Jaká fóra máte nejraději?


gamecraftCZ
gamecraftCZ 17.11.2020 v 21:16

Ahoj, zajímalo by mě, jaký typ fór a komentářů máte nejraději.

1. Vše pod sebou jako tady na DK
2. Možnost odpovídat na komentáře jako na FB
3. Odpovídat na odpovědi odpovědí jako na Redditu

Díky, měj se hezky :)

gamecraftCZ
gamecraftCZ 17.11.2020 v 21:16

Pro představu vypadají komentáře pak nějak takhle

1. Vše pod sebou jako tady na DK
⠀⠀⠀⠀- něco
⠀⠀⠀⠀- něco dalšího
⠀⠀⠀⠀- zas něco

2. Možnost odpovídat na komentáře jako na FB
⠀⠀⠀⠀- něco
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀- odpověď na něco
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀- další odpověď
⠀⠀⠀⠀- další koment

3. Odpovídat na odpovědi odpovědí jako na Redditu
⠀⠀⠀⠀- něco
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀- odpověď na něco
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀- odpověď na odpověď na něco
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ - ...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ - další odpověď na něco
⠀⠀⠀⠀ - další koment

Text příspěvku byl upraven 17.11.20 v 21:18

Eldar80
Eldar80 17.11.2020 v 22:29

Mě se docela líbí FB. Zůstává tam určitá přehlednost. Neustálé zanořování je v případě mnoha příspěvků někdy nepřehledné.
Pořád ale lepší než současná situace na DK, která je příšerná. Dan se asi zasekl někde v 90. letech. Už si tady na to stěžovalo víc uživatelů, ale situace zůstává pořád stejná. Diskuse u knih nebo autorů jsou k ničemu. Myslím, že je to Danův záměr, protože by s tím jinak už dávno něco udělal.

elfos
elfos 17.11.2020 v 22:43

Jednička.
Jedině tak mám jistotu, že přečtu všechno v diskusi, která mě zajímá. Když tam přibyde nový příspěvek, přijde mi upozornění a můžu si to tam jít přečíst.

Viděla jsem diskusi na FB. Nepřehledná, sice je tam řazení podle nejnovějších příspěvků, takže se tam asi dá přečíst, co přibylo od posledního přihlášení, ale nové reakce u starších příspěvků už jsou příliš vzdálené v čase a většina lidí (byť sledujících nějaké téma) už si je nepřečte.

elfos
elfos 17.11.2020 v 22:50

Pak jsou ještě fóra, kde jsou nové příspěvky tištěné tučně a po jejich přečtení se písmo změní na běžné. A jinde zase to, co jste si v poslední době zobrazili a přečetli, dostane jinou barvu písma, takže na první pohled víte, že tohle jste už četli a viděli. Taky dobrá vychytávka.

Možnosti jsou různé a líbí se různým lidem, neexistuje možnost, která by se líbila všem, stejně jako neexistuje možnost, která by se nelíbila ani jednomu člověku. Ale není důvod urážet, Eldare.

Eldar80
Eldar80 17.11.2020 v 23:53

elfos: Jaké urážení? Odpověděl jsem na otázku. Strukturu "diskusí" jako je zde jsem skutečně naposled viděl někdy v 90. letech. Jedno vlákno u knih (a autorů) se nedá označovat za diskuzi. U některých knih vznikají dialogy dvou osob. Takže další příspěvky působí rušivě nebo se "diskuse" stane nepřehlednou. Nemluvě pokud diskutující neuvedou na koho vlastně reagují. Takže tohle prostě zaseknutí je. V dnešní době je to prostě anachronismus nebo jak to nazvat. :)
Je to nevyhovující a nemůže to vyhovovat nikomu. Samozřejmě otázka je, zda by to vůbec uživatelé využili. Dan má očividně jiné závěry a má dost jiné představy narozdíl od lidí, kteří skutečně hodně čtou. Nebo to Dan nechce zprovoznit z jiného důvodu, ale nikdy jsem ten důvod tady nečetl. Není zde uveřejněná nějaká filozofie vývoje Databazeknih.cz. Nebo se to někde píše či řeší?


jaskr
jaskr 18.11.2020 v 00:07

2 nebo 3. Ale realne zalezi na tom jak je to technicku udelane. Tim myslim predevsim jak jsou zobrazovane/oznacovane nove prispevky, jak prehledne je zobrazeni. Vlastne mi nevadi ani zpusob 1. Teda pokud se nejedna o reseni DK, ktere dokonale ukazuje. jak by se to v soucasnosti delat nemelo. Minimalne chybi provazani komentaru pres odkazy, jako je tomu treba na csfd, kdy se da snadno proklikat komentari, ktere na sebe navazuji. Nepouzivani hypertextovych odkazu je vice mene odmitnuti zakladniho kamene fungovani internetu.

Koka
Koka 18.11.2020 v 19:24

Na otázku, jaká fóra mám nejraději, odpovídám: Forum Romanum.
A ještě: řešit formální podobu diskuzí, jejich strukturu, členění, grafické zobrazování ... a přitom rezignovat na zásadní, citelné a adresné moderování obsahu diskuzí - to považuji za zbytečné.

kapr
kapr 19.11.2020 v 21:50

Bohužel musím souhlasit s tím, že jakýkoliv jiný systém by byl obrovským pokrokem. V současné době to jediné podle čeho se můžete orientovat je datum a čas příspěvku. Když k němu hledáte návaznosti tak je nutné se zhruba strefovat někam doprostřed, a pak po stránkách, často raději několika, skákat vpřed nebo vzad, až konečně narazíte na stránku s příspěvkem kterou jste hledali. Teprve v tom okamžiku můžete začít hledat na co vyhledaný příspěvek vlastně navazoval, čím byl vyprovokován, a naopak jaké byly na něj navazující reakce.
Když procházíte téma které sledujete - objeví se vám upozornění dejme tomu na 14 nových příspěvků ve vlákně. Když na to kliknete hodí vás to na stránku s posledním vámi nepřečteným příspěvkem. Nejčastěji to bývá stránka poslední mínus jedna. Protože už netušíte co jste naposledy přečetli, kliknete na následující, tedy poslední stránku ve vlákně, a začnete počítat kolik je na ní příspěvků. Tento počet následně odečtete v tomto případě od těch čtrnácti. Nyní kliknete na předchozí stránku. Systém vás hodí na začátek této stránky. Teď sjedete až dolů a pečlivě odpočítáváte příspěvky a jedete pomalu nahoru až se dostanete na vámi poslední nepřečtený příspěvek. Eduard Štorch by to lepší nevymyslel.



Vložit příspěvek