Nono (aneb štrikovna)


Skallarix
Skallarix 10.11.2018 v 08:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 10.11.2018 v 08:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 10.11.2018 v 09:42

kní: Potěšilo mě a to zcela upřímně, když jsi o sobě napsala, že jsi částečně skeptická. :-)

braunerova
braunerova 11.11.2018 v 08:56

Skeeve: Dříve člověk zpravidla sledoval televizi, kupoval si jedny noviny a k tomu nějaký časopis. Mainstreamová média si zvykla, že je snadné čtenáře/diváka zmanipulovat. S rozšířením internetu a sociálních sítí se to změnilo, bohužel novináři i televizní moderátoři fungují pořád stejně. Výsledek pozoruji na sobě - televizi jsem vyhodil a periodika už nečtu. Pro média pracuji přes 20 let. Jejich prodej neustále klesá, takže z tohoto pohledu je dnes Respekt opravdu už jen plátek. Myslím, že do budoucna zůstane jen bulvár pro "nečtenáře", odborně zaměřené časopisy (zahrádkáři, rybáři, myslivci ..) a média dotovaná nějakým miliardářem za účelem ovlivňování veřejnosti.

Text příspěvku byl upraven 11.11.18 v 08:58

kní
kní 11.11.2018 v 12:11

Můžeš to trochu rozvést, Skeeve? Co podle tebe ten článek prokazuje o obecné úrovni Respektu?

Skallarix
Skallarix 11.11.2018 v 16:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


kní
kní 11.11.2018 v 16:55

Uff - tak na to si musím ... zameditovat ... než se pustím do čtení a přemýšlení :)

kní
kní 11.11.2018 v 18:55

Hmmm, no, zajímavé. Trochu mi to ale připomíná úsloví, kdo chce psa bít... připadá mi trochu, že za těmi slovy a větami nacházíš mnohem víc (dle tebe pobořujícího) obsahu, že tam skutečně autor vkládal. Je to ale jen moje fabulace, na to autora ani to téma dost dobře neznám.

newtory
newtory 11.11.2018 v 20:21

...autora ani to téma dost dobře neznám.
Autora poznať nie je potrebné (za neho hovorí blbý článok)
a téma je tu:
https://www.youtube.com/watch?v=4HVa9wJ3jZs
podtitulok článku:
"Na sté výročí nezávislosti Polska se ve Varšavě schyluje k dramatickému pochodu neonacistů"

Úloha: nájdite na videu neonacistov a označte ich krúžkom.

Poznámka k téme, po tom všetkom čím prešli :

Tri delenia Poľska sa odohrali v rokoch 1772 až 1795 Poľsko "roztrhané" medzi Prusko, Rakúsko a Rusko a znovu slobodné až v roku 1918. V roku 1939 rozdelené medzi boľševický Sovietsky zväz a nacistické Nemecko, počet obetí nacizmu II. SV v Poľsku asi 5,6 až 6 miliónov. Z toho približne 2,6 - 3 milióny Poliaci a 2,7 - 3 milióny Židia. Poľsko v porovnaní s ostatnými krajinami malo najväčšie percentuálne straty v II. SV - vyše 16 % obyvateľov. Obeťami germanizácie sa stalo 200 tisíc poľských detí. Na nútené práce do Nemecka bolo deportovaných cca 2,5 milióna osôb, na Ukrajine vyvraždili ukrajinskí nacionalisti počas etnických čistiek cca 100 000 etnických Poliakov. Vyvražďovanie a jeho napomáhanie sovietskymi komunistami: Katyň, Waršava. 1949 až 1989 komunistická diktatúra.

...nemajú právo osláviť svoju storočnicu ?

Text příspěvku byl upraven 11.11.18 v 20:50

kní
kní 12.11.2018 v 17:35

Takže, Skeeve, plátkovitost Respektu jsem sice nepochopila (málo po lopatě jsi mi to vysvětlil) neboť máme na tento fenomén asi diametrálně odlišné pohledy, ale zajímalo by mě, jaké máš zdroje informací, kterým věříš, a proč jim věříš?

