Karel vs Miloš


Dudu
Dudu 02.12.2014 v 16:32

newtory, to je skvělá povídka! Jak je možné, že jsem ji ještě neslyšel?

kní
kní 02.12.2014 v 17:33

Hoši, hoši... když už vám ani náš pan (tedy český) prezident neni svatej... - kam ten svět spěje!? Nicméně - k občanskému hnutí Jára na hrad! se připojuji!! :D

Ace_McIntosh
Ace_McIntosh 03.12.2014 v 01:40

binysku, prezident = reprezentant. Prakticky jediné, co se po prezidentovi chce, je, aby se choval slušně, nedělal v zahraničí ostudu a byl nestranný ve svém jednání.
Když prezident Zeman není ani jedno z tohoto schopen splnit a na úřadu si jen hojí své pošramocené ego, nelze se odporu vůči němu divit. Slušní lidé zkrátka nechtějí být ve světě reprezentováni hospodským hulvátem. A možná to bude pro vás jen těžko uvěřitelné, ale takoví lidé ani nemusí být příznivci Schwarzenberga.

kní
kní 03.12.2014 v 08:55

Ace_McIntosh, s uživatelem binysek diskuze není možná a nemá žádný smysl. Ona je zřejmě zapálená soudružka a její hodnotový žebříček podle toho taky vypadá. Buďme rádi, že nejsme jako ona a ignorujme ji. :-)

mhutani
mhutani 03.12.2014 v 09:26

Binysek: Myslím, že takhle atakovat Ace McIntoshe za to, co řekl, je velmi přehnané. Napsal to za sebe a napsal to přesně a výstižně. A v mezích možností vyjádřil svůj názor velmi slušně.

A za druhé: Chápu, že ač prohlašujete něco jiného, jste s tím, že je vaším prezidentem Zeman, velice spokojená a až fanaticky ho tady ve svých příspěvcích vyzdvihujete a adorujete. V pořádku, vám Zeman vyhovuje, ať dělá, co dělá, na to máte právo. Ale musím podotknout, že tak jako byl zvolen nadpoloviční většinou lidí, co šli k volbám, téměř stejný počet - o pár tisícovek - jej nevolil, a počet lidí, kteří jeho chování neschvalují, stoupá. Není divu. A lidé mají právo ozvat se, že oni Zemana jako prezidenta nemohou respektovat, a dát mu za jeho chování červenou kartu. O honu nemůže být řeč, jsou to protesty proti stavu věcí. Přičemž na obou stranách - vás jako urputných obránců Zemanova chování a prezidenství, a jich jako urputných protestujících proti Zemanovu chování a prezidenství - na obou stranách to zachází do extrémů, které by neměly být. Mi například se červené karty velmi líbí a z celého srdce s nimi souhlasím, ovšem házení vajíček se mi nelíbí a nesouhlasím s ním.

Ještě přidám třetí nesouhlas s jedním z mnoha vašich tvrzení, s nimiž je nutno nesouhlasit: Není pravda, že lidé zde diskutující i ostatní lidé v ČR, kteří protestují proti Zemanovým excesům, mu nesahají ani po kotníky. V tom se velmi mýlíte a házíte vajíčky.

ÚPRAVA:
Ale musím podotknout, že tak jako byl zvolen nadpoloviční většinou lidí, co šli k volbám, téměř stejný počet - o pár tisícovek míň - jej nevolil a dal svůj hlas jeho protikandidátovi, a počet lidí, kteří jeho chování neschvalují, stoupá. Není divu.

Text příspěvku byl upraven 03.12.14 v 09:56

kní

pajonek
pajonek 05.12.2014 v 17:43

...tadle hrůza tady pořád pokračuje ?????????

marlowe
marlowe 06.12.2014 v 10:59

Kní: Ano, tohle je jediná cesta: zkoušet cílené dezinformace rozbíjet doložitelnými argumenty.
Taky ke mně tenhle mejl, že za vším stojí Amíci, doputoval – možná dokonce ti zámořští bídáci stojí i za tou současnou mlhou a inverzí (když už jim to s mandelinkou bramborovou nevyšlo).
Nicméně skepticky (a poraženecky) vsázím večeři na to, že i TENTO tvůj dokument bude zpochybněn a přebit ,,protiargumenty´´.
Přeji hezkou neděli všem.

Text příspěvku byl upraven 06.12.14 v 11:01

Ace_McIntosh
Richie1
Richie1 06.12.2014 v 18:08

Asi bych měl kní poděkovat. Díky její jednostranně vedené kampani (nevím, jak lépe to nazvat), jsem se začal o Zemana více zajímat a nakonec jsem zjistil, že v té naší současné politické bídě je Zeman politik, který jako jeden z mála neohýbá hřbet před USA a EU a nebojí se nazývat věci pravým jménem.
Že umí být kontroverzní, to vím již od listopadu 89, kdy jsem ho poslouchal na Letné.
Ne ve všem s ním souhlasím, ale třeba v hodnocení zahraničních problémů se s některými jeho názory velmi často shoduji (viz např. kontraproduktivní sankce proti Rusku).

Z různých jiných stránek a webů jsem zjistil, že se stále těší docela velké podpoře občanů naší republiky. Takže ty současné akce proti němu nebudou mít valné výsledky. Tedy pokud to on sám nějak extrémně nepřežene a neodradí své příznivce.

Každopádně jsem rád, že mi kní pomohla trochu otevřít oči v oblasti, o kterou jsem se už tolik nezajímal. :-)

Alix
Alix 06.12.2014 v 21:38

Nemám sice zájem debatovat na toto téma, ale stejně mne docela pobavil příspěvek uživatele binysek, takže si dovolím citovat a docela si umím představit její reakci, což je mi ale úplně šumák...

3. 12. 2014, 9,47
"Zajímavé, jak snadno se kdokoliv pustí do prezidenta, zkrátka do kohokoliv, kdo mu nesedí a jak těžce nese podobné vyjádření k sobě."

Pokud by binysek měla aspoň trošku soudnosti, zjistila by, že vlastně píše o sobě. Binysek nesnáší kritiku a nesnáší jiný názor, než ten svůj. Její komentáře se už nedají nazvat komentáři, ale to jsou už přímo elaboráty!

"Zemana volilo nejvíce lidí ze všech dnešních i minulých veličin."

Nevím sice, kolik veličin z minulosti Zemana volilo, je to první přímo volený prezident, ale pokud to nějaké ty veličiny udělaly, počítám, že toho dnes trpce litují. A rozdíl asi půl milionu hlasů ve volbě prezidenta mu zrovna taky moc nefandí. Půl milionu na republiku je totiž nic moc.... Tak, či tak, JE to prezident, bohužel. Nic s tím nenadělám. Jen mi prostě vadí, že jsme světu k smíchu, a já se ani nedivím....

Alix
Alix 06.12.2014 v 22:31

Binysku, já přece nikoho nekritizuji, to bych si nedovolila, jak bych mohla? Každý má právo na svůj názor, což já respektuji a na DK jsem to vždycky respektovala, aniž bych urážela kohokoliv, nedej bůh, jeho názory nebo inteligenci. Já jsem jen citovala, nic víc. Jsem prostě blbec, který chce někoho "utlouct" svými názory jen proto, že je tady prostě jen napíše.
Nebo se to už nesmí? Už to někdo zakázal?

Alix
Alix 06.12.2014 v 23:35

Ach, zapomněla jsem se zeptat.

I když kritiku milujete, jak píšete, zároveň mne káráte, že ke kritice vás, jako člověka, nemám oprávnění, ani fondy? Pokud pominu to, že vás jsem vůbec nekritizovala, jen citovala vaše názory a dovolila si napsat, velice jemně, ten svůj, docela by mne zajímalo, kam si mám zajít, abych získala oprávnění /a fondy/ říct svůj názor?
Potřebuji na to nějaký formulář? Nebo by možná stačilo i povolení?

siena
siena 07.12.2014 v 01:34

Měla bych je malinkou poznámku.
Senátor není volený celou republikou, ani poslanec ne (pro ně je i jiný volební systém). Předchozí prezidenti byly voleni poslaneckou sněmovnou, senátem, tudíž omezeným počtem hlasů. Srovnáváme věci trošku nesrovnatelné.
Už jsem to říkala, demokracie, v mém chápání, není těch pár minut u voleb jednou za čtyři, pět let. A jak Vy, binýsek, vstávaje, lehaje, jste šťastná kam nás pan prezident vede, já s tím spokojená nejsem. Holt jsem jen člověk málo chápavý a ještě placený ambasádou USA. Co já se toho ještě díky Vám nedozvím. A mám to i s další lekcí v psaní bez osobních invektiv...

Text příspěvku byl upraven 07.12.14 v 01:52

nightlybird
nightlybird 07.12.2014 v 02:06

Víte vážení, co mne doslova fascinuje? Jak se tady čas od času objevují odkazy na různé weby a citace z různých tiskovin, aniž by koho zajímalo, kdo za nimi stojí a kdo je financuje a hlavně kdo jsou autoři článků z nichž je citováno, jaká je jejich minulost a co očekávají od své budoucnosti. A to by se tady údajně měli vyskytovat lidé schopní samostatného a kritického myšlení.
O tempora, o mores!

siena
siena 07.12.2014 v 07:52

Dobré ráno, mám pro Vás, binýsku, špatnou zprávu. Žádný dolar nepřiteče na Váš účet, budete se muset i nadále živit jen svou prací, jako to dělám já a ostatní:)

A další "nepravda". Nejde o výsledek voleb. Jak např. i Ace_McIntosh napsal, ne všichni, kdo jsou nespokojeni (o nenávisti nkdo nemluví) volili protikandidáta.

Text příspěvku byl upraven 07.12.14 v 09:35

Richie1
Richie1 07.12.2014 v 08:22

Nightlybirde, teď jsi uhodil hřebík na hlavičku. Také bych moc rád věděl, kdo je v pozadí různých deníků, časopisů, webů, rozhlasových či televizních stanic. Kdo je platí a jaké má zájmy či záměry.
To by hodně napovědělo. A možná bychom byli překvapeni.
Myslím, že nezávislá novinařina už dnes skoro neexistuje. Je opravdu velmi těžké najít v té záplavě informací skutečnou pravdu. Pravdu, která nebude zkreslená buď postoji autorů či tendenčně upravená, aby vyhovovala zájmům různých politických či ekonomických skupin.
Média jsou mocná zbraň a jsou také takto velmi využívána (a zneužívána).

Text příspěvku byl upraven 07.12.14 v 08:44

pajonek
pajonek 07.12.2014 v 11:53

..jen bych paní moserovou doplnil, že homo sapiens se raději hnoji vyhýbá......

pajonek
pajonek 07.12.2014 v 13:10

....myslím, že každý zde nacpaný článek z novin, potažmo televize...at je zleva či zprava
jasně vyjadřuje tahle fotka
http://i58.tinypic.com/2utgeud.jpg

Dudu
Dudu 07.12.2014 v 14:00

Já bych si s tím už moc hlavu nelámal-stejně to nakonec vyřizuje Štruncová.

pajonek
pajonek 07.12.2014 v 14:01

binýsku, nenech se vysmát .... jsem rád, že tomuhle hnoji se vyhýbám....

pajonek
pajonek 07.12.2014 v 14:09

...v každém případě ano

nightlybird
nightlybird 08.12.2014 v 02:09

poznámky k výše uvedenému:
ad 1. odkaz = autorka prvního článku Tereza Spencerová, česká novinářka a redaktorka Literárních novin, viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Transwoman
Literární noviny - známý literární týdeník, který si v minulosti vytvořil značné renomé, v polistopadové historii jej krátkodobě vlastnila ČSSD, v současnosti je majitelem společnost Litmedia, vlastněná ing. Miroslavem Pavlem, předsedou představenstva vydavatelství Vltava-Labe-Press. Na dokreslení osazenstva LN : http://domaci.ihned.cz/c1-37774830-pen-klub-sefredaktor-literarnich-novin-je-byvaly-komunisticky-agent.
K Parlamentním listům - Česká televize v říjnu 2008 uvedla, že časopis na první pohled působí dojmem, že jde o periodikum z dílny státní správy (například v záhlaví má státní znak), avšak ve skutečnosti jde o lobbistický časopis vydávaný soukromou společností.
Parlamentní listy se tváří jako zpravodajské a publicistické médium, ve skutečnosti však vytváří „soft“ PR.
V roce 2014 Parlamentní listy získaly třetí místo Anticeny Křišťálové Lupy za "Porušování principů seriózní žurnalistiky u tzv. alternativních online médií.
ad 2. vyhledávač mi hlásí, že uvedená stránka není dostupná (je to známkou, že byla smazána).. Jde ale opět o PL. Znám pouze jejich internetovou verzi - články tam uváděné mají ve většině případů charakter blogů - blog, jak známo, vyjadřuje názor pisatele na určitou tématiku a proto si raději vytvářím názor vlastní, pokud možno na základě různých zdrojů a vlastního rozumu. Možná už není nejbystřejší, ale je můj.
A na závěr si dovolím ocitovat klasika. Balzac ve Ztracených iluzích říká ústy jedné z postav: "Žurnalismus je peklo, bezedno nepravostí, lží a zrad a nikdo je nemůže překročit, nikdo z něho nemůže vyjít čist...,“

Text příspěvku byl upraven 08.12.14 v 02:12

kní
kní 08.12.2014 v 05:58

Krásná práce, nightlybirde.

Richie1
Richie1 08.12.2014 v 10:33

Doplním nightlybirda tím, co jsem vyčetl z Wikipedie (hesla Literární noviny a Michael Kocáb):
Mecenášem Literárních novin je Nadace Michaela Kocába. Michael Kocáb byl předsedou představenstva investičního fondu VIF TREND, který v roce 1995 prodal Královéhradecké společnosti, která následně fond vytunelovala.
"Sám Kocáb tvrdí, že akcionáře nepoškodil a zisk z transakce ve výši 36 milionů nepoužil k osobnímu obohacení. 29 milionů korun však převedl do Nadace Michaela Kocába, která se zaměřila především na podporu týdeníku Literární noviny. Spolu s Kocábem ve správní radě (které předsedá) této nadace sedí jeho rodiče Alfréd a Darja Kocábovi, dcera Natálie Kocábová, a Jan Nedvěd. Ředitelem nadace je po převzetí funkce od Jakuba Patočky od 1.1.2009 Vavřinec Hutka. Podle policejního vyšetřovatele Václava Lásky pocházely peníze zaplacené kupcem z vytunelovaného fondu TREND."

Je pro mě tedy zajímavé zjištění, že Kocáb (který je současným velkým kritikem Zemana), finančně podporuje Literární noviny, kde je redaktorkou Tereza Spencerová (která některé Zemanovy kroky spíše obhajuje).

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.