Tvůrčí psaní a vydávání aneb pisálkové mezi námi


Marylaa
Marylaa 08.02.2020 v 08:36

Ono to totiž celé nemá logiku, pokud nevíte, že to zapomenete, je to den jako každý jiný, jen si ho nebudete pamatovat. Pokud víte, že ho zapomenete, nemá smysl dělat něco, či by mělo zůstat nezapomenutelným zážitkem. (Aha, zůstane to v nevědomí, jako že někdo na najednou ještě větší strach z výšek. Po tom seskoku padákem :D )
Takže pokud víte, že to zapomenete, nejlepší bude ten zbytečný den prospat, aspoň člověk bude v dalším už běžném dní odpočatý. A bude mít dost energie na něco nezapomenutelného.

Naias
Naias 08.02.2020 v 08:39

A ak to nemá mať žiadne následky, tak tie zavárané ríbezle by sa vrátili na susedove kríky. :)

JáJejí
JáJejí 08.02.2020 v 08:44

To téma bylo výzvou k hravosti, představám, ne k morálním či technologickým rozborům. Končím.

Text příspěvku byl upraven 08.02.20 v 08:45

Lector
Lector 08.02.2020 v 08:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bamba
bamba 08.02.2020 v 09:07

nie som hrdina - takže žiadne hrdinské činy, ktoré by som neurobila aj za normálnych okolností. Možno by som čumela do ohňa, na západ slnka niekde, kreslila si bosou nohou do piesku a možno pritom spievala nahlas.
Nemám zoznam ľudí, ktorým by som chcela niečo povedať s predpokladom, že to zabudnú. To nedáva zmysel. Skôr som im to chcela povedať, resp. ich nadriadeným, ale to tiež nedávalo zmysel. Čiže moje maximálne hrdinstvo je - keď ich stretnem, prejsť na druhú stranu ulice, schovať sa pod kostolnú lavicu...aj keď ten čo porušil viacero z desatoro a mníšske sľuby k tomu, nie som ja. Neodolám - z maturitného oznamka - "modlite sa, aby ste sa s ňou nestretli" /autor P/.

bamba
bamba 08.02.2020 v 09:12

Lector - nie som si istá, či by mnou postavené kŕmidlo prežilo 24 hodín! A to už nehovorím o tom, že v "mojom" kŕmidle som našla svojho času mŕtvu sýkorku.
"mojom" znamená inštalácia hotového kúpeného na strom - teda zavesenie na špagát.


Lector
Lector 08.02.2020 v 09:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bamba
bamba 08.02.2020 v 09:27

Lector - ja sem dám pravdepodobný zdroj úmrtia...
Zdedila som toastovač s periskopickým a peristaltickým zameriavačom. Nebol nový a funguje dodnes. Udržiava rodinu v strehu. Funguje podobne ako mašina na tenisovom kurte, ktorá automaticky posiela loptičky tam, kde ich nečakáte. Toastovač vystreľuje sendviče po kuchyni s veľmi slušnou dráhou doletu. Stojím v kuchyni a uvažujem, či sa pri tej rýchlosti radšej uhnúť, alebo sa budem snažiť chytiť ten rozpálený kus chleba. Ráno je to tá najlepšia rozcvička. Najneskôr po druhej rane do čela sa preberiem a pochopím, že už je ráno. Modrina na mojom čele nie je znakom môjho šľachtického pôvodu, ale skôr dôsledok starnúcich mizerných a spomalených reflexov. Niekoľko čerstvo upečených toastov je uzemnených za chladničkou. A keď robím opekané chleby za teplého počasia a mám otvorené okno v kuchyni, niektoré exempláre končia v záhrade. Naposledy pravdepodobne jeden sendvič takto zabil sýkorku v kŕmidle v záhrade. Spí zakrytá celozrnným chlebom...

Lector
Lector 08.02.2020 v 09:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Clint
Clint 08.02.2020 v 10:14

Koukám že někteří už přišli, nebo hodně potlačili, dítě a dětskou duši v sobě. Není to škoda?

Zkuste tuhle otázku položit jakýmukoli dítěti a vyjmenuje z fleku několik věcí, které by chtělo udělat, pokud by to nemělo do budoucna žádnou stopu. ... sníst kbelík zmrzliny najednou, zjistit jestli prdy hoří, vykoupat se v limonádě...

JáJejí nahodila nevážné téma co by kdyby a vy tu na to jdete strašně přízemně a přísně, k čemu by mi to bylo.. proč to dělat... Neberte se přece tak vážně :)

Naias
Naias 08.02.2020 v 10:25

Clint, JáJejí nahodila tému, čo by sme robili, keby sme nevedeli, že to nebude mať následky.

Lector
Lector 08.02.2020 v 10:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marylaa
Marylaa 08.02.2020 v 10:49

Nechápu, co je špatného na tom brát nevažné téma vážně :D Třeba to zkuste v ten den o němž je řeč, někdy je to sranda.