Skallarix
Skallarix 12.11.2018 v 19:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 12.11.2018 v 20:00

fenomén plátkovitosti :)

kní
kní 12.11.2018 v 21:26

k zamyšlení (kousek z článku Petra Třešňáka "Česká facka", dnešní Respekt):

"Totalita začíná v dětství." Tenhle titulek nesl rozhovor s psychologem Lubomírem Kobrlem, který vyšel v Respektu téměř před deseti lety. Musím se přiznat, že vliv, který tehdy odborník přisuzoval raným zkušenostem jednotlivých lidí na podobu společenského uspořádání jejich země, mi tehdy připadal lehce nadsazený. (...)
Vzpomněl jsem si na ten rozhovor nad výsledky čerstvého průzkumu o vztahu Čechů k fyzickému trestání dětí, který si nechala zpracovat Liga otevřených mužů. Přináší pozoruhodnou zprávu. Své děti fyzicky trestají dvě třetiny Čechů, většina z nich ale zároveň plácnutí přes zadek nebo facku za fyzický trest nepovažuje. Lze tedy dovodit, že při "opravdovém trestání" ordinují svým dětem něco horšího. A zároveň jsou kategoricky proti zrušení takových trestů - jen sedm procent respondentů by zavedlo zákaz dětských fyzických trestů, jaký má v právním řádu dnes už většina evropských zemí.
Není až takový problém, když rodič výjimečně své dítě plácne přes zadek. Výchova je někdy psychicky náročná a v jinak láskyplném prostředí se příležitostné prasknutí nervů nemusí na zdraví potomstva nijak projevit. Věda ale jednoznačně vyvrací jakýkoli pozitivní účinek fyzického trestání a naopak varuje před řadou negativních. Není zkrátka až tak překvapivé, že nám občas ujede ruka, varovná zpráva průzkumu spočívá ve zjištění, jak moc si na právu využívat vůči drobotině hrubou sílu trváme.
S rozvojem neurověd je čím dál evidentnější to, co psychologové tvrdili léta, totiž že způsob našeho prožívání světa silně vychází z raných zkušeností v rodině. Strach a stres, jež poslední roky ovládají českou společnost a činí ji zranitelnou vůči demagogům, kteří by se rádi vrátili k vládě pevné ruky, se zkrátka nezrodily náhodou. A není taky náhoda, že se terčem společného zájmu autoritářů napříč politickým spektrem stává agenda, která souvisí s dětstvím: vzdělávání, pěstounství, inkluze, ústavní výchova, tradiční rodinné modely nebo právě tělesné tresty.
Vynutit si poslušnost silou zkrátka znamená vychovávat slabé a poslušné. Totalita začíná v dětství.

newtory
newtory 12.11.2018 v 22:15

Ešte tú o Dvanástich mesiačikoch, prosím...

Text příspěvku byl upraven 12.11.18 v 22:16

Skallarix
Skallarix 12.11.2018 v 22:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 12.11.2018 v 22:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 12.11.2018 v 23:31

Budú z nich snehové vločky, ktoré akúkoľvek diskrepanciu budú vnímať ako osobný útok a traumu. "Hajzlíci" ktorým nie je nič sväté pretože nikdy "nenarazili" na razantný nesúhlas. Jediné čo budú permanentne riešiť bude vesmírne epicentrum, vlastné ego.

kní
kní 13.11.2018 v 16:36

Aneb, jak pravil Woody Allen: "To, že jsi paranoik ještě neznamená, že po tobě nejdou." Anebo - to už nevím, kdo řekl: "Každý má právo na svůj názor, ale ne na svoje fakta."
Skeeve, děkuju za opravdu důkladnou odpověď. I když jsi vlastně žádný svůj zdroj nebo autoritu neuvedl.
Já myslím, že Respekt řešit nemusíme. Ty jsi přesvědčený, že je to plátek a dokládáš to nijak zvlášť průkaznými 'důkazy'. Řekla bych, že jelikož chceš, aby Respekt opravdu byl plátek (aneb upřímně věříš tomu, že je), kdykoli ho čteš (nebo četl bys, kdybys ho četl), tak s cílem najít cokoli, co si budeš moci vyložit jako podporu svého mínění. Tedy zaujímáš předpojatě odsuzující, nikoli věcný přístup. Jen hledáš zaujatě jakékoli chyby či 'chyby'. Tak to připadá mě, nezlob se, nepřesvědčil jsi mě.
I ten soudní spor Klause Jr. s Taberym vlastně o ničem nevypovídá:

"Respekt má podle nepravomocného rozsudku zajistit Klausovi ml. na stránkách prostor pro jeho vyjádření. Tabery rozsudek na svém facebooku komentoval tak, že se Klausovi v tištěném vydání Respektu již kdysi omluvil, poté co ho politik upozornil na dezinterpretaci svých slov.
„Klaus mě zažaloval a chtěl omluvu podle svého znění. Tu omluvu nyní soud Klausovi zamítl. Konstatoval, že jsem výrok Klause posunul, což jsem už před tím sám uznal. Soud uvedl, že máme otisknout Klausovo stručné vyjádření v tom smyslu, že nikdy nehovořil o postižených dětech jako o parazitech. To vyjádření bych mu otiskl i před dvěma lety,“ uvedl novinář. Ohradil se rovněž proti nařčení, že šíří Fake News, jak Klaus naznačuje."

Jinak, pánové, nechápu, co vás vede k tak bouřlivě nesouhlasné reakci na prohlášení, že děti by neměl nikdo mlátit. A k předpokladu, že bez tělesných trestů nelze 'správně' vychovávat, vlastně naznačujete, že kdo své děti nebije, neodvratně tím na jejich výchovu rezignuje? To myslíte vážně?

newtory
newtory 13.11.2018 v 18:48

Toto nie je o mlátení detí. Je to o uzurpácii veci absolútne súkromnej akou je výchova vlastného potomstva štátom. Rádoby vedecké teórie tvrdia, že nejaká výchovná facka, ktorú si každý z nás pamätá a ktorá podaná v správnom čase nás prinútila zamyslieť sa nad sebou, alebo svojím prístupom z nás neurobila nacistov.
Závery tohto výskumu majú podobnú váhu ako predstava, že kto žije v dostatku je zákonite šťastnejší ako ten kto materiálne stráda.
A zabúda sa na to, že to čo je dôležité sú vzťahy medzi rodičmi a deťmi ich vzájomná komunikácia, osobný príklad etc...

kní
kní 13.11.2018 v 19:04

Absolutně soukromé ... násilí ... ? Proč rádoby (vědecké)? A co s tím mají společného nacisti?

newtory
newtory 13.11.2018 v 19:17

Prečítajte si svoj príspevok z: včera v 21:26:05

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 13.11.2018 v 19:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 13.11.2018 v 19:49

Moje najmladšie je možno mladšie ako vaše najmladšie, ale to nie je dôležité a vôbec to sem nepatrí.
Nikto tu neobhajuje "mlátenie", alebo iné týranie detí. Tvrdím, že dnešná tzv. liberálna výchova svojím úplným odmietaním všetkého v čom vyrástli predchádzajúce generácie, popieraním úlohy autority etc. neustálym zasahovaním štátu do výchovy detí narobí viac zla ako dobra.
P.S. Požívanie pojmu "bitie" je hrubou vulgarizáciou toho o čom sa bavíme. A prenášanie tohto pojmu do sveta dospelých je degradáciou toho, čo som sa snažil povedať. Pojmy "vrazit jednu" patria do štvrtej cenovej skupiny a nie do sveta o ktorom tu píšem. Pozdravujte Rousseaua, liberte egalite fraternite...

Text příspěvku byl upraven 13.11.18 v 19:49

alekis
alekis 13.11.2018 v 20:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 13.11.2018 v 20:21

Děkuji, děvčata, konečně rozumná slova. :)

Newtory, přečetla jsem si to už včera. Je to část editorialu. Nechápu, proč to u vás vzbuzuje tak vypjaté vášně, vážně.



Vložit příspěvek