Filosofování pod starým mohutným dubem


denib
denib 15.08.2019 v 23:16

encyklopedie: já vím ...

Eicherik
Eicherik 16.08.2019 v 09:55

denib: Ty, že se moc nevyznáš v žánrech? :-)

bamba
bamba 16.08.2019 v 10:31

denib - myslím, že je správne že je revízor medzi thrillermi - skús nemať lístok a stretnúť revízora...

Eicherik
Eicherik 16.08.2019 v 11:10

Kolik nedostatečně ozbrojených policistů je potřeba na zneškodnění jednoho pachatele s nožem? Celých 11. Video vypadá jako groteska, ale není. Tohle je bohužel realita současného Londýna.

https://www.youtube.com/watch?v=3jjKSqZE4iM

Skallarix
Skallarix 16.08.2019 v 11:26

@Eicherik - Dnes již slavné "komediální" video, důkaz o kráse západu (jak je tam vše v pořádku a zlo je na východě) a skvělé integraci "nových Evropanů".

denib
denib 16.08.2019 v 11:31

Eicherik: Opravdu nevyznám. Skoro u každé knížky mám dojem, že se překrývají ... je to jedna z mála věcí, kterou u knížek neopravuji a nerada zadávám.
U některých žánrů ani dostatečně nechápu, co přesně znamenají, i když si najdu definici.

Text příspěvku byl upraven 16.08.19 v 11:35


JáJejí
JáJejí 16.08.2019 v 11:40

Kdy jste byl naposledy v Londýně, Eicheriku, že si troufáte na tak silné soudy?

Eicherik
Eicherik 16.08.2019 v 11:42

Na tom něco je. Nevím, co si mám představit pod pojmy "literatura česká", "literatura slovenská" nebo "literatura světová". :-)

Eicherik
Eicherik 16.08.2019 v 11:45

JáJejí: To už tady jednou bylo. Nezažil jsem druhou světovou válku, ale přesto věřím, že byla. :-)

Skallarix
Skallarix 16.08.2019 v 11:48

@JáJeJí - Nu ovšem. A i kdyby tam Eicherik byl, co by to znamenalo, nějaké jeho subjektivní hodnocení. Či kohokoliv jiného. Jeden zážitek z jednoho místa....

JáJejí
JáJejí 16.08.2019 v 12:32

No vidíte, já v Londýně nebyla nikdy a přesto se nebojím o osobu mně z nejbližších, která tam už několik let žije a občas mi o tom, jaká atmosféra v Londýně vládne, vypráví.

To, že běžní pochůzkáři nemají zbraně, je naděje pro nás pacifisty, že časem aspoň těch potřebných 5% populace pochopí, že všeobecné odzbrojení je jediná možná perspektiva přežití lidstva.

Protože - a o tom si klidně přemýšlejte za domácí úkol přes víkend - kde probíhá vývoj AI, té skutečné, nikoliv chytrých ledniček, a kde taky dojde k její reálné implementaci?

Ano, chytrému napověz, zabedněného nenechej v jeho umělém rádobyopečovávaném klídečku a pohodindě.

Text příspěvku byl upraven 16.08.19 v 12:40

Skallarix
Skallarix 16.08.2019 v 12:47

"Všeobecné odzbrojení je jediná možná perspektiva přežití lidstva." Nic tak absurdního a naivního jsem strašně dlouho nečetl.

JáJejí
JáJejí 16.08.2019 v 12:48

Argumenty? Sem s nima!

Skallarix
Skallarix 16.08.2019 v 12:50

Tak jako argument bych mohl předložit historii celého lidstva, či biologii a zákony přírody... Chápu, to je asi málo.

JáJejí
JáJejí 16.08.2019 v 13:04

Tak jeden argument. Ale konkrétní.
Třeba jak z biologie vyplývá, že státy musí hromadit zbraně hromadného ničení.
To by mi vážně stačilo.

denib
denib 16.08.2019 v 13:10

Eicherik: Rozdělení na českou, slovenskou a světovou literaturu se alespoň hodí pro vyhledávání. I když to samozřejmě nejsou žánry.

Skallarix
Skallarix 16.08.2019 v 13:15

@JáJeJí - Tak je známo, že zbraně drží mír. Já nevím, jestli si představujete, že svět bez zbraní a násilí může existovat - takový, jaký prožívali kupříkladu "Eloi". Ale ti maličtí chudáčci, kteří vlastně velemírem (a pohodlím, světem bez nemocí, chudoby etc.) zdegenerovali, se museli neustále schovávat v noci před Morloky. Ti je lovili. Jedli.
Zbraně slouží tak, jak se použijí. Jestli je použijete k obraně, nebo útoku, je vaše věc. To lidi zabíjejí lidi. Ne zbraně.
Předtím jste psala o všeobecném odzbrojení v souvislosti s řadovými policisty, ne o odzbrojení od zbraní hromadného ničení. Ještě jsem nepotkal řadového policistu se zbraní hromadného ničení u pasu.

Text příspěvku byl upraven 16.08.19 v 13:17

JáJejí
JáJejí 16.08.2019 v 13:28

Zbraně nedrží mír.

Psala jsem o všeobecném odzbrojení, tj. o zničení všech zbraní od vzduchovky výše.

Nevím kdo jsou Eloi a Morloci, čili vaši paralelu nemůžu komentovat.

Násilí zrušit nelze, to opravdu vyplývá ze lidské podstaty.

Uvědomte si, že nás čeká situace, která tu ještě nebyla.
Umělá inteligence, ta obecná, která se bude umět SAMA učit ze své vlastní zkušenosti, až dospěje k onomu okamžiku zvratu (vzniku vědomí) jako svůj první samostatný cíl bude mít zničení těch, kteří se je doposud snažili udržet na uzdě, tj. programátorů a s nimi celého lidstva.

Doporučená literatura:
https://www.databazeknih.cz/knihy/superinteligence-340138

Skallarix
Skallarix 16.08.2019 v 13:37

@JáJeJí - A jak pak zastavíme tu armádu strojů, "terminátorů", beze zbraní? Bez jediné vzduchovky a výše?

JáJejí
JáJejí 16.08.2019 v 13:44

Vy umíte zabít počítač vzduchovkou?

Musíme se pokusit předejít té situaci, kdy AIG obrátí lidmi vynalezené a vyráběné zbraňové systémy, které (ne zas tak vzdáleně) dostanou do správy, proti lidstvu samotnému.

Naše šance, že se nám to povede, je prý max. 15%.

smazenaryba
smazenaryba 16.08.2019 v 13:46

Jájejí - toto je zaujímavá a ťažká otázka. Zbrane v žiadnom prípade neschvaľujem, no ich existenciu v súčasnej podobe (národné ozbrojené sily) do istej miery chápem. Na jednej strane je tu akýsi historický precedens, ktorý ukazuje, že ľudstvo inak extrémne konflikty riešiť nevie, na druhej sú tu teórie ktoré hovoria, že agresia je súčasťou ľudskej podstaty (pud smrti, napr. Freud). Vec, ktorá v súčasnosti najviac "ospravedlňuje" existenciu zbraní je zrejme extrémizmus a s ním spojená bezprostredná hrozba terorizmu, proti ktorému sa v mnohých situáciách, keď zlyhajú ostatné ochranné mechanizmy, brániť nedá. A myslieť si, že ľudstvo sa od poslednej svetovej vojny nejak vyvinulo je naivné (ani nehľadiac na fakt, že väčšie a menšie ozbrojené konflikty sú stále prítomné a niejde iba o extrémizmus). Je to teda dôsledok stále nedostatočného vývojového stupňa súčasnej celosvetovej populácie ? Dalo by sa teda povedať, že ziaden systém a je jedno či ide o totalitu, alebo demokraciu, nedokáže svoju existenciu obhájiť bez agresie, teda bez zbrani. Ťažká téma.

Text příspěvku byl upraven 16.08.19 v 18:00

JáJejí
JáJejí 16.08.2019 v 13:48

Lehká témata nechávám knižním instagramerkám.
:-)

Skallarix
Skallarix 16.08.2019 v 13:55

@JáJeJí - To je chyták? Umím počítač "zabít" i přes USB. To se povede i nechtěně některým (zkušenost s vyzkratováním přes USB)... Ale já je raději tvořím a dávám je dohromady (jim "život") . :)

JáJejí
JáJejí 16.08.2019 v 14:07

To byla absurdita obdobná, jako vaše věta, že zbraně drží mír.
***
Ale už dám pokoj, protože my tři to TADY skutečně nevyřešíme.

Text příspěvku byl upraven 16.08.19 v 14:07

Artex
Artex 16.08.2019 v 15:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek