Výklad tarotu a povídání o magii


LordSnape
LordSnape 09.03.2019 v 23:59

Ahoj všem,

již čtvrtým rokem se věnuji vykládání tarotových karet a hledám lidi, co by o to měli zájem, páč v mém okolí o to nikdo zájem nemá. Bezplatně. Mám různé sady (zatím 6) a stále je rozšiřuji o nové. Baví mě to. Nicméně souhlasím s mým duchovním učitelem Jodorowským, že tarot není pro předvídání budoucnosti - věštění, ale spíše jako rádce, otevírá možnosti cesty a nahlíží na různé způsoby řešení problému. Okruh či téma je vždy na tazateli.

Jsem z Prahy a tak je určitě lepší se někde sejít a případně si vše rozebrat. Jinak ale jsem schopný i vyložit na dálku po messengeru s fotem karet, co vyšly.

Pokud by se našly i další duše, co by si chtěly více prohlubovat své znalosti o okultismu a magii, doporučovat si vzájemně zajímavé knihy, tak jsem také plně k dispozici. :-)

Text příspěvku byl upraven 10.03.19 v 00:32

horkosladka
horkosladka 06.06.2019 v 13:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

horkosladka
horkosladka 06.06.2019 v 13:43

Určitě ráda na tohle téma popovídám. O magii se zajímám také. Nedávno jsem byla v Praze na konferenci s prof. Milanem Nakonečným na téma postava mága a kněze v dějinách.

LordSnape
LordSnape 07.06.2019 v 16:17

OMG a já to propásl! Setkání s Nakonečným musí být tak hustý!

Tarotů mám teď už 11 a stále přibývají. Jsem závislák. :-D Ale pro mě je to spíše rádce, než divinační technika. Hodně jsem začal vykládat, co jsem přečetl Psychomagii od Jodorowskyho, kde o tarotu hezky povídá.

Corpy
Corpy 27.06.2019 v 08:15

Ahoj, také se trošku o tarot zajímám. Mám doma dvě dračí tarotové sady. Jednu z Itálie, druhá je keltsky podaná. Zatím jsem tarot vykládal pouze sobě (denní výklady apod.), nikoliv druhým. Spíše se orientuji na výklady snů (oneirokritství) a duchovní zvířecí ochránce.

LordSnape
LordSnape 27.06.2019 v 18:50

Já momentálně dělám projekci vůle skrze kartu. Vždy si jednu vyberu, a tu měsíc nosím s sebou, dívám se na ní a snažím se přenést její význam do reálu.


Corpy
Corpy 27.06.2019 v 19:02

To je jako meditace s kartou, mám i zvířecí karty, protože se zajímám o ony zvířecí spirity. Jaké jsou výsledky s onou měsíční kartou a projekcí?

LordSnape
LordSnape 02.07.2019 v 22:07

Výsledky jsou zajímavé. Imaginace a soustředění na význam a dobrý aspekty karty přináší své ovoce. Hodně vycházím i z toho, co si vyložím na následující měsíc. .-)

Zvířecí karty žádný nemám... Ale znám totemová zvířata. Tos zkoušel?

Corpy
Corpy 03.07.2019 v 06:35

Ano, o spirituální zvířata, jakožto zvířecí duchovní ochránce a průvodce se zajímám. Mám několik různých karet. Třeba sérii Keltské orákulum.
Výsledky jsou zajímavé, vždycky cítím jaká karta je správná, jaké zvíře při mne je. Zvířata se v našem životě často obměňují podle toho, jakou konkrétní pomoc, radu či ochranu potřebujeme.

LordSnape
LordSnape 04.07.2019 v 18:40

To jsem ještě nezkoušel, ale mám v plánu si něco přečíst. Jinak teď hodně před spaním trénuju, abych si přivolal průvodce a zjistil své pravé (magické) jméno. Ale jde to ztuha.

Corpy
Corpy 04.07.2019 v 19:47

Své jméno (magické) také neznám, netušil jsem ani, že by se dalo nějak zjistit. Ale jednou meditací jsem si dokázal promluvit se svým zvířecím ochráncem a on mi řekl jeho jméno. Pokud bys měl zájem, mohli bychom si na toto téma pokecat soukroměji.

Liatha
Liatha 04.09.2019 v 21:26

Zdravím, narazila jsem na to až teď. Také jsem byla na té konferenci, kde se objevil Nakonečný. Jsem pro, aby se založil chat třeba na messengeru nebo jinde, než tady. Zkrátka skupinový chat, kde bychom mohli rozebírat magii, popřípadě abychom se někdy sešli. Své magické jméno se mi zjevilo ve snu a klidně o tom ráda více popovídám (jak vím, že je to ono, jeho význam, korespondence, apod.). Stejně tak se hodně věnuji zvřatům, konkrétně vlkům ohledně atavismů.

