Filosofování pod starým mohutným dubem


Eicherik
Eicherik 17.09.2018 v 19:58

Dnes jsem si půjčil Ptáčníka od Mo Hayder. Je to první díl ze sedmidílné série
Případy Jacka Cafferyho. Vlastním 6. díl, který se mi líbil, tak jsem se rozhodl přečíst celou sérii. Z mých přátel přečetl první díl pouze jediný. :-)

Labyrint III volá. :-)

Text příspěvku byl upraven 17.09.18 v 20:00

Marika Vanova
Marika Vanova 17.09.2018 v 20:07

Labyrint později přes ivysílání, teď jdeme hrát s dětmi hru.

denib
denib 17.09.2018 v 20:55

Zítřek je pro mě černý den. Nesu do knihovny vrátit všechny knížky a ani jednu jsem nepřečetla. Žádnou knihu si nepůjčím a zruším rezervace. Už přibližně měsíc nemůžu vůbec číst a cítím, že to ještě nekončí. Ale můžu alespoň poslouchat audioknihy. A také koukám na některé filmy podle knížek, které jsem už četla. To je sice hodně zoufalé, ale alespoň něco.

marbo: Kdyby ti čtení nešlo, možná by ti taky pomohly audioknihy ... omlouvám se, že reaguji tak pozdě. Držím palce, ať to brzy přebolí.

Eicherik
Eicherik 17.09.2018 v 21:33

denib: Knížky vem čert. Důležité je, že Tě alespoň něco trošku rozptýlí.

denib
denib 18.09.2018 v 07:46

Eicherik: Máš asi pravdu, díky

Sarah01
Sarah01 18.09.2018 v 08:56

A na Most někdo koukáte? Já neviděla ani první řadu, tak teď to beru od začátku a nějak mi to přijde zvláštní....


Marika Vanova
Marika Vanova 18.09.2018 v 11:51

Most jsem ještě nikdy neviděla, tady se na to pějou ódy a já nevím, jestli to mám zkoušet. Mám teď nejradši české detektivní seriály.
A kde na to koukáš?

Naias
Naias 18.09.2018 v 16:28

Videla som jeden diel. Ja severské krimi nerada, či už na papieri alebo na obrazovke. Všetci tam stále trpia, obete aj vyšetrovatelia. Dávam prednosť detektívom, ktorí nemajú tráum na rozdávanie a vrahom, ktorí zabíjajú pre peniaze a obete netýrajú.

Sarah01
Sarah01 18.09.2018 v 16:42

Manžel mi to někde stahuje a až to zkouknu, tak to zase smaže. Hodně mi na tom taky vadí ta brutalita, pak takové to natahování, jen aby vyšetřování vydrželo na celých asi 10 dílů, nebo kolik má ta jedna řada. A to soukromí těch vyšetřovatelů... to myslím dost charakterizuje život a lidí v severských státech, nám naprosto vzdálený.

encyklopedie
encyklopedie 18.09.2018 v 16:53

Eicherik, neřid se zdejší databází....celou Mo Hayder mám přečtenou taky ....jenže nějak kašlu na případné komentáře a hodnocení....
--------------------------
Most je jednička..................

Sarah01
Sarah01 18.09.2018 v 18:08

Já mám docela ráda klasiku...Hercule Poirota :-)

encyklopedie
encyklopedie 18.09.2018 v 18:14

Sarah01...je to na Tobě... já přece nebudu celý život žít z Agáty.....nebo woodwardovýho Nera....

Eicherik
Eicherik 18.09.2018 v 18:15

encyklopedie: Vím, že máš Mo Hayder mezi oblíbenými. Je mi jasné, že v těch hromadách knih co máš přečtené ani nemůžeš mít vše ohodnocené. :-)

Eicherik
Eicherik 18.09.2018 v 18:17

Série Most je všeobecně velmi dobře hodnocená. Já sleduju poslední řadu a dneska se těším na druhý díl. :-)

Eicherik
Eicherik 18.09.2018 v 18:20

Já začal švédskou muzikou. Po norské je druhá nejlepší. Potom jsem začal číst švédskou literaturu. A nyní začínám i se švédskou kinematografií. :-)

Když jsem byl mladej kluk, tak jsem svého času nosil na "džísce" našitou švédskou vlajku. :-D

encyklopedie
encyklopedie 18.09.2018 v 18:49

Eicherik ..... budu zkoušet další „Nordic noir“, tedy skandi-krimi, sérii -
Harry Svensson od Mats Olsson
...mám půjčené obě knihy - Trest a smrt, Pod maskou

encyklopedie
encyklopedie 18.09.2018 v 19:01

....těm, kterým nevoní Most doporučuji koukat na seriál This is Us - od 2016 již celkem 48 dílů....a je to tedy hodně dobrá zábava /86% od více jak 1100 koukačů hovoří jasnou řečí.....
.....tenhle seriálek tak nějak vždycky s novým dílem pohladí človíčka po duši

Text příspěvku byl upraven 18.09.18 v 19:10

Eicherik
Eicherik 18.09.2018 v 19:01

encyklopedie: To musím taky zkusit. :-)

encyklopedie
encyklopedie 18.09.2018 v 19:35

..ještě se vrátím k Nordic noir .... "severní vítr je opravdu někdy krutý" ....ale - Severská krimi je zajímavá tím, že příběhy jsou zasazené do každodenního života, že se v nich řeší nejen zločiny, ale i společenské problémy, jako je imigrace, drogy, postavení žen nebo politické manipulace, Čtenář tak má pocit, že se nejen baví, ale že se zároveň dovídá nové a důležité informace o světě............................
....někde jsem vyčetl a zkopíroval do svých stránek o detektivce...........

Eicherik
Eicherik 18.09.2018 v 19:41

Mám rád, když je v krimi něco navíc. Třeba pestrý osobní život vyšetřovatelů. Krimi nesmí být jen rozvinutá policejní svodka. :-)

Eicherik
Eicherik 18.09.2018 v 19:51

České detektivní seriály mám taky moc rád. Labyrint III doslova hltám a zítra se těším na opakování RAPLa. :-)

Naias
Naias 18.09.2018 v 19:57

Dozvedať sa nové informácie zábavnou formou je skvelé. Problém je v tom, že ja sa pri severskej krimi nebavím.

Eicherik
Eicherik 18.09.2018 v 20:00

Naias: Nemůžeme být všichni stejní. A jakou krimi máš ráda? :-)

Sarah01
Sarah01 18.09.2018 v 20:01

Ale tak samozřejmě, že nežiju jen z Agáty... líbily se mi Případy 1. oddělení, protože šlo o skutečné případy, pak se mi líbil hodně Rapl, o trochu míň Pustina a Vzteklina. To by bylo z naší tvorby asi vše, nevzpomenu si teda na všechno, to ostatní byl nejspíš průměr. Na Labyrint taky koukám, je na tom hodně vidět, že to natočil Strach, ale jako nepřijde mi to úplně špatný.
Jinak ze zahraniční tvorby poslední doby se mně hodně líbil film Wind River.
Mostu dám samozřejmě šanci, netvrdím, ze se mi nelíbí, jen že mi prostě přijde zvláštní, třeba se to ještě vyvine směrem, který mě zaujme. A vy, co to sledujete od začátku, máte pocit, že to má vzestupnou tendenci? Ještě jsem viděla ve filmové podobě Sněhuláka, to se taky dalo.

Eicherik
Eicherik 18.09.2018 v 20:06

Strach je dobrej. Možná můj nejoblíbenější režisér v současnosti. Pustina a Vzteklina je famózní. :-)



Vložit příspěvek