Rád čtu, ale teď si chci povidat

RA-dushe27.03.2017 v 14:57

V praci mam všechno hotovy a knizku sem nechala doma. Pojdte někdo jen tak pokecat jak de život:)

Skeeve28.03.2017 v 15:08

Něco jako volná diskuze v sekci "Volná diskuze"? Inu, proč ne. Jsou i témata pro rozebrání dané situace, na která není třeba zakládat nová vlákna. Někdy je zajímavé sledovat, jak se taková neřízená diskuzní vlákna táhnou a vyvíjí... Přece jen něco to vypovídá o diskutující komunitě v širším rámci. Navíc pro případné oponenty - rozhodně pořád lepší než provokativní testerovy diskuzní vlákna typu "Moje růžky", "Nezaviruje čtenáři četba mozek?" nebo ostatní kde jen plká "oh, ti mladí jsou naprosto zbyteční a hloupí. Chybí jim víra..." Nebo desítky her z názvů knih, pro názvy knih, tříslovné hry, šibenice, slovní kopaná z názvů knih ((jestli tohle tady někdo založí, asi ho kopnu)) a podobné, které při takovém rozmachu a množství lehce považuji za jistý úpadek sociální komunity.....

Ale obávám se, že je tu na toto volné povídání nejedno mrtvé vlákno - "Ostatní", které založil Dan v roce 2010 (poslední příspěvek 18.06.2016), nebo tu byl "Nightlybird´s YJ Night pub", kde se nabízel imaginární Guiness a tak dále (opět rok založení 2010, poslední komentář léto 2016). Ačkoliv pivem snad nikdy nepohrdnu, zatím nikdy jsem tento virtuální "pubík" nenavštívil. Samozřejmě mě napadlo si otevřít vlastní "imaginární hospodu", ale to by byla kopírovačka na druhou a jako konkurenční "hospoda" by to bráno zde v žádném případě nebylo. De facto jsi ji možná otevřela ty, ačkoliv je název příšerný ;-)

knihomol555545828.03.2017 v 17:10

Teď už čtu 5 ho vkuse

Skeeve30.03.2017 v 08:22

@knihomol5555458 - ... "5 ho" - pátého? Pět ho(din)? "pětho"?

knihomol555545802.04.2017 v 13:44

Skeeve: 5 hodin v kuse.

SoboliUcho03.04.2017 v 20:07

hodina má zkratku h


knedlik03.04.2017 v 21:17

Skeeve: S těmi hrami, tipovačkami a šibenicemi naprosto sdílím tvůj názor. Když tu byla jedna, tak mi to přišlo zajímavé. Teď člověk zabrousí do diskuze pro trochu rozptýlení a zajímavý názor... a nenalézá :-) Nicméně abych (zase) jen nekřivdila a nekritizovala, myslím, že jsem tu zahlédla nějakou diskuzi ve smyslu filozofování pod starým mohutným dubem nebo tak něco, což by mohlo připomínat nightkybirdovu hospůdku.

RA-dushe: Touha povídat si přetrvává nebo je nenávratně v háji? U mě to tak bývá.. :-))

Knihomolovi očividně dlouhé čtení nedělá dobře a taky by si radši povídal..

Skeeve03.04.2017 v 23:00

@knedlik - Jedna hra, či dvě... Ano, to něčím zajímavé bylo. Pro někoho možná trochu osvěžující náboj, odlehčení mezi tématy. Ale tahle invaze nových a nových "her" mi připomíná z botanického světa řádění a množení bolševníku. Také "zavlečen" do Evropy původně pro zpestření a okrasu a dnes se ho už nikdo nikdy nezbaví...

Marthas03.04.2017 v 23:21

To Skeeve: Jako jedna z mála z hrajících jsem nemohla odolat a připojit se se svým názorem. Vidíš, to moc pesimisticky Skeeve, koneckonců už tu myslím byl i návrh na zrušení Diskuze jako takové a neuspěl jako většina díkybohu.
Takže si nemyslím, že to tu kvůli všem těm hrám umře. Umřít to může pouze pokud to lidi umřít nechají.-)

nightlybird03.04.2017 v 23:49

Skeeve - zlatá slova, navíc to vesměs není ani tak o přečtených knihách a jejich autorech, jako spíš o schopnosti "gůglit". Každopádně, kdybych teď jako nový čtenář, do DK nakoukl, usoudil bych, že jsem se ocitl v nějakém obskurním hádankářském klubu a rychle bych zmizel.