Eldar80
Eldar80 04.09.2019 v 22:17

Ještě před lety bych očekával, že zde bude bouřlivá diskuse a zatím tak málo. Nebo že by Tarot vyšel z módy? :) Ikdyž mě taky zcela míjí. Mě by zajímaly spíš ty knihy. Mám období, kdy přemýšlím k čemu z magie se vracet a jestli to má vůbec cenu. A ještě tu mám Abd-ru-shina. Podruhé to přečtu a pryč s tím do antikvariátu.

Liatha
Liatha 04.09.2019 v 23:19

Jde spíš o to, že víc frčí fb, messenger a instagram. Ale osobně jsem spíše pro osobní setkání. Udělám si tady s dovolením reklamu, ale... 5.10. pořádám v Praze s čajovně Kartograf sraz. Kdo by měl zájem si o tomto tématu popovídat a zároveň si tak vyslechnout přednášku na téma magie v druidství, tak budu ráda, když dorazíte. Přikládám odkaz na fb událost, kde je napsáno více podrobností.

Liatha
Liatha
Liatha
Liatha 04.09.2019 v 23:23

Snažím se nějak lidi propojit, protože na internetu může každý napsat, co chce a dělá chytrého. Ale jakmile je pak osobní setkání, tak jde do tuhého. Klidně si tam s vámi popovídám o tarotu a poznám další nové lidi.

LordSnape
LordSnape 05.09.2019 v 15:53

Hmmm, to zní zajímavě. :-)

Eldar80
Eldar80 05.09.2019 v 22:52

Byl jsem v mnoha esoterních skupinách na FB, ale časem jsem skoro ze všech odešel. Nic mi to nepřinášelo. Instagram nemám. Nejvíc aktivních jsem byl v letech 1999 - 2006, kdy ještě fb neexistoval. Já se držím různých tradičních metod. Nehodlám znovu objevovat kolo, když už dávno bylo vynalezeno. Osobní setkání za sebou mám. Tak přeju ať se vám akce vydaří. :) A hlavně hodně energie a štěstí. Z té FB stránky mám dojem, že pohanský image to vyhrál... :D Mě to nedělá dobře. Nepotřebuju folklór. Asi proto je mi sympatická Diamantová cesta. Použít jen funkční metody. Jsem příliš jiný archetyp.

LordSnape
LordSnape 06.09.2019 v 19:33

Jako je mi jasné, že pohanské rituály, Wicca a podobné návraty ke kořenům budou mainstream, ale nepřesvědčí mě, že to nejlepší cesta, když sám dělám a praktikuji něco jiného, co mi sedí. :-) Přesně v tomhle mě hrozně sral buddhismus a pseudoválky mezi školami... Měli to vyřešit Bódhi path, ale ti nakonec sklouzli to do toho, že jsou "prostě nejlepší a nad věcí". Totálně se uzavřeli.

Osobně mám prostě rád hermetismus jako takový, je to filosofie a trénink mysli. Ta omáčka kolem je pak jen jako doplněk. Ale to najdeš i u Dimantové cesty...

Eldar80
Eldar80 06.09.2019 v 23:38

Ehm. Předpokládám, že "návraty ke kořenům" je jen nepřesně řečeno. Protože aspoň já nevidím návrat do 60. a 70. let jako návrat ke kořenům... Nejsem na tohle téma odborník, ale mám pocit, že nějaké náznaky se objevily už koncem 19. stol. a vysledovat se to dá do 30. let. Ty kořeny totiž prakticky neexistují.
Já sem začal číst Papuse, Léviho a Guaitu, takže když jsem se dostal k wicce přišlo mě to směšný. Ze zkušenosti vím, že lidi co se zabývali spíš hermetismem a kabalou si s "neopohanama" vůbec nerozuměli...
Bodhi Path sem ani neznal. Nějak mě nenapadlo, že někdo zkopíruje myšlenku Rime...

Pro mě prostě magie vždycky byla především mentální záležitostí jak o tom píše třeba Bardon. Rituály apod. sem vždycky vnímal jako druhotnou záležitost. A co sem vypozoroval, tak většinou platilo, že čím větší image, tím menší změna mysli. Ale tak to bylo před 20 lety. (Z bubáků v černých hadrech sme si dělali prdel...) Já jsem magii "vzdal" dost dávno, když mi došlo, že je pro mě důležitější psychický zdraví než magický pokusy. Jenže když si jednou člověk ověří, že magie funguje, tak se to už z hlavy dostat nedá a furt to tam hlodá... a hlodá... a hlodá... :) Aneb oblíbené téma "Cesta zpět neexistuje". :)

Liatha
Liatha 08.09.2019 v 21:37

K té FB stránce... Ten blog je o magii, tu každý může vnímat jinak a i pohané se nějakým způsobem věnují magii. Čtou to lidi z různých směrů a na každého to může působit jinak.

