Literární servery pro náhodné čtenáře


ijcro
ijcro 19.10.2022 v 10:31

Zajímalo by mě, jestli někteří ze čtenářů DK navštěvují nějaké literární servery amatérských pisálků? Případně jetli patříte k tvůrčímu jádru toho kterého serveru.
Dík za případné názory nebo za doplnění seznamu serverů.


Literární servery:

www.pismak.cz
aktivních uživatelů tvrdého jádra je 100-200, převažují kratší prózy, básně, miniatury, haiku

www.liter.cz
aktivních tak 50-100, především básně a miniatury, delší prózy na pokračování anebo i celé

www.saspi.cz
téměř mrtvý server s nefunkčním přihlášením (problém trvá více jak rok), měl dobrou kritiku s redakčním rozborem při přijímání nového díla

www.poeta.cz
téměř mrtvý server nejen pro básníky a snílky

http://totem.cz
částečně aktivní umělecký server - kromě literárních děl i fotografie, audio tvorba, komiksy, kritiky (film, divadlo…)

www.libres.cz
vcelku aktivní nápodoba liter.cz, vytvořené nespokojenci z literu

epika.cz
není úplně literární server, spíš takový rozcestník, ale tváří se tak

www.humanart.cz
umělecký server - kromě literárních děl hlavně fotografie a grafika (malba, kolář, skica…)

www.psanci.cz
mírně polomrtvý server pro literáty (od básní přes romány až po scénáře)
Pozn.: Nelze vložit dílo delší jak 10000 znaků.

www.mamtalent.cz
polo komerční projekt s orientací spíš k projektům typu tvůrčího psaní

Doplňuji

www.bardie.cz
aktivní, příspěvky téměř denně, básně, povídky, úvahy, miniatury, aforismy...

a další

http://LitWeb.cz

www.LiTerra.cz

www.Suvicka.cz


Nápověda
https://vltava.rozhlas.cz/amateri-nebo-diletanti-cesi-radi-pisi-a-publikuji-online-6936548

Text příspěvku byl upraven 08.12.22 v 06:17

Skallarix
Skallarix 19.10.2022 v 17:43

Před x lety jsem sem tam něco na liter napsal. To už je dávno....

Gerty
Gerty 19.10.2022 v 20:07

V letech 2013 - 2016 jsem velmi intenzivně působil na serveru Pište-povídky a souběžně s tím na Písmáku a sporadicky i na saspi. Na P-P a na Písmáku mám dodnes založené profily (pod stejným nickem jako tady), ale ani jeden z těch webů už nenavštěvuji a ani na jednom už nemám žádné své dílo. Největším přínosem se pro mé psaní nakonec stali někteří lidé, se kterými jsem se tam seznámil - často i osobně - a na svých literárních aktivitách s nimi spolupracuji dodnes.

Bytost na cestě
Bytost na cestě 20.10.2022 v 20:35

Do roku 2012 velmi aktivně na literu, saspi, poetovi, pismakovi. Teď po 11 letech jsem na nich zrovna znovu zveřejňovala, ale už pod novým účtem, úplně jiný styl.

Adhara
Adhara 22.10.2022 v 09:45

Bola som na českom Mámtalente, kým dianie zo strany redakcie úplne nezaniklo. Potom ešte na nejakých slovenských, ale to bolo tak pred 10+ rokmi, takže neviem, aký je aktuálny stav (okrem slovenského Mámtalentu, ktorý tiež zo strany redakcie zakapal).

Dalgiona
Dalgiona 24.10.2022 v 19:57

Liter a další co tu není - Bardie jsou fajn, protože zde si zde člověk může dát bez obav své amatérské výtvory a nikdo ho kritikou nesetře. Jiné je to na Písmák, tam je i kritika, což je sice fajn, člověk se může poučit, ale někdy to může i vzít radost z psaní. Na Písmáku mám stále ještě profil ale ráda dávám na Liter.cz a Bardie. Hezký den.


Janadvorackova
Janadvorackova 31.10.2022 v 14:10

Také jsem bývala na literu, písmáku a ještě někde... před patnácti a více lety. Všude mi vadilo věčné lezení do zadku typu "jé, to je pěkný," ale kritika téměř žádná. Nic mi to nedalo, takže jsem odtamtud vypadla a naštěstí snad i vše smazala.

