Které knihy jste četli (nej)víckrát?


HugoBoss
Muflonius
Muflonius 28.04.2014 v 07:49

U mně to asi bude Mort od Pratchetta. To je srdeční záležitost.
A potom to bude asi nějaká knížka od Fulghuma Ach jo nebo Vše co potřebují znát jsem se naučil v mateřské školce.

myshmother
myshmother 28.04.2014 v 12:19

Sto roků samoty a Saturnin.

Alzbetta
Alzbetta 28.04.2014 v 12:26

Když jsem byla malá tak snad stokrát pořád dokola četla Pipi dlouhou punčochu.Znala jsem jí snad na spaměť. Ale jinak asi žádnou,raději čtu nové. I když mám v plánu pár knížek co se mi líbili přečíst si znovu,ale zatím mi to navyšlo :)

Text příspěvku byl upraven 28.04.14 v 12:34

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 28.04.2014 v 12:41

U mne vede Máj, který čtu každý rok na prvního máje od svých 14 let. Aby to nebylo stereotypní, pořídila jsem si několik různých výtisků :D
Na druhém místě je Tracyho tygr, poté knihy od Agathy Christie, Čokoláda a Pýcha a předsudek. Ty vždy skvěle poslouží na pozvednutí nálady :)
Jako dorostenka jsem četla několikrát knížky Lenky Lanczové, otočila jsem všechny tak třikrát minimálně.

N.ik
N.ik 28.04.2014 v 13:17

Děti z Bullerbynu (tuto knížku jsem schopná vzít do ruky i teď po dvacítce, když je krize a potřebuju opravdu "vypnout") a Adinu Mandlovou - Dneska už se tomu směju (to byla láska na první pohled) :-)

Text příspěvku byl upraven 28.04.14 v 13:17


Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 28.04.2014 v 13:35

Na Větrné hůrce!

rusalka123
rusalka123 28.04.2014 v 16:59

Nejvíckrát jsem přečetla asi Luisu a Lotku, poprvé jsem ji přečetla kdysi dávno a hned jsem si ji zamilovala a protože ji máme doma, ještě dnes po ní občas sáhnu a čtu aspoň na přeskáčku. Rekord byl, když jsem ji jednou, už docela dávno, celou přečetla, načež jsem ji obrátila a začala jsem odznova..:)
Pokud ne taky na prvním, tak na druhém místě jsou Děti z Bullerbynu, ty jsem jako malá doslava hltala a něco jsem uměla (a možná že doteď ještě umím) skoro nazpaměť. Řekla bych, že bez přehánění.:)

Venezia
Venezia 28.04.2014 v 17:50

kniha pre deti - Pipi Dlhá Pančucha od Lindgrenovej
romantický historický román - Cizinka od Gabaldon
detektívka - Temný oheň od Samsona
klasika - Austenová, sestry Bronteové (aj filmy)

A zabudla som na Jak být volný od Hodgkinsona

Text příspěvku byl upraven 11.05.14 v 11:45

Sklenička
Sklenička 03.05.2014 v 14:06

Jako malá jsem měla oblíbenou verneovku Dvacet tisíc mil pod mořem, kterou přebil až v pozdějším věku Pán prstenů. Ale nejvíckrát jsem přečetla od Sekory Mravenci se nedají.

Text příspěvku byl upraven 03.05.14 v 14:07

Neri
Neri 03.05.2014 v 14:33

U mě je to kniha Děti z Bullerbynu, četla jsem ji snad tisíckrát, jako dítě a později svým dětem a potom srdeční záležitost Co život dal a vzal. A vím, že k oběma se určitě ještě mnohokrát vrátím.

Timea
Timea 03.05.2014 v 15:50

Já jsem na gymplu četla stále dokola Nový epochální výlet pana Broučka, tentokráte do XV. století.
Spolužačka pak měla z této knihy referát...a myslím, že nadšená nebyla.
Mne to ale strašně bavilo ;-).

Text příspěvku byl upraven 03.05.14 v 17:40

pajonek
pajonek 03.05.2014 v 20:48

....u mne už nic nikdy nepřekoná z dětství nejvíce čtenou knihu - Robinson Crusoe!!!
bezkonkurenčně nejvíckrát ....a pak v závěsu Hoši od Bobří řeky se Záhadou hlavolamu
...z pozdějších roků je to asi nejvíce čtený válečný román Dobrodružství Wernera Holta a Žraloci a malé ryby

Raksa.A
Raksa.A 03.05.2014 v 22:30

Asi nejvíckrát jsem četla od Lewise Thomase Buňka, medúza a já. Dokonce tolikrát, že se mi povedlo z vázaného svazku edice Kolumbus vytvořit salát v tvrdých deskách.

