Hudba pre náladu


Eicherik
Eicherik 05.10.2019 v 18:10

Mám tu jednu písničku pro všechna individua. :-)

Walter Kraft - Není rum není šturm

https://www.youtube.com/watch?v=_WOftXo57Hk

siena
siena 05.10.2019 v 18:21

tolojza, máte pravdu, marné. Ale přeci jen to mohou číst i ti, které by mohlo zajímat, o čem se tu mluví. Proto jsem to chtěla uvést na pravou míru...A také se zastat lidí, jejichž práce si vážím a ctím.

Text příspěvku byl upraven 05.10.19 v 18:25

Eicherik
Eicherik 05.10.2019 v 18:26

siena: "...nenávidíte, co byste zrušil a lidi v nich rozprášil, ne-li něco horšího..." Pěkně mi podsouváte zlé úmysly.

My také měli v domě jednoho StBáka. Skutečného, ne někoho, komu se tak jen tak říkalo. Jednou ho na mě "poslala" jedna slušná a tichá sousedka. Bylo mi 15 nebo 16 let. Nosil jsem dlouhé vlasy, metalové hadry, nějaké kovové ozdoby... Nikomu jsem nikdy neublížil, ale sousedka se mě asi bála. StBák si mě jednou odchytil a promluvil mi do duše. Mimo jiné mi řekl, že když bude chtít, tak že mě klidně shodí ze schodů. Byl možná menší než já, ale byl to dospělej chlap. Tenkrát pro mě skončilo jedno období života a na svět jsem začal koukat jiným pohledem.

Proto mi vždycky vadí, když někdo dává na jednu hromadu mého bývalého souseda a třeba Nohavicu. To dělají jen opravdu hloupí lidé.

Text příspěvku byl upraven 05.10.19 v 18:26

siena
siena 05.10.2019 v 18:54

Eicheriku, domnívám se, že jste se tu na adresu neziskových organizací, vlastně i občanské společnosti, protože činnost neziskovek je její součástí, již navyjadřoval hodně, abych si toto mohla dovolit. Připouštím, že mé vyjádření je expresivní, stejně, jako ta vaše.
Je mi líto, že jste tento pohovor musel absolvovat. Čekala bych tedy, že byste mohl být citlivý pro zkušenosti druhých, věřte, které byly mnohem a mnohem horší. Nikdo nedává nikoho na jednu hromadu. Jen jsou lidé, kterým vadí, jak se někteří ke své minulosti postavili, ke kterým "hodnotám" se nyní hlásí. Na tom není nic hloupého, nejsou to hloupí lidé. Možná pro vás ano, to je samozřejmě možné. Proto jsem také reagovala, protože to jiní mohou vidět jinak.

Text příspěvku byl upraven 05.10.19 v 19:00

Eicherik
Eicherik 05.10.2019 v 19:06

siena: Dnes už neziskové organizace rozlišuji. Vím, že některé lidem pomáhají a jsou opravdu užitečné.
V té kauze "megakoncertu" mi vadí jediná věc. Proč měl pořadatel tu potřebu prohlásit, že nějakého umělce nepozve? To považuji za velmi špatné.

siena
siena 06.10.2019 v 09:42

Eicheriku, to jsem ráda, za ty, kteří v nich pracují, neb z vašich příspěvků to zatím nebylo nijak patrné.
Vadit vám samozřejmě může cokoliv, cokoliv můžete považovat za špatné. Jen bych čekala, že vaše výhrady budou správně uvozeny. Protože vyjádření názoru, nevím jestli jste ho četl, vyjádření, které bylo jasně se vymezující, leč slušné, není žádným kádrováním. Slovo kádrování v naší zemi, i 30 let po společenské změně, má stále jasný a konkrétní význam. Kdyby mělo být, tak si dovolím říci, že se toho zde dopouštíte i vy sám. Protože co jiného by tedy potom bylo to neustálé poukazování na ty všechny, kteří představu o světě, o jeho uspořádání, mají odlišnou od té vaší, vaše vymezování se vůči nim.

A ještě jednou bych ráda zdůraznila, že se nejedná o koncert, který by se pořádal takříkajíc pro republiku, že by to byla oficiální akce, pořádaná správou země. Jedná se o koncert pro jeden projekt, který spravuje jedna nezisková organizace.

Text příspěvku byl upraven 06.10.19 v 10:21


Eicherik
Eicherik 06.10.2019 v 10:37

siena: Váš příspěvek jsem si přečetl.

Eicherik
Eicherik 06.10.2019 v 19:49

Jim Čert - Lothlorien

https://www.youtube.com/watch?v=L616L4BAspw

JáJejí
JáJejí 06.10.2019 v 21:00

Jaromír Nohavica je zbabělec, který se nedokáže čestně postavit své udavačské minulosti.
Lidé, kteří tu hájí demokratické hodnoty ho přece na koncert pro připomenutí 30. výročí sametové revoluce pozvat nechtějí, protože by tím popřeli sami sebe.
Jim Čert je ještě horší případ.

Text příspěvku byl upraven 06.10.19 v 21:01

R.E.M.
R.E.M. 06.10.2019 v 22:50

Duet https://youtu.be/AGUVEq5JsTw

Eicherik
Eicherik 07.10.2019 v 21:36

Když je dneska to výročí (jak píše Skeeve) úmrtí Edgara Allana Poa, tak se k němu hodí tato skladba řecké blackmetalové kapely. :-)

Rotting Christ -The Raven (by Edgar Allan Poe)

https://www.youtube.com/watch?v=2gkWt0fWneY

mirektrubak
mirektrubak 11.10.2019 v 10:13

Představuji si podzim černobíle, třeba improvizovaně bez bubeníka (jako u táboráku :-))
paní Lucia: https://www.youtube.com/watch?v=z37b_IVHHks

a protože už jsem viděl svoji první letošní vánoční reklamu (to jako fakt!), přidám rovnou i zimní.
Paní Iva: https://www.youtube.com/watch?v=CCtqsMmyLjk

Jdu s křížkem po funuse, vím, není nic staršího než pár dní stará diskuze na DK, ale stejně ještě ke koncertu Pro Paměť Národa: jako (drobný!) donátor Paměti národa oceňuji, že nebyl Jaromír Nohavica pozván. A jsem rád i za otevřenou komunikaci v té věci. Myslím, že transparentnost je lepší, než konání v skrytu.

Nohavicovi bych nevyčítal, že se nechal zlomit pro spolupráci – StB to prostě na lidi uměla a není každý z nás jako otec Toufar (o sobě si iluze nedělám). Ale že to nedokázal upřímně reflektovat v době, kdy mu už postih nehrozil, to je projev nestatečnosti, to se dá těžko nějak okecat.
A je to škoda, myslím si, je to inteligentní člověk, je schopný se vyjadřovat srozumitelně a naslouchá mu velký počet lidí: kdyby svůj příběh otevřeně vyložil, mohlo nám to pomoct pochopit pocity člověka pod komunistickým tlakem.
Nicméně, je mi ho spíš líto. Mám totiž pocit (zdůrazňuji, že se nejedná o víc než pocit, klidně to může být úplně jinak), že nejvíc ubližuje sám sobě. Že jeho současné společenské angažmá je jen zoufalým pokusem překřičet vlastní svědomí.

mata57
mata57 11.10.2019 v 11:45

mirektrubak: Že nebyl J.N. pozván na koncert (jakýkoli) je škoda zejména pro posluchače.
Stejná, jako když komunisté neuváděli Orffovu Carminu buranu nebo zavřeli do trezoru spoustu filmů díky "velkému provinění" spatřovanému v emigraci herce, či herečky. Znám osobně lidi, které J.N. přivedl na Letnou. Nejprve se jezdili "sprchovat" na Václavák. Z Brna docela kus cesty... V té době se u nás říkal takový vtip: "Chceš se nechat zavřít? Tak zajdi do prodejny Supraphonu a řekni, že chceš Nohavicu". Nebylo uskupení, kde by StB něměla svá ouška, či přímo vůdce, kteří směřovali lidi zvoleným směrem. Nesuďme... Nehažme... Stejně tak si nepřestanu vážit kolegy, kterého StB demonstrativně odvedla z práce a donutila k spolupráci za pašování církevní literatury. Udělal toho totiž pro "mé" reálné vidění světa tolik, že nějaký podpis je jen klikyhákem propiskou na papíře. Nic není černobílého, natož pak lidský život.
Dokud se zpívá, ještě se neumřelo...

Text příspěvku byl upraven 11.10.19 v 15:22

mirektrubak
mirektrubak 11.10.2019 v 12:40

mata57: Akce jako je koncert Pro Paměť Národa není běžnou hudební produkcí, je to do značné míry také setkání lidí se společným pohledem na svět – čerpají tam posilu a povzbuzení (sám nejsem příliš komunitní typ, tento typ sdílených pocitů mi není úplně vlastní, ale rozumím mu, snad). To by mohla přítomnost Nohavici spíš narušit. Ale nevím, je to jen moje úvaha, to bychom se museli postavit před sál, ptát se na to návštěvníků a sečíst čárky – pak bychom věděli.

Nechtěl jsem zpochybnit, že to měl těžké, jako člověk s vlivem na své okolí byl jistě pod tlakem StB, v tom to měl nesrovnatelně horší než ostatní, bezejmenní. Jeho podpis mu nevyčítám, což jsem i v minulém příspěvku explicitně napsal.
Taky nezpochybňuji, že svou hudbou dodával lidem radost a odvahu – prožil jsem listopad 89 v Ostravě, pamatuji si to. A souhlasím i s tím (i když jste o tom nemluvil), že tím, že je známá osobnost, je víc „na ráně“ a jeho špinavé prádlo se pere na veřejnosti víc, než by to bylo u jiných – trochu mi tím připomíná herce Vladimír Brabce.
A rozumím i tomu, že se mu nechtělo se k podpisu přiznávat, kdo z nás se rád přiznává ke svých chybám a selháním?

Proto říkám, že je mi to líto. Každá osobnost s autoritou ovlivňuje svět kolem sebe, pomáhá definovat normy chování, takže si myslím, že pokud by se ke své minulosti postavil čestněji, bylo by to prospěšné pro něj i pro společnost – měli bychom před očima člověka, který se přizná k problematickým místům své minulosti a ne člověka, který mlží a kličkuje.

(asi před dvěma lety jsem tady vedl podobnou diskuzi s uživatelem Marbo, možná proto jsem si vzpomněl na toho majora Zemana :-)

alekis
alekis 11.10.2019 v 14:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

mata57
mata57 11.10.2019 v 16:19

mirektrubak: Víte, já vyhledávám naopak společnosti lidí s různými názory, a pokud se s nimi dá hovořit, obohacení mysli se dostaví, a to nemalé. Skutečné autority, které jsem v životě potkal měly jednu vlastnost, kterou považuji za velmi důležitou : velkorysost.
Přeji hezký den ...

siena
siena 11.10.2019 v 16:34

Když už tedy bylo navázáno na víkendové "střetnutí", dovolím si zareagovat...mata57, vy jste četl prohlášení pana Mikuláše Kroupy, proč se pořadatelé rozhodli, jak se rozhodli? Vy sledujete činnost neziskové organizace Post Bellum, resp. projekt Paměť národa? Na základě čeho usuzujete, tedy spíše odsuzujete, všechny ty, kteří se na něm podílejí?

bamba
bamba 11.10.2019 v 17:26

Je trochu hernajz rozdiel nepozvať jedného speváka na jeden koncert než zakázať niekomu spievať, hrať, písať , maľovať na dvadsať rokov alebo aj viac rokov! Prípadne poslať nepohodlného umelca do bane alebo do basy. Nemyslím, že malo Post Bellum povinnosť pozvať Nohavicu.

mata57
mata57 11.10.2019 v 17:33

siena: Prohlášení pana Kroupy ml. jsem četl. Ve volných chvílích se léta, mimo jiné, zajímám o historii a mám možnost diskutovat s odborníky, historiky. Vím jak je obtížný výklad dějin a Post Bellum dělá hlavně screening. Na jednu "sběračku" z Paměti národa mám dokonce kontakt, ale otec umřel a k nahrávání nedošlo. Tak jaké odsuzování z mé strany, proboha, kde jste to četla... Dle mého osobního názoru, probíraná kauza organizaci spíš poškodila. Izolacionizmus nikdy ničemu a nikomu neprospěl.

mirektrubak
mirektrubak 11.10.2019 v 19:22

mata57: díky za reakci. Moc se mi líbí, co píšete o obohacení, plynoucím z komunikace lidí s různými postoji. Vnímám to podobně.
Zároveň mám pocit, že jste tím trefil hřebíček na správné místo i pokud se jedná o tuto konkrétní „kauzu“. Jaromír Nohavica dlouhodobě deklaruje svoji neochotu své zapojení do estébácké mašinerie komentovat, a tím se, tedy aspoň z mého pohledu, sám vylučuje z toho procesu vzájemného obohacování (na což má samozřejmě právo). A že by to bylo právě v případě Nohavici užitečné (kdyby byl ochoten vyprávět), to už jsem psal dnes dříve.

Možná jsem vás špatně pochopil, ale měl jsem pocit, že naznačujete, že nepozvání Nohavici je ze strany pořadatelů projevem absence velkorysosti. Vidím to jinak, myslím, že ke komunikaci je nutná ochota z obou stran (jak to popisuju o odstavec výše) a také nějaké základní společné sdílení hodnot (aby zkrátka obě strany chápali podobně cíl svého vzájemného obohacování). Proto jsem já osobně rád, že tam Nohavice nebude: je to akce, která oceňuje (děkuje, oslavuje...) lidi, kteří šli s kůží na trh, sdíleli svoje osobní vzpomínky, často to jistě bylo velmi intimní a bolestivé vzpomínání. A pokud by jim k tomu hrál umělec, který je postojem na opačném spektru (místo otevřenosti volí mlčení nebo všelijaké relativizující náznaky), pak bych to vůči účastníkům projektu a sympatizantům vnímal jako necitlivé.

Každopádně díky za zprostředkování vašeho názoru a také přeji hezký den a víkend.

bamba
bamba 11.10.2019 v 19:36

ja to zase až tak tragicky neberiem - keď sa napríklad šéfom protifašistických bojovníkov stal bývalý veľmi aktívny ľudák.
Tie spomienky sú väčšinou tragické, ale je na nich nános 40 a viac rokov. Niekto zabúda pomalšie a niekto rýchlejšie.

siena
siena 12.10.2019 v 11:10

mata57, jak jsem napsala o víkendu. Mohu vycházet pouze z komentářů, co bylo napsáno. Takže když si přečtu, "skutečné autority, které jsem v životě potkal měly jednu vlastnost, kterou považuji za velmi důležitou : velkorysost", bez jakékoliv souvislosti, v debatě, v které se posuzuje jedno rozhodnutí, pak se "čte" ledasco. Zvláště, když už v dřívějších příspěvcích bylo toto rozhodnutí probráno, takříkajíc z obou stran.

mata57
mata57 12.10.2019 v 16:34

Očišťující hudba k dohasínajícímu dni státního smutku :https://www.youtube.com/watch?v=eBpBcHlhk30

alekis
alekis 12.10.2019 v 17:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 14.10.2019 v 21:37

Elán - Bulvárne krysy

https://www.youtube.com/watch?v=xUBRjua1XJI

Jožo Ráž si vždycky dělal co chtěl. :-)



Vložit příspěvek