Nono (aneb štrikovna)


kní
kní 25.11.2018 v 11:01

Já myslím, že dosáhli. Dali najevo svůj názor. Projevili občanský postoj. Čeho jiného by se dalo dosáhnout?
Nebo co podle tebe chtěli?

Skallarix
Skallarix 25.11.2018 v 11:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jacck
Jacck 25.11.2018 v 11:06

chtělo by to obnovit staročeskou tradici defenestrací. Když ruská mafie infiltruje moc exekutivní, zákonodárnou i soudní a demokracie začíná být ohrožena, tak je povinností lidí se ozbrojit a začít bojovat proti své vládě. To je mimochodem tím hlavním důvodem, proč mají Američané v ústavě zakotveno právo nosit zbraň, protože otcové zakladatelé s touto variantou počítali, a pokud stát přestane sloužit lidu a začne sloužit sobě samému, tak je čas jej svrhnout. Tím neříkám, že ten čas je nyní u nás, ale myslím si, že ten čas je už dávno v Rusku.

kní
kní 25.11.2018 v 11:06

Dali najevo, co by chtěli.

braunerova
braunerova 25.11.2018 v 12:12

Jacck: Na následky poslední pražské defenestrace zemřelo cca 30% obyvatel Čech a Moravy. Hrabě Vilém Slavata, kterého vyhodili z okna, byl velký český vlastenec, který se jako jeden z mála nepodílel na pozdějších konfiskacích.

TakySimona
TakySimona 25.11.2018 v 14:04

Psala jsem to ve čtvrtek soukromě, ale není důvod nenapsat to i do veřejného vlákna:

Jeden způsob, jak dosáhnout svého, tedy toho, co požadovali demostrující v pátek, je: vyhlášení generální stávky a odvolání prezidenta pro VLASTIZRADU.

Demonstrace a následné reakce na ni opět jasněji vykolíkovaly hřiště, a proto ji hodnotím jako úspěšnou.

Jde jen o to, nenechat se ukolébat následujícím přípravným a smířlivýmm adventem, prožranými a propohádkovanými vánocemi, chlastacím a ohňostrojovým Silvestrem, nic neměnícím Novým, rokem, pozitivistickými okamžikovými novoročními předsevzetími, už dávno ne symbolickými Třemi krály, "výhodnými" lednovými výprodeji...

Využijte, prosím, každý svým možností, schopností a vazeb k tomu, abyste jasně dali najevo, jestli chcete mít v čele vlády ukvičenou STBáckou krysu a za prezidenta ješitného, žlučovitého a sebestředného zaprodance ruským a čínským zájmům.

A abych skončila literárně, pusťe si z archivu ČRo - 3 Vltava adaptaci Bondyho Cyberkomicsu. Tam to všechno je!

Text příspěvku byl upraven 25.11.18 v 14:05


braunerova
braunerova 25.11.2018 v 14:17

Správně, STBácká krysa Egon Bondy, který na rozdíl od A.B. udával své kamarády, ten o tom musí vědět všechno.

TakySimona
TakySimona 25.11.2018 v 14:46

braunerova, s vámi já mám malý problém. Protože nevím, jak vás oslovovat. Podle nicku to vypadá na ženské příjmení, ovšem používáte mužské zájmeno on a jeho tvary, když píšete o sobě.

Tak tedy :
Vy. co tu píšete jako "braunerova", jste tu adaptaci taky už slyšel?

Vybrala jsem si ji k velmi soustředěnému poslechu právě proto, že k Egonu Bondymu jsem zatím měla velmi povrchní a zhusta negativní vztah. Ovšem po vyslechnutí inscenace jsem již definitivně rozhodnuta přečíst od něj pokud možno co nejvíce.

Ano, sám o sobě psal, že je "marxist levý", ano prý spolupracoval s STB.

Ale Cybercomics nemá k proroctví daleko. Tedy v případě, že necháme nadnárodní monopoly zkoncentrovat moc do pouhým dvou soupěřících skupin 12-20 rodin.

A předem píšu, že ze spikleneckých teorií mám akorát tak švandu. Dobrou, vděčnou a věčnou.

Text příspěvku byl upraven 25.11.18 v 14:47

kní
kní 25.11.2018 v 14:50

Tak. Nedůvěřuj, ... ale! - prověřuj!

braunerova
braunerova 25.11.2018 v 15:29

TakySimona: Jsem muž :) Stačí se podívat na wiki, je to pěkná špína:
"Současně však v letech 1952–1955, 1961–1968 (krycí jméno „Klíma“), 1973–1977 (krycí jméno „Mao“) a 1985–1989 (krycí jméno „Oskar“) spolupracoval se Státní bezpečností. Psal udání na svou bývalou družku Janu Krejcarovou (dceru Mileny Jesenské), jejího muže, sociologa Miloše Černého (na základě Bondyho udání vyloučen ze studia), filosofy Jana Patočku, Ivana Dubského, Jiřího Němce nebo mladé začínající spisovatele. Až do roku 1969 vydával prorežimní marxistické publikace a po tři desetiletí poskytoval režimu důležité kontrarozvědné, a dokonce rozvědné informace."

kní
Jacck
Jacck 25.11.2018 v 16:55

to že STB a KGB infiltrovala disidentské kruhy není nic nového. I mezi podpisáři Charty77 bylo prokazatelně několik agentů, kteří např. dnes mají extrémně proruské názory.

kní
kní 25.11.2018 v 17:01

Na rozdíl od A.B. ovšem Egon Bondy nesedí v premiérském křesle.
https://vltava.rozhlas.cz/egon-bondy-cybercomics-7678245
- zdá se, že k poslechu (a jen 6 dní) je t.č. pouze druhý díl

TakySimona
TakySimona 25.11.2018 v 20:12

Ano, milá kní, taková je politika ČRo. Pořady, které mají vhodně ošetřená autorská práva jsou v on-line archivu k poslechu 7 dní po odvysílání.

