Filosofování pod starým mohutným dubem


R.E.M.
R.E.M. 05.12.2018 v 20:59

denib: :-))

Dudu
Dudu 06.12.2018 v 18:46

R.E.M, Chris R. je vážně dobrej - díky za tu vzpomínku. Dnes mám opět náladu na tuhle klasiku: https://youtu.be/GrC_yuzO-Ss

Marika Vanova
Marika Vanova 06.12.2018 v 20:46

Chris Rea a já před dvaceti pětadvaceti lety, nostalgie.

Text příspěvku byl upraven 06.12.18 v 20:46

Dudu
Dudu 07.12.2018 v 09:10

Koukám, že teď jedenáctého v Praze budou Within Temptation: https://youtu.be/gsQIOgkZt68

Eicherik
Eicherik 11.12.2018 v 06:51

Zhruba před dvěma lety jsem v tomto vláknu připomínal hudebního skladatele Zdeňka Lišku. Letos tomuto hudebnímu géniu vyšel kompletní soundtrack v podobě dvojalba k neméně geniálnímu filmu Markéta Lazarová. :-)

Dudu
Dudu 11.12.2018 v 08:59

Mám rád přírodopisné dokumenty. Tenhle je pro všechny bažiňáky: https://youtu.be/qLkNeGS2C-o


Eicherik
Eicherik 13.12.2018 v 15:12

Kruh se asi uzavírá. Lepím si plastová letadélka a čtu dobrodružné knihy. A hlavně mě to baví. :-D

denib
denib 13.12.2018 v 16:36

Eicherik: To je fajn :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 13.12.2018 v 17:23

Půjdu si aspoň chvilku číst a uteču od vážení, hnětení, pečení, slepování, zdobení a ochutnávání, ne že by mě to nebavilo, ale kniha je kniha :-)

Eicherik
Eicherik 14.12.2018 v 17:44

Přinesl jsem si z knihovny dvě knihy od Martina Sichingera. Poslední šumavská pastvina a Smrt krále Šumavy. Tak jsem na ně zvědavý. :-)

Eicherik
Eicherik 15.12.2018 v 08:11

Blíží se konec roku, je čas bilancovat. Kolik jste toho letos přečetli? Jaké knihy vás nejvíce zaujaly? Jaké důležité knižní události vás ovlivnili?

Pro mě bylo letos nejdůležitější přihlášení se do knihovny, kam jsem se vrátil po mnoha letech. Letošní rok byl u mě ve znamení detektivek, krimi a thrillerů. Při tomto výběru knih mě velmi ovlivnil kamarád encyklopedie.

braunerova
braunerova 15.12.2018 v 10:09

Pro mě byl letošní knižní rok dalo by se říct zlomový. Objevil jsem historické romány a válečnou literaturu českých a ruských autorů z první republiky (taktéž i na doporučení Eicherika - tímto děkuji). Jsou to většinou série, třeba teď mám rozečtenou Válečnou golgotu, která má 12 dílů, takže fahrplan na rok 2019 je jasný.

Eicherik
Eicherik 15.12.2018 v 10:30

braunerova: Tak to mě těší. :-)

Já už mám fahrplan na rok 2019 taky v podstatě jasný. Budu pokračovat v krimi a thrillerech, ale zároveň mám naplánováno několik knih mého oblíbeného žánru nežánru "Literatura z posledních dnů druhé světové války". Už teď mám na poličce připravenou knihu 7 dní hříchů. :-)

Jass
Jass 15.12.2018 v 11:21

Eicherik: Není na bilancování ještě trochu brzy? Máme ještě půl měsíce :D Nicméně tvoje otázka mě donutila projít si seznam přečtených knih za rok 2018 a je to pestré jako obvykle, možná oproti předchozím létům ubývá klasického fantasy, zato je tam řada klasických knih z různých období - především antiky a další četby (nejen) do školy. Potom velkou část zabírá snaha vybalancovat tuhle četbu, takže jsou tam knihy odpočinkové (a některé až vyloženě hloupé) a pak je tam spousta knih, které už čtu poněkolikáté - docela mě překvapilo jejich množství.
Jinak důležitým knižním zlomem jsem letos prošla - konečně jsem se pohodlně uvelebila ve čtení v angličtině a už mi to nedělá téměř žádné potíže - na druhou stranu je pravda, že jsem ještě nesáhla po ničem extrémně náročném.
Vybrat to nejlepší, co jsem letos četla bylo náročné - jako obvykle - takže místo zamýšlených 3 knih jsem skončila u 5... Jejich pořadí nehraje roli...
Blues pro bláznivou holku - Václav Hrabě
Národ - Terry Pratchett
Paměti spořádané dívky - Simone de Beauvoir
Alici in Wonderland and through the looking-glass - Lewis Carroll
Bílí Havrani - Luisa Nováková
Počítat knihy (přesně) se mi ještě nechce, ale už jsem překročila stovku.
(Pardon, nějak jsem se rozepsala...)

