Které knihy jste četli (nej)víckrát?


Naias
Naias 30.05.2014 v 16:31

Adria Orici, to je perfektná odpoveď, vďaka za nápad. Budem ju používať.

reader.007
reader.007 30.05.2014 v 17:27

Janu Eyrovou... a Pratchetty... a Wodehouse... a Saturnina... a Herriota... a Agathu Christie... a Štorcha... a rozličné básničky... no prostě skoro všechno co mám a nad čím mé srdce plesá. Kdyby mi to stačilo číst jen jednou tak doma vůbec nemám knihovnu, jen do některé chodím, no ne? Minimalisty tím nenadchnu ale když mě popadne chuť se začíst do některé z nich, jsem ráda že nemusím pádit přes půl města abych svůj pud ukojila :-)

Naias
Naias 30.05.2014 v 18:03

Teda reader.007, ty mi buď čítaš myšlienky alebo si moje jednovaječné dvojča. Ako inak by si vedela, ktoré knihy čítam stále dokola?

reader.007
reader.007 30.05.2014 v 22:23

A ještě jsem zapomněla na mou milovanou Jane...

Naias, hřeje mě že nejsem jediný cvok v oboru :-) už jsem pomalu ztrácela naději, kolem mě je to samý kovaný nečtenář. Jinak gratuluji, zdá se že s postavou jsi nás dostala, já osobně nemám ani šajn...

Text příspěvku byl upraven 30.05.14 v 22:25

Naias
Naias 31.05.2014 v 06:07

Ja už som sa k tejto téme vyjadrovala inde.
http://www.databazeknih.cz/diskuze/diskuze-o-knihach-7/koupene-knihy-za-vlastni-penize-nebo-pujcene-z-knihovny-1410/str-2

Ďakujem ti, reader.007, za tie hrejivé slová. To vieš, škodoradosť je najväčšia radosť.

Graem
Graem 31.05.2014 v 23:12

Ne, že bych si to přímo několikrát za sebou přečetla znova celé, ale ráda se vracím k Jak naštěpit třešeň od Jeanette Winterson, vždycky mě potěší i přečtení pár náhodných stran.


uhložrout
uhložrout 04.06.2014 v 21:07

Pouze knihy přečtené více než 5x - a určitě ne naposled
Ostrov v nebezpečí
4 z tanku a pes
Boj o ostrov
Děti kapitána Granta - má první kniha v knihovničce v 9-ti létech
Dva roky prázdnin
Duch Llana Estacada - vydaná rok před mým narozením
Poklad na Striebornom jazere
Holubí pošta
Pan Tragáčik a ...... (všechny díly vyšlé v edici STOPY)
Ponorka
Letiště
Penězoměnci
Hotel

helenkan
helenkan 05.06.2014 v 10:45

Ráda se vracim ke knížkám od Amandy Quick a taky od Lee Childa.:)

Pallando
Pallando 09.06.2014 v 18:12

Hodně knih jsem četla několikrát, ale jednoznačně vede Pán prstenů, celého jsem ho přečetla odhadem tak 40x (ne, nepřeháním:-))

Richie1
Richie1 09.06.2014 v 19:27

Pallando, 40x??? Neuvěřitelné! Tak to už to musíš znát nazpaměť. Schválně - co říká Gandalf na straně 256 v druhém odstavci? :-)))
Já četl tuhle trilogii 2x a nejspíše se k ní ještě někdy vrátím. Určitě to je klasika, která ani po častějším čtení neomrzí.
Ale přesto - nemáš pocit, že jsi třeba místo 35. čtení Pána prstenů mohla přečíst jinou, neméně kvalitní knihu? Je možné, že jsi se připravila o jiné literární lahůdky. :-)

Pokud se ti líbí příběhy podobné Pánu prstenů, tak ti doporučím třeba Trůn z dračích kostí (http://www.databazeknih.cz/knihy/vzpominka-zal-a-trn-trun-z-dracich-kosti-23427), nebo Hawkwoodova cesta (http://www.databazeknih.cz/knihy/kralovstvi-bozi-hawkwoodova-cesta-13314), nebo skvělého Eriksona - Měsíční zahrady (http://www.databazeknih.cz/knihy/mesicni-zahrady-112781).