Na jeden poetický server jsem se musela přihlašovat přes Tor, abych svoje věci smazala, protože když jsem to po nich chtěla, blokli mi účet. Jakože "ne, tady se nic nemaže a ani ty už to neuděláš."
No... tak měli smůlu.

Tím ale netvrdím, že takové servery jsou špatné. Nejsou. Dá se najít inspirace, pokec, zpětná vazba, parta podobně smýšlících tvorů, to jo, ale já potřebovala rozebrat a obrátit naruby, vytřepat a zbytkem seřezat. Vůbec. Lidi vyhovuje, když můžou říct, "jé, to je pěkný." Na to prdím, když vím, že není.

Shimmir
Shimmir 08.12.2022 v 03:22

Tak třeba já!
Na literu jsem začínal, jsem i na psancích, písmáku, totemu, saspi (ale tam už mne chromajzl ani nespojí, před časem to šlo aspoň nepřihlášen číst). Literra už mne moc často nevídá. Je i suvicka, psanci, libres a na litwebu jsme dokonce součástí národního archivu. Na piste-povidky se stále něco děje, každý měsíc den drabble, taky tématický den...

Shimmir
Shimmir 08.12.2022 v 03:32

Jeden aktuálnì amatérský text, zpívá se
na "1 000mil."

Advent je tu zpátky zas,
sváteční se blíží čas,
růže vánoční nám z poupat rozkvetou.

Nový rok je za dveřmi,
milá šeptá: "Uvěř mi!
Nemám jiné přání, nežli býti tvou."

Obraz roku, jak ho znám,
dostane zas nový rám
a ten prasklý vlny času odnesou...

Žena peče cukroví
i perníčky medový
a vzduch rozechvěl se touhou voňavou.

Z noťásku do ticha zní
známé písně vánoční,
zpíváme je oba s tichou pokorou...

V dáli hvězda padá zas,
pomyslím si: "V pravý čas!"
Přeji si být navždy šťasten s láskou svou.

Půlnoc dávno minula,
moje drahá usnula,
měsíc zalévá nás září stříbrnou...
https://photos.app.goo.gl/NjsnLB62ruoMukfp9

Shimmir
Shimmir 24.01.2024 v 03:43

Chci vás pozvat na www.piste-povidky.cz, kde každý první víkend v měsíci, ze soboty na neděli mezi poledny, si hrajeme s drabblením na zadání. To zhruba týden předem bývá na liště vpravo dole pod nápisem NÁSTĚNKA. Už bude "den drabble 163." Jsou tam i upravená pravidla. A vlevo nahoře je na liště drabble koutek se dvěma generátory náhodných slov, která vám dají 3 či 5 slov. K tomu a ani ke čtení nemusíte být přihlášeni. Slova na lištách jsou proklikávací. (Např. pod NÁSTĚNKA jsou stará zadání. )
Také je každý měsíc tématický den, seznam témat a dat vkládání je rovněž na liště.
A ještě vzpomínka na akci, co běžela přes rok. Zkuste si psaní na zadání na různé formy a 5 povinných slov. Měsíc byla stejná forma, ale každé pondělí 5 nových slov a do čtvrtka se to posílalo. Byl jsem tam ve velké části kol hlavně jako shane. Ale i třeba jako Shimmir a pod dalšími nicky.
https://versoteparna.blog.idnes.cz/

obedova.pauza
obedova.pauza 04.03.2024 v 11:57

Zdravím všechny milovníky knih. Pokud rádi posloucháte podcasty, dovolujeme si vás pozvat na náš Youtube OBĚDOVÁ PAUZA.

Jsme dvě knihomolky, takže hlavním tématem našeho podcastu jsou samozřejmě knihy, potažmo filmy a seriály. S tím, že naše debaty bývají i častokrát okořeněné pořádnou dávkou sarkasmu a humoru.

Doufáme, že vás naše tvorba zaujme a budeme rády za jakoukoliv odezvu :).

Text příspěvku byl upraven 05.03.24 v 19:19



Vložit příspěvek