Hádejte autory:)


ddkk
ddkk 08.07.2018 v 14:17

I když....napadá mě horolezec Edward Michael Grylls - Bear Grylls (ale je to Ir...) ???

soukroma
soukroma 08.07.2018 v 14:23

Edward Michael Grylls - Bear Grylls je první správný, tedy ten nejmladší (je to Brit, ze Severního Irska)
+tak ještě další dva o víc než deset let starší - (bývalí) příslušníci SAS

ddkk
ddkk 08.07.2018 v 14:31

..tak našla jsem ještě
Andy McNab - Steven Mitchell ?

soukroma
soukroma 08.07.2018 v 14:35

Ano, a poslední je jeho parťák z války v Zálivu...

ddkk
ddkk 08.07.2018 v 14:39

Aha, poslední asi bude Chris Ryan - Colin Armstrong.

Je to tak? Ale je fakt, že to není můj šálek čaje a vůbec nic mi tento druh literatury neříká...

soukroma
soukroma 08.07.2018 v 14:43

Ano a už je máme pěkně všechny tři. Něco jiného občas nezaškodí - zaujalo mě, že tihle tři mají k sobě blízko a celkem (nejen) na poli dobrodružných/válečných thrillerů uspěli. Od každého jsem něco četla, ale taky to nevyhledávám.


ddkk
ddkk 08.07.2018 v 15:01

Tak tohle byla moc zajímavá výzva .... díky za ni :-)

Teď by to ale mohlo být dost lehké:
Hledaný autor patří mezi spisovatele, ale mnohem více celosvětově proslul v jiné umělecké profesi, a to tak, že se z něj stala dokonce určitá ikona. Za svá díla se stal nositelem řady nejvýznamnějších cen a vyznamenání. Proslul i svým osobním životem: několik manželek, spousty milenek a hodně dětí, které většinou jeho talent podědily...kdo to je?

Ulriška
Ulriška 08.07.2018 v 15:03

Jan Saudek

ddkk
ddkk 08.07.2018 v 15:05

Tak to mě vůbec nenapadlo, ale sedělo by to taky :-) Nicméně, ten hledaný autor je přece jen mnohem slavnější osobnost :-)

ddkk
ddkk 08.07.2018 v 15:11

...přidám: dostal mimo jiné i Řád čestné legie a jeho autobiografie je v jeho rodné zemi údajně nejčastěji vydávanou knihou...

Ulriška
Ulriška 08.07.2018 v 15:15

Gérard Depardieu

ddkk
ddkk 08.07.2018 v 15:17

Ani ten to není. Autor není Francouz. Ale profesně by si mohli být s Gerardem blízcí ....:-)

Ulriška
Ulriška 08.07.2018 v 15:20

Beru to vyloženě vylučovací metodou. :-)))

ddkk
ddkk 08.07.2018 v 15:20

Chápu...tak ještě jedna stopa: majitel ostrova :-)

ddkk
ddkk 08.07.2018 v 15:31

... a letos se i u nás slaví poměrně velkolepě sté výročí jeho narození, např. v Uherském Hradišti...

Ulriška
Ulriška 08.07.2018 v 15:41

Teď už by to mohlo vyjít - Ingmar Bergman.

Text příspěvku byl upraven 08.07.18 v 15:42

ddkk
ddkk 08.07.2018 v 15:45

Ano, Ingmar Bergman, jeho kniha Laterna magica, ostrov Fårö, pětkrát ženatý, devět přiznaných dětí....:-)

soukroma
soukroma 08.07.2018 v 22:54

Ulriška?

Ulriška
Ulriška 08.07.2018 v 23:34

Tu som, za kaktusom, říkávalo se u nás doma. Což mi asociovalo autora, který se inspiroval u W. Scotta nebo A. Dumase.

VladiKlaisner
VladiKlaisner 09.07.2018 v 08:23

Jožo Nižnánsky?

Ulriška
Ulriška 09.07.2018 v 10:20

Přesný zásah

VladiKlaisner
VladiKlaisner 09.07.2018 v 12:01

Spisovatel, farmář, ochránce přírody, vyznamenán Válečným křížem, Pulitzerova cena.

soukroma
soukroma 09.07.2018 v 12:15

Louis Bromfield

VladiKlaisner
VladiKlaisner 09.07.2018 v 14:09

To bylo rychlé.

soukroma
soukroma 09.07.2018 v 15:38

Kdopak takto realisticky, bez příkras a patosu, popsal nelehkou práci policejních detektivů?

"Detektiv vídá smrt ve všech jejích rozmanitých podobách aspoň pětkrát do týdne, a obvykle ještě častěji. Vídá ji v její základní podobě na ulicích mezi mladými lidmi, kteří umírají kousek po kousku pod rozkladným vlivem brlohů, mezi muži a ženami, z nichž město neúprosně vysává život. Ještě zlověstněji vyhlíží z pohledů narkomanů, vždyť cizopasí z negace života, pozvolného rdoušení veškeré vůle, pomalého zmírání jakékoli touhy, kromě touhy po heroinu. Vidí ji u odsouzených zlodějů, lupičů, násilníků, podvodníků, pasáků, smrt uloženou zákonem, jak zvolna přichází k zavřeným za mřížemi. Vidí ji na prostitutkách, které zažily smrt vlastní cti a denně rozsévají smrt lásky, na ženách, z nichž padesátkrát denně odtéká život při nemilosrdných křečích nesčetných souloží. Vidí ji na homosexuálech, kteří přihlíželi smrti svého mužství a zoufale, skomíravě živoří ve stínu zákona. Vidí ji na pouličních tlupách chuligánů, žijících ve strachu ze smrti a šířících strach tím, že sami působí smrt, aby strach zapudili. A vidí smrt v nejhorší podobě, tu výslednici prudkého pohnutí, jež prorazilo do mozku a vybuchlo z rukou. Vidí střelné, bodné a sečné rány, zmrzačené údy a rozpáraná břicha. A pokaždé, pokaždé když pohlédne na jiné tělo, jež bylo zabito a proměněno v nic, je vyrván ze svého Já, ztrácí své lidství a stává se z něho pozorovatel, návštěvník, jenž přišel odkudsi z daleké planety, aby zkoumal podivné hmyzí plemeno, které se dokáže navzájem rozsápat, rve si údy, opájí se vlastní krví: zděšeně přihlíží, on, civilizovaný člověk, který se pro chvíli zřekl svého občanství a nemůže uvěřit, že takové krutosti jsou schopni lidé, kteří už téměř dosáhli hvězd. A potom zavře oči, a než je znovu otevře, leží před ním na dlažbě pouze případ a on je jenom kolečkem jistého mechanismu a teď potřebuje vydolovat fakta a opatřit si údaje, než bude možné založit případ do archivu mezi ostatní."



Vložit příspěvek