Co se týče hermetismu a pak nahlédnutí na Wiccu... jsem ráda, že nejsem sama, komu tohle přijde směšné. Nějak nechápu, co lidé na Wicce vidí, proč se nevěnují nečemu smysluplnějšímu a ty nové knihy na tohle téma... prostě děs a hrůza. Každopádně ať si každý věří v co chce... ale mně by tam něco chybělo. Takže přesně chápu tenhle pocit. Ale nutno uznat, že jsem na Wicce jako velmi mladá puberťačka začínala a vidím velkým pokrok dopředu, zpět by mě už nikdo donutit nemohl.

LordSnape
LordSnape 10.09.2019 v 16:01

Wicca se sama degradovala tím, že se díky pár svým stoupencům posunula do fáze, kdy k rituálům a čarování pro "moderní čarodějky" používají třeba mikrovlnku... :-D

Já sám magii a vše kolem vnímám jako osobní růst, práci na sobě a rozšíření vědomí a mysli. A rituály, tarot, práci s runama a vše ostatní je pro mě taková příjemná forma meditace. Ale na akci jsem reglý jako Stan Kuroi, a zajdu si pokecat. .-)

dedliipf
dedliipf 20.09.2019 v 18:12

Ahoj, to je hezké téma a to tu jen tak náhodně bloumám... Mohu to vzít z jiného konce? Něco mě totiž už několik měsíců fakt intenzivně trápí.

K tarotu mám stejný přístup jako LordSnape a částečně taky pod vlivem Jodorowského (Psychomagie, přímo jeho tarot jsem ještě nečetla). Kvůli tomu, že člověku tedy neříkám CO SE PŘESNĚ STANE, ani CO MÁ PŘESNĚ UDĚLAT, se během deseti minut rozjede konverzace i s introvertním člověkem, kde zrovna je, co cítí, odhaluje, co chtěl udělat celou dobu, představuje si svoje možnosti formou příběhu a ně jen v otaznících - aspoň tak jsem to vždy vnímala. A i když jsem ze všech lidí měla vždy pozitivní pocit a nikdy jsem neříkala nic mimo karty (i když mám sklon být milejší než ony... moje chyba), kladu si poslední dobou otázku: Co když je to lež? Co když vykládám to, co lidé chtějí vidět a slyšet? (A stalo se, že mi někdo lhal do očí, že to, co je v kartách není pravda, a pár dní později, kdy se projevily další okolnosti, to tedy odvolal; takže si říkám, mám se hádat, nebo culit?) Měl tenhle dojem i někdo jiný, nebo je to jen mnou, protože celkově mi realita přijde velmi vrtkavá a tekutá, nebo je to tím, že výkladu se věnuji krátkou dobu?
Začala jsem dělat zápisy výkladu. To si dotyčný odnese sebou, aby si mohl za nějakou dobu sám porovnat karty, výklad i vzpomínky. Protože se vzpomínkami se dá taky snadno manipulovat, není to úplně stoprocentní, ale několik lidí to i úplně odmítlo. Nechci je do ničeho nutit a stejně to je zas můj experiment, co se stane, když se událost zapíše... ale i takové odmítnutí mě nahlodává. Ovšem, když díky výkladu vědí, co chtějí udělat a nepotřebují se dál rozmýšlet, tak to asi smysl dává.

No prostě jako vždy u magie narážím na tu tenkou hranici pravdy a klamu. Jenže dřív to byla otázka jen sebeklamu, teď přestávám věřit druhým a díky tarotu se pro mě vše stalo Příběh.

Eldar80
Eldar80 21.09.2019 v 01:20

Já jsem se výkladu vždycky vysmíval, protože jsem tomu moc nevěřil. Bral jsem to prostě jako okultní alegorickou knihu zapsanou v určitých univerzálních a tedy archetypálních symbolech. Takže až mi karty jednou vyložil jeden magik, spadla mi čelist. Šokovalo mě to stejně jako horoskop. Vykládal ty karty a něco vysvětloval a já jsem si zároveň uvědomoval, že on neví o čem vlastně mluví, ale já jsem to věděl přesně. Něco takovýho jsem v životě neviděl. Ale neřekl mi nic co bych už nevěděl. Takže naprosto fascinující věc. A pak mám obavu, že stejně jako u astrologie, bude existovat velká skupina lidí, na který to nebude fungovat. Stejně je to vždycky o upřímnosti k sobě.



Vložit příspěvek