s heslem, jak všechno budou dělat jinak, jak jsou jiní, než ti stávající. To je celé. Nebo vám přijde zcela normální, aby pražská zastupitelka, v momentu, kdy je přistižena, že obcházela vlastní pravidla strany, začala rozesílat svým spolustraníkům vulgární zprávy a místo vysvětlení, když už má být jiná, začala jak malý Jarda poukazovat na to, že to dělají i ti druzí? Vám přijde zcela standardní, když místopředseda strany, mimochodem partner zmiňované zastupitelky, se chová arogantně, nemám důvod tomu nevěřit, když vidím jeho veřejné výstupy, ke svým spolustraníkům a je obhajován tím, že on je možná drobet asociální, ale jinak stojíme v jednom šiku za ním? Pro mne za mne, je to jejich boj, jejich voličkou nejsem, takže bych z toho mohla mít i radost. Kupodivu nemám, protože právě tito mladí, kteří velmi rádi poukazují na nějaké podivné lidi z nějakých podivných společenství, na nějaký, jim nepochopitelný anachronismus, budou ti, kteří budou ovlivňovat i můj zbytek života. A znovu se vracím k počátku...mládí neznamená automaticky něco nového, lepšího.

Text příspěvku byl upraven 20.11.19 v 10:47

JáJejí
JáJejí 20.11.2019 v 11:47

Já tu jinakost Pirátů vidím právě v té transparentnosti.
Nic víc už k tomu nemám.

Vlastně jo, politické strany můj vlastní život naštěstí UŽ ovlivňují jen minimálně.
HOWGH.

JáJejí
JáJejí 23.12.2019 v 21:13

Existují typy lidí a situací, kdy vánoce nejsou radostnými svátky, plnými lásky, klidu, ob-darovávání, mlsání a lenošení.

Všem těm, kteří nemají to štěstí užít si je v klidu a s nadhledem, přeju, ať si nenechají vnutit tu reklamní iluzi absolutní idyly a udělají si tyto dny pro sebe tak dobré, jak jen sami/y dokážou.

Bude líp.
S.

Text příspěvku byl upraven 23.12.19 v 23:29

JáJejí
JáJejí 27.12.2019 v 07:15

https://video.aktualne.cz/dvtv/slavicek-ucime-jako-pred-900-lety-musime-prestat-prednaset-d/r~d4755c4a23e611ea9ec9ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR2Waqm-pap4WjVtrPca-dZLs4pSMN6GXEszK0OEzSUIRFs7PkIao3KzsyI

O formalismu, vědě a víře.
O lamě, velbloudech a oslech.
Stojí za soustředěný poslech!

:-)

Text příspěvku byl upraven 27.12.19 v 07:16

JáJejí
JáJejí 28.12.2019 v 17:46

Jméno Ivana Krasteva jsem poprvé slyšela na letošních Ekologických dnech Olomouc. Ale takových jmen a témat mám ve svých poznámkách přehršel, takže tohle je moje první seznámení s jeho názory. A hned skvělé! Nemohu si nechat pro sebe, ani v mezisvátčí:

https://www.respekt.cz/tydenik/2019/23/souperit-budou-zachranci-zivota-se-zachranci-zivotniho-stylu

JáJejí
JáJejí 30.12.2019 v 07:41

https://plus.rozhlas.cz/poslechnete-si-nedelni-diskusi-u-kulateho-stolu-8128971

Včetně literatury i obecnějších souvislostí.

Jak Josefa Chuchmu většinou moc nemusím,
tak tady s ním málem ve všem
souhlasím!
:-)

JáJejí
JáJejí
JáJejí 12.01.2020 v 04:45

Rozhovor s Danielem Kroupou. Tak myslí, mluví a jedná filosof hodný toho označení.

https://plus.rozhlas.cz/osobnost-plus-6483083

JáJejí
JáJejí 15.01.2020 v 18:48

https://www.webdialog.cz/post/l-hejd%C3%A1nek-odpov%C4%9Bdnost-ve-sv%C4%9Bt%C4%9B-u-filozofick%C3%A9ho-hlediska?fbclid=IwAR2sWGqeyLDU0n87lg74gNUpcbrfrMt7rK_hWSsQy6oTlzOzlbFny6bsKmQ

JáJejí
JáJejí 26.01.2020 v 09:01

Díky Petrovi Koubskému a jeho připomenutí, že Wikipedia překročila hranici 6 milionů publikovaných článků, to v anglické verzi, v české 444 tisíc, jsem si uvědomila, že není lepšího příkladů úspěšně se rozvíjejíciho projektu občanské společnosti.

Chvilku jsem přemýšlela nad tím, proč tomu tak je, a přišla na to.
Schválně, co byste napsali vy?

JáJejí
JáJejí
JáJejí
JáJejí 02.02.2020 v 17:52

https://magazin.aktualne.cz/kultura/podcasty/frantisek-skala-podcast-petr-vizina/r~46569fa041cd11eaac760cc47ab5f122/?fbclid=IwAR0VqcVfhAU7N_e2XHKGQIjot8C9DogNkUy2cfMlISpiF1dlI-bMtqLLHiM

JáJejí
JáJejí 14.02.2020 v 02:36

https://plus.rozhlas.cz/prumerny-cech-prekroci-udrzitelnou-ekologickou-stopu-3x-musime-se-uskromnit-a-8148016?fbclid=IwAR2XlXhgx3lLoKMh2T_Rf6TOfRT1w7t6cW2SXGr98A0Y5DGotS5SoJdmLb0

I ten argument "Gréta a já..." lze odpustit!
:-)

Má oblíbené refrény: dobrovolná skromnost, odpovědnost, neadorace pohodlnosti a statusovývh předmětů a chování, potřeba malých, ale našich činů, ODVAHA.



Vložit příspěvek