Clint
Clint 08.02.2020 v 11:21

Lectore, to tedy špatně vyznívá. Nemám potřebu a ani chuť na nic, co byť jen připomíná mentorování.

Svoji představu, co bych udělal v takový den, pochopitelně mám. Ale je to tak interní a pro mě citlivá věc, že to nechci ani na anonymní diskuzi zveřejnit.

Nechtěl jsem nikoho poučovat. Jen mě nakrkává, když se místo akce hledají důvody a desítky argumentů, proč něco nejde. A tady mi to tak přišlo, tak jsem se na to snažil jen upozornit.

bamba
bamba 08.02.2020 v 11:26

vráťme sa teda ku kýbliku zrmzliny. Zjem ho, na druhý deň ma síce bude bolieť brucho a bude mi zle ako psovi, ale nebudem vedieť prečo.

Lector
Lector 08.02.2020 v 11:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Janadvorackova
Janadvorackova 08.02.2020 v 12:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
Kegare
Kegare 07.09.2020 v 16:21

Zdravím :)
Mám dopsanou svou knihu a přemýšlím nad tím, kde se ji pokusím vydat. Nějaké rychlé info:
– sbírka povídek
– prvky: absurdno, horror, trpký humor, surrealismus, kafka-esque, „rodinná hořkost“ (:D)
– jako největší inspiraci bych uvedl: Kafka, Lovecraft, Camus, Poe

Nevidím moc smysl v tom psát „gigantům“ na českém trhu a menší nakladatelství bohužel tolik neznám. Jinak měl bych ideálně zájem o klasickou distribuci – eshop a poličky v knihkupectví :) Napadá Vás nějaké české nakladatelství, které se zaměřuje na podobné knihy?

alexLytton
alexLytton 07.09.2020 v 16:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Janadvorackova
Janadvorackova 07.09.2020 v 18:56

Kegare: Četli to nějací beta čtenáři?
Nakladatelům určitě nepište, že máte zájem o poličky v knihkupectví a e-shop. Ono to totiž jinak nechodí. Ale moc se nevyplatí klást si nějaké "požadavky," zejména ty hloupé.
Nebo se ponižovat stylem "víte, mně by stačil náklad dvě stě kusů, apod."

Pošlete krátkou ukázku, plus charakteristiku knihy.
Samozřejmě v další příloze přidejte celou knihu.
Nějaké žánrové zařazení.
Můžete zmínit ispiraci, oblíbené autory (ne moc), vesměs spíš ty, kteří nějak souvisejí s Vaší tvorbou.
A určitě se neptejte "bylo by možné u vás vydat knihu?" Nebo podobně.
Slušnou krátkou prezentaci sebe a své knihy.
Pokud máte nějaké zkušenosti se soutěžemi, nebo Vám už něco vyšlo, můžete to zmínit. Ne ale stylem "jsem velkej okupant serveru liter.cz, to koukáte :)."
S díky za odpověď... bohatě stačí.

Pokud tohle všechno znáte, tak se za ty kecy omlouvám. Měla jsem možnost zabrousit do diskusní skupiny - kdesi - kde si nakladatelé dělají ze zájemců o vydání vyloženě prdel a nestydí se kopírovat mnohdy doslova zoufalé žádosti zájemců o názor, který ovšem díky blbé prezentaci nikdy nedostanou.
Uvedená nakladatelství jsou dobrou volbou.
Ještě bych doplnila "Gorgonu" a "Gnóm."

Giganti, jak píšete, mívají někdy dobré dny, a pokud jsou prodeje knih lepší, než třeba čekali, můžou sáhnout i po nějakém experimentu typu neznámého domácího autora. Stát se může všechno, ale asi ne zrovna letos, když se tolik věcí změnilo.

Text příspěvku byl upraven 07.09.20 v 19:11

Kegare
Kegare 09.09.2020 v 20:42

alexLytton: Paráda, díky moc, něco si o nich vyhledám :)

Janadvorackova: Četli a několikrát jsem celou sbírku editoval (přestože to není zrovna má nejsilnější stránka). Děkuji za rady a opravdu se nemusíte za nic omlouvat – samozřejmě mám v plánu prezentovat se co nejseriózněji, prestože celý ten mythos nakladatelství jako nepřístupných pevností tomu zrovna dvakrát nepomáhá :D

Jinak co si myslíte o nakladatelství Větrné Mlýny? Nevím proč, ale nějakým způsobem mi připadá přístupnější. Samozřejmě se ale můžu velmi snadno mýlit, proto hledám nějaké další názory :)

alexLytton
alexLytton 09.09.2020 v 21:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Kegare
Kegare 09.09.2020 v 22:27

alexLytton: Děkuji za povzbudivá slova, snad se brzy osmělím a někam napíšu :)

lubtich
lubtich 09.09.2020 v 22:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek