Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


bubka
bubka 07.06.2017 v 07:24

Hraboshka- naše kočky taky letos začaly lovit ptáky, zejména kosy..a ani je nežerou.

Nevím, zda se naše kočky daly na myslivost nebo se u nás usídlila parta kosů zralých na Darwinovu cenu,protože loni ani předtím to nebylo.


denib- kočky totiž - zatím -nemají šanci stavit se v marketu a koupit kuře bez peří i vnitřností v igelitu.

Text příspěvku byl upraven 07.06.17 v 07:25

bamba
bamba 07.06.2017 v 07:51

no ja neviem - moja sa minule zjavila s ružovými labkami - nevedela som, či je zafarbená, ranená a teda krváca z vlastných zdrojov - tak som ju v tej najväčšej horúčave zdrapla, odviezla na veterinu a tam absolvovala kúpeľ v umývadle. Je možné, že tá krv pochádzala z reštaurácie vedľa, kam si madam odbehla obohatiť jedálny lístok.

Hraboshka
Hraboshka 07.06.2017 v 09:09

bubka: Nám zase jeden čas nosily pořád stejné myši, snad každý den jednu... Myslíme si, že to byly mladé krysy a že kočky někde našly hnízdo a pak si tam chodily jak do Kauflandu... A jednou, to už je tak tři roky zpátky, měli jsme ještě jiného kocoura, donesly fakt krysu. Už jsem zvyklá na hodně, ale najít tohle bylo fakt zajímavé. Doteď nechápu, jak se s ní mohly protáhnout kočičími dvířky, do kterých ani ta kočka samotná nemůže být moc tlustá.

reader.007
reader.007 07.06.2017 v 09:21

Kočky jsou jistě úžasná zvířátka, jenže než si uhnat toxoplazmózu která prý ovlivňuje nejen vnější vzhled, ale i psychiku, tak snad raději budu obdivovat spíše to ptactvo. Navíc když jsem naposledy rodila, bylo přepočítávání ptáků a určování jejich druhů příjemným zpestřením probíhajících kontrakcí :-)

Apropo když tu byla řeč o těch sršních, sem se mrkněte
https://www.youtube.com/watch?v=vGjm0-JFnug
od 4. do cca 8. minuty. Asi začnu chovat včely...

R.E.M.
R.E.M. 07.06.2017 v 09:54

Eicherik: Měla jsem v plánu Sedmikostelí jen vypůjčit, ale dík za varování.

R.E.M.
R.E.M. 07.06.2017 v 09:59

Newtory: dobré video. Ta zákeřná želva si koledovala stát se obědem. Nemohu nevzpomenou babu Magi, ta by z želvičky udělala skvělou poléfku. :-)

Text příspěvku byl upraven 07.06.17 v 10:00


bubka
bubka 07.06.2017 v 11:39

reader.007 - toxoplazmózu prodělala,jak jsem se dozvěděla na infekčním, většina lidí v zemi a jací jsme všichni fešáci a ani s tou psychikou to není jiné než jinde..Kdyby na nás číhala jen ona.
Jednou jsme dostala píchanec od sršně...vypadala jsem v mžiku jako veliký Mao

Hraboshka- naše kočky jednou přinesly králíčka,ale z králíkárny..nevím,kdo byl ten šťastný,kdo jej poskytl a jednou něco,co nebyl potkan (krysy nikde poblíž nemáme) ale bylo to velké s kulatější hlavou,říkala jsem si, jestli to není ten zahrádkáře děsící hryzec. Naštěstí zaparkují nejblíž na terase, do bytu to nenosí,asi mají strach, abych jim to nesnědla.

Text příspěvku byl upraven 07.06.17 v 11:40

RamonVarga
RamonVarga 07.06.2017 v 12:50

Tak nám zabásli XTRANCE3.INFO!!!

Myslíte si, že se to projeví na zvýšeném počtu prodaných e-booků???

RamonVarga
RamonVarga 07.06.2017 v 13:21

A ještě jeden protivný dotaz - Stahujete e-booky legální cestou, nebo si je stáhnete třeba z EBOOKFORA???

bamba
bamba 07.06.2017 v 13:29

poniektorí si ich kupujeme.

RamonVarga
RamonVarga 07.06.2017 v 13:30

bamba: A stahuješ knihy z ebookforum.sk?

