Filosofování pod starým mohutným dubem


Marika Vanova
Marika Vanova 10.08.2019 v 21:41

Eicherik - právě jsem dočetla dneska 3.dil s Lacey Flintovou - Tak to je, tak to bude a super!

Eicherik
Eicherik 10.08.2019 v 22:21

Marika: Právě Ty jsi mě na tuhle sérii nasměrovala. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 10.08.2019 v 23:01

Eicherik - tak to jsem ráda, jdi do toho, pěkně se to čte a hezky od začátku.

denib
denib 10.08.2019 v 23:02

Já zase teď skončila s knihou Zákrok od Cooka a musím naopak říct, že to byla hrozná blbost ... Přitom dvě jiné knihy od Cooka se mi líbily. Ale tahle se vážně nepovedla. Měla jsem pocit, že vždycky začal nějaké téma, pak nevěděl jak dál, tak tam dal překvapivý zvrat a vrhnul se na jiné téma ...

Eicherik
Eicherik 11.08.2019 v 08:50

Marika: Kdysi jsem tuhle otázku řešil. Teď čtu všechny série pěkně popořádku. :-)

denib: Cooka vynechávám. Jakože celého. :-)

Eicherik
Eicherik 11.08.2019 v 09:21

Chystá se natáčení hodně kontroverzního filmu s názvem Bratři. Těmi bratry jsou v Čechách velmi "populární" Mašínové. Státní fond kinematografie na film dal patnáct milionů korun. Za ty se totiž točí nejlépe, nemusíte pak těžce shánět producenta. A aby byl film "objektivní", tak ho pro jistotu natočí sám příbuzný bratrů, Tomáš Mašín. A pak, že mě už nic nepřekvapí. :-)


newtory
newtory 11.08.2019 v 09:40

Nakrúca sa aj oveľa kontroverznejší film. Autor knihy čelil obrovskému tlaku zo strany médií aj Poľska. Bol dokonca fyzicky napadaný a nakoniec skončil samovraždou. To čo prežil opísal a neuniesol.
https://nabarveneptace.cz/
https://www.youtube.com/watch?v=6p2KEoLp-ag

Text příspěvku byl upraven 11.08.19 v 09:44

JáJejí
JáJejí 11.08.2019 v 09:44

Eicherik:
Jak můžete vědět, že film bude kontroverzní, když ještě neexistuje ani záběr? Že vy tam zase projektujete svůj už předem hotový názor!?
Ech, že já si nedám pokoj ani v nedělací den...

newtory:
Od lidí, kteří už z nového Marhoulova filmu mohli něco zásadnějšího vidět přicházejí jen ty nejlepší ohlasy. Proč ten film považujete za kontroverzní vy?

Text příspěvku byl upraven 11.08.19 v 09:47

R.E.M.
R.E.M. 11.08.2019 v 10:41

... odhadovat, jaký bude film, se dá z prezentovaných názorů členů rodiny, z rozhovorů s Mašínovými (+3. člena skupiny)

newtory
newtory 11.08.2019 v 10:57

Ak autor pôvodiny počas života zažíval to čo opísal v knihe a potom za to, že to opísal. A rozdelil čitateľov na dva tábory, jeden ktorý opísané spochybňoval a druhý nie a vyústilo to až do fyzična najprv zo strany odporcov a potom zo strany autora...(?)
Tak sa núka otázka: ak režisér zachová ducha pôvodiny ako sa k tomu budú stavať diváci ? (predpokladám, že podobne ako ku knihe)
Mňa to Nezaujíma, ja sa na film teším (teda ak sa možno tešiť na smútok v obraze).

Eicherik
Eicherik 11.08.2019 v 11:07

newtory: Díky za odkazy. O filmu vím díky "reklamě", ale naprosto nevím o co jde. Jdu to napravit. :-)

JáJejí: Na průšvihy já mám čich. :-)

Eicherik
Eicherik 11.08.2019 v 11:21

Nabarvené ptáče. Hodně drsné téma. Kniha je úspěšná a dobře hodnocená. Ukázky z filmu drsné, ale dobře natočené. Jediné co hodnotím negativně je režisérovo srovnávání nesrovnatelného. To si pan Marhoul neuvědomuje, že takhle dopředu odradí hodně diváků?

denib
denib 11.08.2019 v 11:48

Eicherik: ad Cook - rozumím. I když (jak jsem psala) se mi jiné jeho knihy líbí, rozhodně to je autor, bez kterého jde žít :-)

Eicherik
Eicherik 11.08.2019 v 11:50

denib: Ke čtení je toho dnes strašně moc a strašlivě nestíhám. To potom stačí jedno autorovo škobrtnutí a už ho pouštím k vodě. :-)

JáJejí
JáJejí 11.08.2019 v 12:06

pro newtory: Moc děkuji za slovo "pôvodina"! Vážně jsem ho neznala, co by bylo českým ekvivalentem? Předloha?

Obecně nechápu potřebu některých čtenářů/diváků vědět, zda je umělecké dílo do puntíku shodné se skutečností. Anebo třeba ten turismus, kdy se jede na místo děje knihy/filmu, aby si člověk odškrtal, zda má "v díle zmíněný místní svatý klobouk, nebo korunu".

A to, že by umělecké dílo mělo obecně vyřešit nějakou otázku, nebo dokonce problém, je naprostý idealismus. K tomu přece umění neslouží, ba přímo nemůže sloužit.

Nabarvené ptáče jsem nečetla, protože obecně se vyhýbám násilí, co to dá. (A věřím, že s příchodem AIG konečně podstatná část lidstva pochopí, že pacifismus je naše jediná perspektiva). Ale film opravdu láká, takže mě to diléma co dřív, zda film, nebo knihu, v příštím roce skutečně nemine.

Eicherik: Co Václav Marhoul srovnává s čím?

Text příspěvku byl upraven 11.08.19 v 12:08

Eicherik
Eicherik 11.08.2019 v 12:13

Václav Marhoul vzpomíná, že když v roce 2010 začal psát scénář, vůbec netušil, jak nadčasové poselství o osamělém putování a útrapách malého židovského chlapce za druhé světové války nabyde na ještě vetší aktuálnosti. Nedávné události v Evropě – migrační krize, šíření xenofobních předsudků a nenávisti bez znalosti faktů… ještě umocnily naléhavost jeho sdělení.

To je naprosto stejně chybné, jako srovnávat emigraci Čechů a Slováků od nás do "západní" Evropy s migrací afričanů a muslimů do Evropy.

JáJejí
JáJejí 11.08.2019 v 12:16

Vy vážně necítíte, jak se LGBT komunita stává židy 21. století? A to o sobě hrdopyšně prohlašujete, že máte čuch na průsery!?

Eicherik
Eicherik 11.08.2019 v 12:23

JáJejí: Co je to za nesmysl??? On někdo LGBT komunitu odváží do koncentračních táborů? Včera nám řvali pod okny. Nedávno děkovali za registrované partnerství a řákali, že už nic jiného chtít nebudou. Teď chtějí manželství. Zítra budou chtít děti. Co budou ještě chtít?

Text příspěvku byl upraven 11.08.19 v 12:27

newtory
newtory 11.08.2019 v 12:31

1. Od slova: "původní", odvodené slovo: "původina".
2. To nie je o tom či režisér zachová "zhodu" s pôvodným dielom, ale či zachová "ducha diela", to je to oč tu běží.
3. Paralely ktoré sa dnes používajú sú choré. Porovnávať život izraelských arabov ("najnovšie" Palestíncov) s Židmi počas holokaustu. Porovnávať migráciu testosterónom nabitých Afričanov z nezávislých a minimálne 50 rokov slobodných krajín s utečencami z totalitných režimov je mentálne zlyhanie.
P.S. AD: Eicherik: Co budou ještě chtít?
Všetko čo nemôžu mať, tak ako pes nikdy nedohoní svoj chvost, žiadna odchýlka od štandardu "neošáli přírodu" (hormóny a skalpely sú len potemkinovské rekvizity).

Text příspěvku byl upraven 11.08.19 v 12:35

Eicherik
Eicherik 11.08.2019 v 12:31

Vzpomínám si, jak kardinál Tomášek po první církevní restituci děkoval a říkal, že už nic chtít nebudou. :-D

Text příspěvku byl upraven 11.08.19 v 12:31

JáJejí
JáJejí 11.08.2019 v 12:55

Eicherik: Vy jste nezaznamenal napadení LGBT pochodu v Polsku! Tradičně zbožné zemi? A co chtějií všechny svobodné bytosti na Zemi je jasné, svobodu a radost. Je vaší zásluhou, že jste se narodil jako (předpokládám) bílý cis-muž v civilizované zemi?

newtory: Vy se bojíte, že vám údajní testosteronem sršící milovníci z rovníkových zemí Afriky opanují váš rybníček!? To tedy nesvědčí o vašem sebevědomí, hrdosti a víře ve vaše pravé mužské kvality!

Pánové, vy mě tedy vážně bavíte!

Eicherik
Eicherik 11.08.2019 v 13:07

JáJejí: Za to, že jsem se narodil v civilizované zemi vděčím našim předkům. Přeji vám, abyste nikdy nepotkala žádného takového sršícího milovníka (milovníky), až se budete pozdě v noci vracet domů. :-)

newtory
newtory 11.08.2019 v 13:14

Milá dáma, testosterón nie je len hormón "milovníka" (aj keď pri sexuálnom násilí by som ten pojem nepoužíval) ale aj hormón ktorého zvýšená hladina má na svedomí sklony k násiliu (odstrašujúci príklad "svalovci" z posilňovní ktorí sa ním dopujú). O vysokej hladine testosterónu a schopnosťou pokojne riešiť rozpory a konflikty by sa dalo rozprávať.
Takže skôr ako o mužských by som hovoril o ľudských kvalitách (tak ako ich vníma civilizovaný svet a nie rýchlokvasené aktivistické teórie).
P.S. Ak si navlečiem latexový oblek a primontujem tri štyri penisy, nechám sa preoperovať na všetkých od prírody "bezzásahových zónach"
a vybehnem na ulicu aby som to všetkým ukázal čo to o mne vypovedá ?
Podľa Vás sa stávam "svobodnou bytostí na Zemi demonstrující všem svou svobodu a radost".

Eicherik
Eicherik 11.08.2019 v 13:17

Myslím, že jsme téma vyčerpali. :-)

newtory
newtory 11.08.2019 v 13:18

Súhlas.



Vložit příspěvek