Sken dopisů a následný tisk


ramart
ramart 13.02.2018 v 18:10

Dobrý den,

objevil jsem cennou rodinnou korespondenci. Napadlo mě, nechat tyto dopisy vytisknout a svázat.
Mám vymyšlené, jak a kde dopisy naskenuji. Zajímá mě, v jakém souboru a v jaké kvalitě je nejlepší snímky ukládat, abych je následně mohl vytisknout do knihy. (Nejraději ne nějakou brožovanou, ale spíše vázanou a na lepším papíře.)
Děkuji za radu. M. Kučera

Text příspěvku byl upraven 13.02.18 v 18:12

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 14.02.2018 v 08:31

Dobrý den, v archivu skenujeme veškeré staré dokumenty a fotografie do formátu jpg s rozlišením 300 dpi. To je pro badatele, kteří skeny používají jako obrazové přílohy pro své publikované články a odborné práce. Mělo by to bohatě stačit :)

ramart
ramart 14.02.2018 v 09:33

Díky za odpověď.
s pozdravem MK.

onRock
onRock 28.02.2018 v 18:52

Skenovať do formátu .tiff/.tif v rozlíšení 300dpi, grayscale (prípadne pre farby samozrejme CMYK ak to skener umožňuje, ak nie tak RGB), LZW kompresia. Pre jednoduchšie zobrazenie následne možno konvertovať do .jpg, v kvalite čo možno najvyššej (neaktivovať možnosť progresívneho jpg) súboru. Treba ale počítať s tým, že formát .jpg tvorí tzv. artefakty, aj keď je dátovo menej náročný - vždy ide o stratovú kompresiu. V prípade nie 100% profesionálneho výstupu stačí aj jpg. My sme skenovali dokumenty pre rôzne publikácie: čiernobiele 600dpi, farebné 300 dpi, diapozitívy 1:1 a 300-2400dpi podľa požadovanej výstupnej veľkosti obrázku v tlači).

Text příspěvku byl upraven 28.02.18 v 18:59



Vložit příspěvek