Nebo tedy přesněji, oni tam zůstávají i nadále, akorát už nejsou prolinkované, takže je řadový posluchač nevidí.

Máte-li ovšem v nějakém studiu ČRo známého insidera...
:-)

kní
kní 25.11.2018 v 20:17

Jo tak - aha - saprment ... :-)

kní
kní 26.11.2018 v 20:02

RESPEKT z dnešního Respektu:

Vaše naše otázka

Protože premiér Babiš svým povinnostem vůči veřejnosti nerozumí, redaktorka ČT Klára Bazalová mu je vysvětlila. Babiš na tiskovce odmítl odpovědět na otázku Seznamu Zpráv, televizní redaktorka se proto přihlásila o dotaz a položila mu otázku kolegů znovu. Přesně jako mají novináři v podobných situacích postupovat.

TakySimona
TakySimona 28.11.2018 v 10:52

Když si znovu načtete webovou stránku https://vltava.rozhlas.cz/egon-bondy-cybercomics-7678245

objeví se vám k on-line poslechu OBA díly!

Náhoda? Nikoliv! Stačí jen dát nahlas a nadrzo najevo, že se trochu vyznáte v objektovém programování!
:-)

Jacck
kní
kní 01.12.2018 v 09:50

Well done, TakySimono! Myslela jsem si, že jsi čarodějka - a teď už to vím!! :D

kní
kní 01.12.2018 v 10:48

"HOWGH!
Dělat se to sice nemá, ale co naplat, musím se sám pochválit. Od minulého týdne se pyšním dvojnásobným titulem nájemný pisálek, nehodným novinářského řemesla. Ten první mi před padesáti lety udělila jakási prověrková normalizační komise, neboť jsem prý psal v žoldu západních centrál, ten druhý minulý týden kolegové ze Svobodného fóra, ježto prý píšu v žoldu pana Babiše.
Ten první mne poslal k lopatě, ten druhý tento důsledek nemá. Plesejme, přátelé, neboť pokrok je evidentní. Kolegům ze SF děkuji. Neboť starší člověk už má toho potěšení a radosti opravdu pomálu. A protože pan Babiš nevolá a nevolá, aby mi dnes zadal noty, zkusím se obejít bez nich a do jeho představ se strefit."
(úvod dnešního fejetonu LN Jiřího Hanáka) (be continued)

TakySimona
TakySimona 01.12.2018 v 12:44

Milá kní, já nejsem čarodějka, já jsem kašparka (můj vlastní překlad anglického termínu trickster).

kní
kní 01.12.2018 v 13:54

To je ještě lepší - à propos - nejsou čarodějky a kašparky příbuzný?

kní
kní 01.12.2018 v 14:57

a teď to pokračování dnešního Jiřího Hanáka:

Poprvé po dlouhých letech se přestávám stydět za českou zahraniční politiku. Měla-li či dosud má sociální demokracie pochybnosti, zda udělala dobře, když při hlasování o nedůvěře podržela premiéra Babiše, měla by je rychle ztratit. Ve vládě má totiž dvě nepřehlédnutelná esa, bez nichž by se republice nevedlo dobře. Paní Maláčová na svém "sociálnu" úspěšně válčí s premiérským Skrblíkem a lze si jen přát, aby její úspěchy pan Andrej neukradl pro sebe, jak se to dosud stalo s celým sociálním programem ČSSD v Sobotkově vládě. Není to vyloučeno, protože kdo nemá žádný kloudný program, a ANO jej nemá, o to hbitější má prsty.

kní
kní 01.12.2018 v 18:06

další kousek:

Ještě větší radost mám však z ministra zahraničí pana Petříčka. Ve srovnání s jeho předchůdcem je to takřka zjevení. Pan Zaorálek hodně mluvil a nic neřekl, a proto teď bubnuje v pekle, jak zpívá Radůza. Čínomil, spoluautor ponižující supliky pekingskému císaři, v níž se omlouval a obnovil slib věrnosti Vládci nebes a proklel politiku lidských práv jen proto, že občané za návštěvy tohoto diktátora v Praze vyvěšovali symboly okupovaného Tibetu. To byla zahraniční politika kramářská, jak ji prosazuje Hrad.

kní
kní 01.12.2018 v 19:47

a ještě závěr:

Pan Petříček obnovuje českou polistopadovou zahraniční politiku, respektovanou v zahraničí. Navazuje na své předchůdce Jiřího Dienstbiera staršího a Karla Schwarzenberga. Je proevropský, proatlantický a obnoveným důrazem na lidská práva ji vyvazuje z kramářského ponížení.
Samozřejmě že hradní pán už na adresu premiéra zašomral významným náznakem, že by tento ministr měl zmizet. Pan Babiš zatím reagoval nejasně. Už jednou si před Hradem nadělal do kalhot, když zrušil původní usnesení ANO o vlastním kandidátovi na prezidenta. Co udělá nyní, nevím. Vím však, co by měla dělat ČSSD. Bránit Petříčka až do těch hrdel a statků, což znamená až do opuštění vlády. Totiž váží-li si sama sebe a svých hodnot a má-li mít nějakou budoucnost. Howgh!



Vložit příspěvek