Je plno skvělých fantasy knih, které se Pánu prstenů přinejmenším vyrovnají. Já osobně mám největší strach z toho, že je nestačím všechny přečíst. :-)

Pallando
Pallando 09.06.2014 v 20:36

Fantasy knih jsem četla hromady:-). Nemám pocit, že jsem místo 35. čtení Pána prstenů mohla přečíst jinou, neméně kvalitní knihu - žádná taková není:-)))

Trůnem z dračích kostí jsem se nějak nedokázala prokousat, nicméně mám ho na seznamu toho, o co se ještě pokusím. Momentálně nečtu tolik fantasy jako dřív, ale zrovna jsem přečetla Hru o trůny a psychicky se připravuju na další díl (skvělá kniha, nicméně autorovo zacházení s postavami - přesněji řečeno jejich likvidace jak na běžícím pásu - mě trochu deptá:-))

(jo, a na straně 256 se Gandalf nevyskytuje:-)

Richie1
Richie1 09.06.2014 v 21:03

Gandaf tam není?? Určitě máš jiné vydání :-)))
Měl jsem učitelku angličtiny, která mi stále doporučovala koukat na Pána prstenů v angličtině. Kolikrát citovala celé věty jako příklad mluvnice. :-)

Trůn z dračích kostí (celá sága) je trochu obsáhlý, pravda. Já ho četl jen jednou, ale stále na něj pokukuji v knihovně a brzo po něm opět sáhnu. Vzhledem k tomu, že mi i po letech hodně z děje zůstalo v hlavě, tak je to určitě kvalitní fantasy.

Hra o trůny - líbí se mi kniha i seriál. Martin se s tím ovšem opravdu nemaže a neváhá i hlavní hrdiny zlikvidovat. Ale aspoň to čtenáře udržuje v napětí - kdo to odnese v další kapitole? :-)
Bohužel se s 6. dílem až příliš zdržuje. Takže nemusíš spěchat s dalšími díly, ať pak také zbytečně nečekáš na pokračování. :-)

Alienor
Alienor 10.06.2014 v 19:09

Tiež som čítala Pána prsteňov viac ráz, nie 40x, pretože som to prekladala Silmarillionom, Hobitom a Knihou stratených povestí, ale 20x to bude určite. Neľutujem ani jeden raz, ten zážitok mi jednoducho stojí za to. A čítam aj inú fantasy, aj sci- fi aj iné, dá sa povedať, že všetko čo predo mnou neutečie, ale na Pána prsteňov doteraz nemá nič.

3nitka
3nitka 14.06.2014 v 22:55

Približne jedenkrát ročne si prečítam Dharmových tulákov od Jacka Kerouaca, je to moja zamilovaná kniha. Pravidelne sa vraciam aj ku knihe Texasville a Pan Kaplan.

kuceju
kuceju 15.06.2014 v 11:50

To bude nejspíš Hraničářův učeň a Sofiin svět. Nemůžu se toho nabažit.

Roselunda 1928
Roselunda 1928 15.06.2014 v 12:07

To nevím, spíš si vždycky vyberu konkrétní kousky, které se mi nejvíc líbily a k těm se vracím...

Ale víckrát jsem četla třeba Hvězdy nám nepřály a Divergenci...

Text příspěvku byl upraven 21.07.14 v 13:57

rusalka123
rusalka123 15.06.2014 v 15:37

Roselunda, vždyť jo, tak to mám taky. Ale některý se mi líbily tak moc, že jsem je četla několikrát.

Yaruschka
Yaruschka 03.07.2014 v 13:21

Na Větrné Hůrce, Dracula (asi 15x) :-)):-)) a Poslední pokušení od Kazantzakise.

Morgainne
Morgainne 24.07.2014 v 11:30

Quo vadis
Řeka bohů
Malý princ
... a postavil jí chrám
Nefalšovaná kočka
Tajuplný ostrov
Muž, který sázel stromy
Parfém - příběh vraha
celou sérii Děti země od Auelové
Lovci mamutů
Adam a Eva
Nikdykde
Hvězdný prach
Pod africkým sluncem
Skrytý plamen
Píseň o červeném květu

Četla jsem je minimálně dvakrát a určitě je budu číst minimálně ještě jednou :-)

caperton
caperton 24.07.2014 v 19:38

Rudolf Luskač - Revír bez hranic
René Fallet - Zelňačka
Radek Fencl - Paříž - Dakar

JYN
JYN 24.07.2014 v 19:58

tak já jsem se vždycky nejraději vracel k Dobrodružství Huckleberyho Finna od Marka Twaina :-)

KajaCh
KajaCh 29.07.2014 v 21:39

Luisa a Lotka, Dva divoši a Harry Potter. Všechny jsem četla více než pětkrát ;).

hastings
hastings 29.07.2014 v 21:52

Fulghumovo Třetí přání a McDonaldové Vejce a já, knihy jako lék na mizernou náladu......

ivka85
ivka85 05.08.2014 v 17:25

Bible :) stále čtu a stále v ní něco nového objevím :)

Anna 13
Anna 13 11.08.2014 v 14:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek