Jak máte seřazené knihy doma ve své knihovně?


tester
tester 25.10.2015 v 02:10

Já to neřeším. U známých mají všechny knihy zabalené v ALOBALU bez jakéhokoliv označení ! Podle velikosti. To si nedělám legraci.

spojka
spojka 23.11.2015 v 22:34

Ráda bych je měla seřazené abecedně dle příjmení autora.
Samozřejmě to ale tak nemám, takže když se mi podaří najít knížku, kterou hledám, je to výkon hodný obdivu.

niki-chan
niki-chan 21.07.2016 v 14:43

Já abecedně dle příjmení autora a série pak zvlášť celé. A zbytek, co se nevešel do knihovny tvoří nahromaděné komínky všude možně

jitvav
jitvav 21.07.2016 v 14:57

Snažím se je řadit podle autorů, případně ještě podle žánrů, ale vzhledem k nedostatku místa a nestejným velikostem knih a regálů, to úplně stoprocentně nelze...

Paulett199
Paulett199 21.07.2016 v 17:18

Největší knihovna-abecedně,jen pro básně mám extra police. Ostatní knihovničky,kde mám uloženy knihy z knihovny a svoje nepřečtené knihy jsou chaos sám.

TaLu
TaLu 21.07.2016 v 18:27

Řadím ( ty seřazené, ono se jich hodně potuluje sem tam) podle žánrů. Staré dívčí románky vzadu, před nimi ženské romány a tak podobně.


3nitka
3nitka 21.07.2016 v 20:39

Obľúbených autorov radím vedľa seba, a tiež sa snažím žánrovo ukladať k sebe. Ale aj tak knihy stále prekladám hore dole. Niektoré mám na príručnom stolíku, tie ktoré chcem v najbližšej dobe čítať, a už sú tam asi pol roka.

Anmara
Anmara 21.07.2016 v 20:54

Většina knížek je naučných, takže ty jsou podle tématu (a dál většinou podle velikosti, aby to v poličkách "nějak vypadalo"). Ostatní jsou tak různě porovnané, ale systém to rozhodně není :-)

Antares
Antares 22.07.2016 v 09:39

pekná téma :)

knihy ukladám jak mi prídu pod ruku s výnimkou zaklínačskej ságy, pri ktorej dbám, aby ju bolo pekne vidieť :D ale inak to tam rvem jak sa dá. mám takú vysokú a úzku policu, knihy sú v nej v dvoch radoch a ešte mám kôpky kníh aj na zemi okolo postele a na stolíku pri posteli a tak... podla toho, ktorú zrovna chcem listovať :) a keď dojde miesto, tak obsadím policu môjho drahého ... takže za mňa je to anti-systém :))

eva-lupen
eva-lupen 22.07.2016 v 11:38

Podle žánru. A knihy od stejného autora vedle sebe, i když jsou jedna pidi a druhá velká (např. Kerouac). Série samozřejmě od jedničky popořadě. Opravdu velké knihy mám naležato, protože na výšku se mi do knihovny nevejdou. A některé knihy leží na stojacích knihách, páč se tam už prostě jinak nevejdou. A to jsem knihovnu asi před rokem protřídila a něco odnesla do knihoskříně, knihobudek apod. :-)

Text příspěvku byl upraven 22.07.16 v 11:38

xxBILLY
xxBILLY 22.07.2016 v 21:37

Nepárám se s tím, knihy jsou poskládány na policích v knihovnách naležato
abecedně podle názvů knih. Samozřejmě hřbety ven. Hledání jde docela rychle.:-)

Text příspěvku byl upraven 22.07.16 v 21:42

bamba
bamba 22.07.2016 v 21:55

Skúsila som do toho vniesť nejaký systém - to je dôvod, prečo som na DK. Márne. Encyklopédie mám tematicky, poéziu extra, vzácne veci extra, mini knižky -zožerú najmenej priestoru. Jokai Mór je na skrini - začína kus od okna a končí skoro pri dverách. Marxistická filozofia dlhý čas podopierala nohy od stola.
Závidím známej - dokupovala sedem modrých kníh, aby jej to ladilo.

Maulaví
Maulaví 22.07.2016 v 23:01

Nastojato, pak naležato, díly a série se snažím mít pokupě. Někdy je chaos, tak vlezu na hliníkový žebřích a přerovnám, ale ne moc často.

Hana H.
Hana H. 22.07.2016 v 23:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bamba
bamba 23.07.2016 v 22:00

k Radost - k čítačke je dobrý nejaký program /napríklad calibre/- v ňom udržujem knižnicu. Priamo v čítačke je dobré mať pár kníh, inak sa v nej ulistuješ.

cecetka
cecetka 23.07.2016 v 22:17

Bamba: ve ctecce si taky muzes zalozit adresare podle zanru, autora apod. anebo radit knihy do polic jako v domaci knihovne. Kazdy ma nejaky svuj styl. Ve ctecce alespon neresim fyzickou velikost a tloustku knihy.

bamba
bamba 23.07.2016 v 22:50

k cecetka- dá sa, ale prečo by som to robila ? Musela by som do čítačky ťukať viac, než je nevyhnutne nutné. V počítači mám 2500 kníh. V čítačke by sa to dosť ťažko hľadalo. Ale dá sa.

cecetka
cecetka 24.07.2016 v 07:16

Bamba: ve čtečce opravdu není třeba archivovat knihy. Stačí tam mít tu, co čteme a ty, co chceme přečíst. Víc není třeba.
Jen jsem chtěla napsat, že i eknihy je možné řadit ve čtečce stejně jako tištěné v knihovně do polic. Akorát na fyzické místo to není vůbec náročné.

cecetka
cecetka 24.07.2016 v 18:55

Kdyz uz jsme odbehli trosku od puvodniho tema ke cteckam, odbehnu jeste jinam. Obalujete knihy? Myslim do pruhledneho obalu jako v knihovne. Ja ano, nenici se pak papirovy prebal, ale nevim, zda nejsem magor :(

bamba
bamba 24.07.2016 v 21:22

k [cecetka] - no to by som nedala. Magor asi nie si, ale je otázka, kto je normálny a prečo. Plus mám pocit, že keby každá kniha vďaka obalu pribrala na objeme 0,00 mm, nezmestili by sa mi do knižnice a to sa aj tak nezmestia. Ale mám niekoľko kníh obalených papierovým obalom z čias, keď som bola dieťa - a ten obal drží. Ale mám obal na čítačku. Počíta sa to ? A ten určite nie je priezračný.

cecetka
cecetka 25.07.2016 v 12:26

Bamba: ctecka je bez diskuse. Bez obalu bych si ji netroufla dat do kabelky. Na to ji mam az moc rada.
Linpro: obaluji knihy uz od detstvi. Asi postizeni ze skoly z obalovani ucebnic. Mela jsem na to specialni folii a strihala ji na miru. Dnes pouzivam eurofolie, ktere zastrihnu na velikost knihy a obalim ji. Jsou pevne a netrhaji se. Me to obalovani totiz bavi ;)

A kdyz se vratim k puvodnimu tematu ... knihy radime podle velikosti, velke dozadu a male dopredu, snazime se knihy jednoho autora mit pohromade. Eknihy mam v adresarich taky podle autora.

Twinny
Twinny 01.02.2018 v 21:32

Určitě to všichni známe, málo prostoru, ale počet knížek narůstá. Proto jsem se Vás chtěla zeptat na Vaše tipy a vychytávky, jak bojovat s nedostatkem prostoru.
Díky

Text příspěvku byl upraven 01.02.18 v 23:25

newtory
newtory 01.02.2018 v 23:05

1.) Využívať priestor čo najviac do výšky miestnosti,obložiť steny policami a regálmi.
2.) V policiach využiť každý centimeter. Snažiť sa ukladať knihy spolu podľa rozmerov (dávať veľký pozor,aby zostali nejaké prieduchy a aby knihy vzadu neboli "nalepené na stenu" ľahko nachytajú nechutný odér,pliesne a ťažko sa ho zbaviť,hovorím z vlastnej skúsenosti).
3.) Robiť pravidelné selekcie,na to,čo človek nemusí mať sa prichádza až časom,keď už to má.
4.) Nevhodných darov sa zbavovať hneď,alebo čo najskôr,nečakať, že sa mi kniha časom možno zapáči.

Twinny
Twinny 01.02.2018 v 23:27

Dobré tipy :)

azertaaz
azertaaz 01.02.2018 v 23:57

Já osobně mám série v policích srovnané vždy jen tu konkrétní sérii, u ní mám pak přidané další věci, co chci "vystavovat". Vypadá to celkem dobře, pokud je více knížek, nedoporučovala bych to pro někoho, kdo mám více knih různých rozměrů.



Vložit příspěvek