denib04.04.2017 v 00:04

Ale pokud vám vadí, že se tu hrají hry a že je tu málo diskuzí o knihách, proč to nezkusíte změnit? Vždyť i teď diskutujete o hrách a ne o literatuře. Já ty hry hraju a jsem ráda, že to tu jde. Chápu, že se to ne každému líbí, ale vždyť vás do toho nikdo nenutí. Naopak - jsem přesvědčená, že pokud přinesete nějakou novou zajímavou diskuzi o knihách, tak se řada hádankářů ráda připojí. Neberte to nějak zle. Spíš jsem zvědavá, proč si lidé stěžují místo konají :-)
A praktický návrh na změnu - možná můžete zkusit tvůrce webu přesvědčit, aby hrací vlákna měla vlastní sekci, která by se nemotala s diskuzí. Jen nevím, kdo bude posuzovat, zda se správně uplatňují nějaká pomyslná pravidla. A hádám, že stejným způsobem pak budete remcat nad dalšími vlákny, kde se podle vás bude málo diskutovat, třeba čtenářská výzva... :-)

tester04.04.2017 v 04:10

To Skeeve....testerovy diskuzní vlákna typu "Moje růžky", "Nezaviruje čtenáři četba mozek?" nebo ostatní kde jen plká "oh, ti mladí jsou naprosto zbyteční a hloupí. Chybí jim víra..." ......cítím se poučen a nasměrován k intelektuálnímu upgradu. Vztahy mezi lidmi na DK se viditelně zlepšují a jsou mezi sebou přátelštější a komunikativnější a rádi druhým poradí. Je to tím že diskutéři zvyšují svůj komunikační potenciál četbou kvalitních knih a jsou vybavení vlastními dlouholetými životními zkušenostmi. Pseudointelektuálům zde pšenka nekvete. Co tak diskutovat o právě probíhající migraci žabiček přes vozovky z polí, luk a hájů do rybníků za účelem zachování potomstva? Zachraňme život na planetě !!! Nenechme žabičky rozjíždět auty na placky, přenášejme je přes cesty! Převeďme své vyčtené znalosti do praxe. I proto také čteme. My nekecáme, jen nečteme, ale i něco užitečného děláme.

Lector04.04.2017 v 09:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

denib04.04.2017 v 15:45

Lectore, děkuji za přenesení nápadu do sousedního vlákna. Jestli to vyjde a moje "řeči" tak alespoň k něčemu budou, budu ráda :-)

Nedá mi to, ale musím ještě jednou reagovat. Jak jsem psala výše, já plně chápu, že někdo ty hry nemusí a rozhodně to neodsuzuji. A ano, může to v diskuzích otravovat. Ale musím říct, že mně osobně třeba ta zmíněná Knižní asociace (ale i jiné hry) celkem dost přinesla. Já totiž každý ten link rozkliknu a řadu z těch knih jsem si naplánovala přečíst nebo už přečetla. A to mi přijde jako dobrý přínos. Takže jediné, co bych chtěla, je, aby se tu proti těm hrám tolik nebrojilo. Mají své plus, i když asi ne pro každého. A hráči nejsou hlupáci, co neumí diskutovat - prostě je, resp. mně (abych mluvila jen za sebe), hraní baví.

Lector04.04.2017 v 17:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

denib04.04.2017 v 17:31

No jo, to je asi pravda. Ale trochu mě mrzí ten "úpadek sociální komunity". Myslím, že to není první vlákno, kde se daná věc rozebírá, takže se ve mně ta podrážděnost trochu nashromáždila a jako hráčka to zřejmě beru moc osobně. Omlouvám se, nechtěla jsem se nikoho dotknout. Jen myslím, že je třeba si uvědomit, že nedostatek diskuzí o knihách není jen o hrách. To, že nebudou hry (nebo nebudou tak vidět), neznamená, že automaticky vzniknou jiné diskuze. To přece můžete ovlivnit vy všichni už teď.

Skeeve04.04.2017 v 17:48

@denib - Nejde o to, že by vlákna přímo zanikla. Spíš jen nejsou ostatní vlákna vůbec vidět díky těmto "hrám". A co se následně z psychologického hlediska v rámci komunit v tomto případě děje snad není třeba vysvětlovat... To, co navrhl Lector v diskuzi "Pár nápadů na vylepšení webu" je docela na místě. Ani jsem neoznačil nikoho za hlupáka přímo, ani jsem nenaznačil přímo, co bych si byl myslel.... Ale jako sociální úpadek jako takový mi to přijde. Hlavně díky počtu těchto divných "her". Jen by prostě bylo přínosné pro komunitu (dle mého), aby se nezobrazovaly tyto příspěvky mezi posledními top příspěvky komunity. Kdyby byly všechny hry v jistém tématickém okruhu uzavřeny a neobtěžovaly ostatní, nehrající, bylo by to skvělé.

knedlik04.04.2017 v 17:53

ad denib a ad málo diskuzí o knihách a proč to nezkusíme změnit - to je docela neoprávněná výtka :-) Jednak se o to občas někdo pokouší, ale ne vždy se někdo chytne. A když by se potenciálně někdo chytnul, tak ten příspěvek už nedohledá, protože je za a) v diskuzích bordel a za b) je utopen ve hrách a tomu podobném. (Tím teď myslím na hlavním výpisu diskuzí.)
Proti hře jako takové taky nic nemám, občas jsem se i zapojila, ale čeho je moc, toho je příliš a jak zaznělo výše, když pak člověk nahlédne do diskuze, tak má jen výpis odkazů a názvů knih.

Každopádně si nemyslím, že je potřeba se tady o těch hrách hádat :-) Kdo je chce hrát, ať je hraje, obohacují-li uživatele, pak je to jenom dobře a já můžu doufat, že se to tady trochu rozčlení a uspořádá a tak.. :-)

A jinak - taky jste někdo dnes tak úžasně zmoknul jako já? :-) Být trochu víc šťastlivec, tak jsem mohla dostat i kroupou po hlavě :-))

Text příspěvku byl upraven 04.04.2017 v 17:53

denib04.04.2017 v 17:53

Skeeve: No, pořád mám s tím, co píšeš problém. Pojďme se shodnout, že se neshodneme :-) To snad nemusí být katastrofa ... :-)

denib04.04.2017 v 17:57

knedlík: chápu a akceptuji :-)
Já naštěstí nezmokla, protože jsem se všude přesouvala autem :-)

knedlik04.04.2017 v 18:01

denib: Nuda! :-D Taky se mi dnes pár řidičů tiše a skoroskrytě posmívalo :-D Ale když člověk ví, že na něj doma čeká teplá sprcha a dobrý kafe, tak si to moknutí místy i užívá :-))

denib04.04.2017 v 18:05

Jelikož se mi ještě hojí kotník, který jsem si před časem zlomila, tak jsem za tu nudu ráda :-) Ale se sprchou naprosto souhlasím ... nejvíc si jí člověk užije, když mu je alespoň trochu zima. A po sprše zabalit do deky a knížku do ruky :-)

knedlik04.04.2017 v 18:10

To já už se zas blížím stavu, kdy si můžu dovolit vzít do ruky tak akorát učebnici :-) Ale stejně teď po očku mžourám do Pratchetta.. No, vlastně je to deštivé počasí úplně super :-))

Hraboshka11.04.2017 v 11:50

Kdo teď maturuje? :-D

Skeeve11.04.2017 v 12:03

@Hraboshka - Teď budu znít trochu mentorsky, ale... Hele, já jsem se taky v období mojí maturity nedokázal učit v kuse. Vlastně jsem se nechtěl učit vůbec.... Asi nejsem ten typ, co by seděl nad mě nic neříkající věcí celé dny a bifloval se. Škola mě moc nebavila (kvůli zaměření) a těšil jsem se, že vypadnu a začnu žít a třeba se vzdělávat nějak smysluplněji. A tak o "svatém týdnu" jsem trávil večery a noci nad otevřenou učebnicí (jen pro pocit, že něco jako pro tu maturitu dělám) a chatem na CSFD, kde jsem "trolil" a dohadoval se s lidmi, kteří mají inteligenci sklenice vody. A víš co? Víš jak to dopadlo? Mám maturitu s vyznamenáním! Doufám, že jsi se ponaučila. Počkat - abych to nějak zaobalil, aby to znělo jako ponaučení... Mmm...... Jo! - Co jsi nenasákla během čtyř let na střední, už sotva o svaťáku dohoníš. Ale zopakovat si to by asi neuškodilo.Vložit příspěvek
1