HTO
HTO 03.05.2014 v 22:38

Medvídka Pú.

Dudu
Dudu 03.05.2014 v 22:57

V dětství to byla Chata v Jezerní kotlině a Bílá vydra.

Text příspěvku byl upraven 03.05.14 v 23:00

knedlik
knedlik 03.05.2014 v 23:13

Dáma s hranostajem: Tak pro to mám naprosté pochopení :-) Větrná hůrka je fascinující záležitost.

Já jsem nejvíckrát přečetla snad Harryho Pottera. Nový díl začali prodávat o půlnoci, do rána jsem ho samou zvědavostí a nedočkavostí přečetla poprvé. Během dalších dvou tří dnů jsem ho vychutnávala podruhé a ještě několikrát jsem se k nim vracela postupem času. A nejspíš se ještě někdy vrátím :-)

Text příspěvku byl upraven 03.05.14 v 23:13

MichelleS
MichelleS 03.05.2014 v 23:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 04.05.2014 v 15:52

O mé rodině a jiné zvířeně od Durrella. Milujem tú knihu, sála z nej taká pohoda! Milujem Durrellov humor, jeho praštenú rodinu, jeho opisy prírody, jeho radosť zo života. Keby sme vyhoreli, toto by bola prvá kniha, ktorú by som si znovu kúpila. Len by ma zaujímalo, ako by to bolo s jej popularitou, keby Durrell nevynechal svoje erotické zážitky, ktoré sú opísané v knihe O Durrellovi a jiné zvířeně. Asi by som tú knihu nedostala na trináste narodeniny. :-)

niknikita
niknikita 04.05.2014 v 18:40

Mám několik "vyprošťováků" :-)

Betty MacDonald - Co život dal/a vzal/
Erich Maria Remarque - Nebe nezná vyvolených a Tři kamarádi
Eileen Goudgeová - Oddané sestry
Louis Aragon - Aurelián
Patrick White - Sukně z listí
...
ani raději nebudu pokračovat a skončím oddechovkou:
Zdeněk Jirotka - Saturnin

Viki9
Viki9 04.05.2014 v 22:04

Tak jako mnozí zde, jsem (nej)víckrát četl hlavně své oblíbené knihy z dětství … těžko bych však spočetl, kterou nejvíce … tak uvádím alespoň ty, které jsem četl více než pětkrát …

Děti z Bullerbynu
Pipi Dlouhá Punčocha
Emil Neplecha
Ferda cvičí mraveniště
Viking Viki
Jirka postrach rodiny
Holubí pošta
Minehava
Patnáctiletý kapitán
Tajuplný ostrov
Dva divoši
Hoši od Bobří řeky
Záhada hlavolamu
Stínadla se bouří
Yankee z Connecticutu na dvoře krále Artuše
Saturnin
Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky

helenkan
helenkan 05.05.2014 v 14:06

U mě zatím vede Pýcha a předsudek od Austenové.

Jihorka
Jihorka 05.05.2014 v 14:43

Betty McDonald: Co život dal a vzal - sahnu po ní pokaždé, když je mi ouvej, ale i hej. :-)
Zdeňek Galuška: Slovácko sa súdi aj nesudi
Jirotka: Saturnin, ale toho miluji i zfilmovaného

Text příspěvku byl upraven 05.05.14 v 14:44

Linu
Linu 30.05.2014 v 15:13

Čtěte některé knihy vícekrát? Jestliže ano, tak jaké :-)?

nicandra
nicandra 30.05.2014 v 16:21

Ano, párkrát už jsem četla knihu podruhé (nebo potřetí, počtvrté). To, co se fakt neochodí, nebo spíš neočte, je Saturnin, toho bych mohla číst opravdu s klidem každý rok. A to už jsem na tom tak, že některé pasáže cituju zpaměti.
A pak mám takovou zvláštní zkušenost se Jménem růže. Poprvé jsem to četla v patnácti a líbilo se mi to hodně. Pak jsem to četla v pětadvaceti a s údivem jsem zjistila, že se mi to sice pořád líbí, a to hodně, ale že je to úplně něco jiného, že se ta knížka nějak změnila nebo snad vyrostla (no dobře, knížka asi ne).
Bohužel to neplatí u všeho...



Vložit příspěvek