Text příspěvku byl upraven 15.12.18 v 11:21

Naias
Naias 15.12.2018 v 11:29

Môj čitateľský plán je veľmi konzervatívny a veľmi pružný. Konzervatívny, lebo je každý rok rovnaký, a pružný, lebo nie je problém zaradiť tam hocikedy hocičo. Znie takto: čítať, čo sa mi práve chce.
Jass, tiež čakám na zlom, po ktorom mi čítanie po anglicky nebude robiť problémy. Nechodí a nechodí...

encyklopedie
encyklopedie 15.12.2018 v 11:51

Eicherik....potěšil jsi mne....
příští rok už si budeš vybírat detektivky sám ..... nějak ztrácím zájem dál na této databázi pokračovat..........
10 roků a dost....skoro 7000 příspěvků, valnou většinu o knihách ......

Text příspěvku byl upraven 15.12.18 v 11:53

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 15.12.2018 v 12:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Sarah01
Sarah01 15.12.2018 v 12:31

Tak já letos ještě zdaleka nebilancuji, ještě mám v plánu pár knih přečíst a doufám, že to ještě stihnu.
A s příštím rokem to mám stejně jako Naias, budu číst, co mi přijde po ruku a bude mi připadat zajímavé. Co si přeju a taky všem tady, je hlavně ostrý zrak...na to čtení :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 15.12.2018 v 16:45

Zatím jsem přečetla 82 knih. Objevila jsem nové autory a nové série - Erika Fosterová, David Raker, inspektor Bergman, Malin Forsová, kapitán Michal Exner, policista Tomáš Volf, Gamache, Wolfram z Olšové a Agatha Raisinová. Nejvíc jsem ráda za Klostermanna, který mě doslova uchvátil, další Mel Starr s třemi díly o lékaři a bailifovi Hugo de Singleton, velmi povedené. Knížka Čtenář z vlaku v 6.27 taky výborná. Pak určitě Houbařka, Sestra bouře, Naslouchač, Loutkář od W. Serna a knihy ze Šumavy od Martina Sichingera. Je toho hodně a jsem tomu ráda, jen bych se příští rok chtěla vrátit i k sériím, které jsem rozečetla už dříve.
Jo, ještě jsem zapomněla, že mě začala hodně bavit doba ke konci 2. světové a potom padesátá léta a tak.

Text příspěvku byl upraven 15.12.18 v 16:54

Eicherik
Eicherik 15.12.2018 v 17:04

Zatím letos přečteno 109 knih. :-)

Eicherik
Eicherik 15.12.2018 v 17:40

A to nejlepší?
- Tři díly ze série Ota Fink od Jaroslava Velinského.
- První dva díly série Josef Bergman od Michaely Klevisové.
- Cejch od Zdeňka Šmída.
- Výborná série Herkules od Monse Kallentofta a Markuse Luttemana.
- Výborná série Logan McRae od Stuarta MacBride.
- První čtyři díly série Případy Lincolna Rhyma od Jeffery Deavera.
- Invaze z vesmíru Václava Kajdoše
- Výborná série Policista Tomáš Volf Jiřího Březiny
- Dumasův klub Artura Péreze-Reverta
- První dva díly série Ingrid Nyström & Stina Forss Kerstin Signe Danielsson, Romana Voosena
- První dva díly série Robert Marthaler Jana Segherse
- Poslední deska Andrewa Cartmela
- Několik dílů Kapitána Exnera Václava Erbena
- 12. 12. Vítězslava Jareše
- Skrýš Johana Theorina
- Dům za duhovou zdí Pavla Hejcmana
- Gerpla Halldóra Kiljana Laxnesse
- Mladý muž & bílá velryba Vladimíra Párala
- První dva díly série Jack Caffery Mo Hayder
- Beze Stopy Jane Casey
- Série Slabost Victorie Bergmanové Erika Axla Sunda
- První dva díly série Naše Mesto Dominika Dána
- První díl série Malin Forsová od Mons Kallentofta

Sakra, je toho nějak hodně. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 15.12.2018 v 18:01

Eicherik - vidíš, na Poslední desku bych zapomněla, ta se mi taky moc líbila, takže když ji pak měli v KK za 29 Kč, tak jsem po ní šla.

TakySimona
TakySimona 15.12.2018 v 18:01

Pro mě bylo naprosto zásadní NEDOČÍST knihu Nicka Bostroma Superinteligence (https://www.databazeknih.cz/knihy/superinteligence-340138).

Poté, co jsem si na její motivy jedno letní cykloodpoledne zahrála hru na AI, přestala jsem číst téměř úplně. Jinak řečeno, ověřuju teď argument nečtenářů, že my čtenáři čteme, protože si tím kompenzujeme NESCHOPNOST zažívat dobrodružství v reálu.

to Hanka_Bohmová:
Váš příspěvek, Hanko, mi v hlavě okamžitě vzbudil otázku jedné z postav povídky Jana Balabána: "Jak může existovat něco, co mi nevstoupilo do vědomí?".
Cituju samozřejmě velmi volně, možná až překrouceně.

Ale tu větu potřebuju k dobrodružstvím t.r.

Eicherik
Eicherik 15.12.2018 v 18:13

Marika: Až narazíš na zajímavou knížku z konce 2. světové a nebo z padesátých let, tak napiš. To zní zajímavě. :-)

Eicherik
Eicherik 15.12.2018 v 18:33

TakySimona nadhodila zajímavou myšlenku. Není lepší přestat číst a jít zažít nějaké dobrodružství do "reálu"? Ona by ta myšlenka platila ale i pro net. Není lepší vypnout počítač a jít zažít nějaké dobrodružství do reálu?
Jaký na to máte názor?



Vložit příspěvek