Eicherik
Eicherik 07.06.2017 v 19:24

denib: jakého Kinga máš nejraději?

denib
denib 07.06.2017 v 20:16

Eicherik: Vůbec na to nemůžu přijít :-) Hodně ráda mám Pod kupolí a samozřejmě mám ráda To. Ale taky Nezbytné věci, Žhářku, Dolores Claiborneovou, Osvícení. Naprosto vynikající jsou Misery, Cujo a Nadaný žák, které děsí svou reálností. A Geraldova hra a Mlha a Holčička, která měla ráda Toma Gordona a Christina ... já to vzdávám. Jednodušší je napsat, co ráda nemám. Moc se mi nelíbil Pistolník. A taky Talisman byl trochu divnej.

encyklopedie
encyklopedie 07.06.2017 v 20:19

denib ....to já mám u Kinga jednoduché....dobré horrory sem, dobré horrory tam.... můj nejlepší King je Dallas 63

denib
denib 07.06.2017 v 20:21

encyklopedie: Tak jsem zrovna ještě nečetla

RamonVarga
RamonVarga 08.06.2017 v 13:05

denib: Podle Kingových knih jsou i dva seriály - konkrétně POD KUPOLÍ a 11.22.63 (česky jako DALLAS 63).

denib
denib 08.06.2017 v 16:30

King ma zfilmovane skoro vsechno. Ale ja radeji ctu.

encyklopedie
encyklopedie 08.06.2017 v 16:50

...Denib - /cituji/ ale já raději čtu
Nikdo o mně nemůže říci, že nemám dobrý vztah ke knihám, vždyt jsem je skoro 40 roků po práci půjčoval ....čtu více jak 55 roků....ALE jsem rád, že jsem okrem čtení viděl spoustu vynikajích filmů a spoustu vynikajích seriálů , poslechl spousty dobré muziky... a mohu říci, že bez těch filmů a seriálů, jen s knihou by byl můj život velmi chudoučký .................

Text příspěvku byl upraven 08.06.17 v 17:46

RamonVarga
RamonVarga 09.06.2017 v 13:13

Když už jsme u té fantastiky, čemu dáváte přednost: Pravá krev jako knižní série, či stejnojmenný seriál z produkce HBO?

encyklopedie
encyklopedie 09.06.2017 v 15:41

Pravá krev - kdybych to nečetl, nebo neviděl seriál .... co by se tak asi stalo ? Kulový!
Ale přesto jsem něco málo přečetl a dokonce viděl nějaké řady seriálu .... a tady jasně vítězil po určitou dobu seriál ..... u filmových obrázku jsem se aspoň nenudil.....

RamonVarga
RamonVarga 10.06.2017 v 11:19

encyklopedie: Kulový by se stalo, kdybys nepřečetl třeba jiný knihy či neviděl různý seriály, ale to je tak vždycky.

encyklopedie
encyklopedie 10.06.2017 v 11:29

Ramon, na otázku jsem ti odpověděl ve druhé větě...
A v první větě? Samozřejmě, máš pravdu, proto jsem to tak napsal. Je spousta knih, které jsem přečetl a co se stalo? Nic - kulový. Je spousta knih, které jsem nepřečetl a co se stalo? Nic - kulový..... knihy mám 55 roků rád...ale jsou to jen knihy..../totéž v bleděmodrém filmy a tv seriály.....

Marbo
Marbo 10.06.2017 v 11:44

Včera byla noc kostelů, navštívil jsem tři. Musím se přiznat, být věřícím, jsem katolík ( když už křesťan, jinak horuji pro judaismus ), kostely mají nejhezčí. Ženuška dává přednost evangelické strohosti.
A dneska muzejní noc...

Marika Vanova
Marika Vanova 10.06.2017 v 12:12

Noc kostelů mám taky ráda, ale letos nám to s 16 ti měs. prckem nevychází. Já jsem evangelička, na honosnost a kolikrát přeplácanost kat.kostelů by mě nikdo nedostal.

Marbo
Marbo 10.06.2017 v 12:41

Mně se ta katolická ( barokní ) pompéznost neskutečně líbí.
Včera mně ženuška zaskočila otázkou, jaký je vlastně rozdíl mezi evangelíci a katolíky, dalo práci vypotit rozumnou odpověď



Vložit příspěvek