Klub čtenářů historických románů


RamonVarga
RamonVarga 22.07.2017 v 18:11

Asi je to off-topic, ale romány s M.D.Falconem jsou fajn, i když nejsou z období 10.-15.tého století.

braunerova
braunerova 23.07.2017 v 07:50

RamonVarga: Přečetl jsem už skoro všechny díly s Falcem a vedle Robertse je považuji za nejlepší antické detektivky. I když J.M.R. se mi líbí o něco víc.

vincek1
vincek1 25.07.2017 v 19:01

Můj příspěvek bude pro Vás asi trochu samolibý, ale Klub čtenářů historických románů jsem založil v listopadu 2013. Scházelo mi tady na databázi místo, kde by se čtenáři podělili o zážitky z četby knih tohoto žánru. Stejně tak jsem chtěl pomoci čtenářům a sobě, při hledání knihy z určitého období. A výsledek na sebe nedal dlouho čekat, vždy se našel a doufám i nadále najde, někdo, kdo poradí. Jsem opravdu rád, že se to tak "rozjelo" a žije to téměř čtyři roky. Odpusťte prosím, ale mám na takovouto sebechválu věk. Ještě jednou se omlouvám a přeji Vám i sobě co nejvíce krásných knih popisujících historické události. Současně se omlouvám za případné gramatické chyby, ale i když mě to mrzí, tak čj nebyl můj oblíbený předmět.

Text příspěvku byl upraven 25.07.17 v 19:05

siena
siena 25.07.2017 v 19:04

vincek1, nemáte zač se omlouvat, naopak. Jedno z mála vláken, které mi tu, bezmála ty čtyři roky, dělá radost a dává smysl:)

Text příspěvku byl upraven 25.07.17 v 19:30

tenax
tenax 25.07.2017 v 19:20

vincek 1 - musím se připojit k sieně, tohle vlákno je jedno z mála, která mají smysl a jsou pro mnoho čtenářů přínosná. Navíc diskuze jsou kultivované, bez urážek a osobního napadání za jiný názor. Aspoň si nevzpomínám, že by se tady něco takového objevilo - teď jsem zpětně těch 20 stránek nečetl...
Je jen škoda, že se na DK dává přednost diskuzím jiného typu.

elizabeth_ba
elizabeth_ba 26.07.2017 v 09:35

braunerova, RamonVarga: Ještě dobrá byla série s Marcem Valeriem Corvinem od Davida Wisharta. Bohužel, jak tato (s Valeriem Corvinem) tak série (s Metellem) od J.M. Robertse přestaly v češtině vycházet. Zkoušela jsem číst anglický originál (Wishartův) ale moje angličtina na to prostě nestačila.
Vincek1: díky za založení diskuse :-)

Text příspěvku byl upraven 26.07.17 v 09:36


RamonVarga
RamonVarga 26.07.2017 v 16:32

Nějaký tip na podobnou knihu jako od Simona Scarrowa???

nero 13
nero 13 27.07.2017 v 08:50

Podobným stylem jako Simon Scarrow píší například Robert Fabbri nebo Harry Sidebottom.

R.E.M.
R.E.M. 27.07.2017 v 09:44

Příspěvky v tomto vlákně mi daly spoustu tipů na čtení. Díky této diskuzi jsem objevila uživatele, kteří nejen čtou historické romány, ale zajímají se celkově o historii.
Vincek1: Toto vlákno patří mezi ty nejužitečnější. Výborný nápad.

Text příspěvku byl upraven 27.07.17 v 09:44

Richie1
Richie1 29.07.2017 v 15:56

Elizabeth_ba: díky za tip na sérii o Marcu Corvinovi, zkusím ji.

Vincek: založení tohoto vlákna byl velmi dobrý nápad. Patří k těm ojedinělým na tomto webu, kde se lidi nehádají, nenadávají si a kde si můžeme přečíst plno zajímavých informací o historických knížkách i o historii samotné.

Eicherik
Eicherik 30.07.2017 v 19:00

Právě čtu i v tomto vláknu několikrát zmíněný román Na věky věků a spokojeností si chrochtám. :-)
Ještě bych chtěl zmínit román o kterém se tady nepsalo. Jedná se o knihu německé spisovatelky Iris Kammerer pojmenovanou Varus. Koho zajímají okolnosti okolo slavné bitvy v Teutoburském lese, která se odehrála v roce 9 našeho letopočtu, tak tomu toto dílko doporučuji. :-)

Text příspěvku byl upraven 30.07.17 v 19:07

Shardlake
Shardlake 31.07.2017 v 21:54

Eicherik: Román Na věky věků je volným pokračováním knihy Pilíře země. Pokud jste nečetl Pilíře, možná Vám bude unikat návaznost některých postav.

Eicherik
Eicherik 31.07.2017 v 22:05

Shardlake: Pilíře jsem četl a taky se mi líbily. :-)

evi.black
evi.black 03.08.2017 v 21:30

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaké tipy na knížky z prostředí středověké Anglie?:) možná ani nemusí být přímo středověké, zkrátka ne úplně z doby po průmyslové revoluci:D Cornwella mám přečteného, Pilíře země také a momentálně čekám na další díl Války růží, takže hledám něco na vyplnění času:) víte někdo o něčem?

tenax
tenax 03.08.2017 v 21:38

evi.black - jednoznačně Edit Pargeter (Ellis Peters), cokoliv o bratru Cadfaelovi, trilogie Nebeský strom, Megotina svatba. To nemůže zklamat.
Nebo série Matthew Shardlake od Christophera Sansoma.

evi.black
evi.black 03.08.2017 v 21:52

tenax - díky moc za doporučení:) o bratru Cadfaelovi už jsem slyšela z úst naší dějepisářky, ale podařilo se mi na to kompletně zapomenout, takže rozhodně zkusím:) a ten Sansom taky vypadá moc dobře

Text příspěvku byl upraven 03.08.17 v 21:52

RamonVarga
RamonVarga 04.08.2017 v 17:27

Btw, nějaký tip na sérii ze středověké Evropy, ale ne Vondrušku???

siena
siena 04.08.2017 v 18:11

RamonVarga, když si projdete toto vlákno, tak určitě najdete hodně tipů...ono stačí kouknout ob příspěvek. Myslím, že doporučení tenaxe, přesně splňuje vaše požadavky...

Moňas17
Moňas17 14.08.2017 v 16:38

nero 13
Přečetla jsem Karlštejnskou bestii od Nadi Horákové. Je vidět, že znalosti historie má a umí vtáhnout do děje. Jenomže třeba právě tento příběh byl málo využit - je to v podstatě něco jakou soudní příběh. Zajímavější a napínavější je ke konci. Na to, co se dělo za hrůzy na hradě, tak samotné vyprávění se těchto věcí dotklo jen špičkou prstu. Ne že bych si libovala v sadismu :-D, ale prostě příběh mohl být víc dramatický, to nebylo využité.
Jinak moc díky za tip, těším na další příběhy Nadi Horákové :-)

nero 13
nero 13 15.08.2017 v 10:24

Karlštejnskou bestii jsem nečetl, ale její série ze středověkého Brna pro mně nemá chybu, perfektně v nich propletla osudy lidí jak těch obyčejných, jako třeba kata nebo místní šlapky, bohatých měšťanů i vysoké šlechty. Jinak jsem rád že vás můj tip zaujal.

vincek1
vincek1 02.09.2017 v 08:46

Zdravím a připojuji se k příspěvku nero 13. Přesně to samé jsem si myslel po přečtení několika knih této, pro mne oblíbené autorky. Navíc, jak jsem psal v komentáři jedné z knih, narazil jsem třeba na problém pojmenování ulic. Jsem sice z Plzně, ale otec pocházel z jižní Moravy a Brno je mé druhé rodné město. Ale zpět, v knize se píše o ulici s názvem Česká, ta je dnes ovšem úplně jinde než v době, kterou popisuje kniha. Možná malichernost, ale donutila mě prozkoumat data a zjistit jak to je s jinými ulicemi. To je dle mého jeden z přínosů knih. Přečíst a "pobádat" si.

Soptinka
Soptinka 11.09.2017 v 10:32

Wau, tolik tipů na historické romány...konečně se můj seznam pomalu zase rozšiřuje :-).

Venezia
Venezia 06.10.2017 v 09:52

V poslednej dobe nemám veľa času na čítanie, tak ma poteší, keď sa mi výber podarí. Knihy majú málo hodnotení, tak mi to nedalo a povedala som si, že im urobím reklamu.
- hororové poviedky:
https://www.databazeknih.cz/knihy/dama-se-sametovym-nahrdelnikem-29982
- rodinná sága:
https://www.databazeknih.cz/knihy/chram-stesti-154420
- "storočná starenka"
https://www.databazeknih.cz/knihy/trhacka-zubu-348526

vincek1
vincek1 06.10.2017 v 13:01

Mám tady takový malý příspěvek. Dočetl jsem knihu Svatý rváč od M. Štráfeldové a rád bych ji doporučil zdejším členům. Pěkně napsané, hezky se čte. Jen poznámka na okraj ,po jedné zmínce autorky jsem si v knihovně půjčil knihu Encyklopedie antiky od Le Goffa. Je to přehledně napsaná kniha o životě ve středověku s hesly seřazenými podle abecedy. Myslím si, že je to výborný doplněk pro všechny zájemce o toto období. Toť vše a přeji hezké zážitky při četbě.

kní
kní 06.10.2017 v 15:25

Nevím, jestli jsem to tady už připomínala, ale mezi historické romány patří i 21- dílná série "Námořní dobrodružství Aubreye a Maturina" od Patricka O'Briana, která je (zatím v světě, u nás je téměř neznámá) velice ceněná.



Vložit příspěvek