Filosofování pod starým mohutným dubem


Sarah01
Sarah01 24.03.2018 v 18:33

intelektuálka - nevím, kde v jižních Čechách, ale Třeboňsko, Novohradsko, Šumava určitě ne, byli jsme předloni na dovolené, všude plno lidí....ale chápu, všichni se chtějí taky někam podívat, jako my. Třeba kolem Vydry, a to bylo za deště, byly davy. Dřív mě to za deště nebavilo, teď už to vydržím :-)

intelektuálka
intelektuálka 24.03.2018 v 19:11

Sarah- my nikdy nejezdíme v sezoně...a hledáme ty tiché vesničky...
byli jsme kousek od Kašperských hor a ani noha...

Raksa.A
Raksa.A 24.03.2018 v 19:21

My jezdíme od května do listopadu, chalupa má svoje výhody - krb, kachlový sporák, knihovna, kamarádi, houby na zahradě. Je to, pravda, u Lipenského jezera. Ale stranou. A taky jsme zvyklí. Já tam chodila i do školy, několik let jsem končila i začínala školní docházku ve Frymburku. Jako tenkrát to už nebude - přibylo jezero i lidi.

Marika Vanova
Marika Vanova 24.03.2018 v 19:31

Ano ano, Šumava je nádherná, v dětství jsme tam jezdili hlavně v zimě, někdy stanovat na Lipno. Teď s dětmi během celého roku, uplynulých 15 let pravidelně pobyt na Kvildě. I když prší, pobyt jsme si užívali. Mám strasně ráda cestu, ať už pěšky nebo na kole, na prameny Vltavy, na Bučinu, někdy ještě za hranice na vrchol Sebensteinkopf,z Modravy kolem Modravského potoka na Tříjezerní slať, Rechle na Vydře, Turnerovka, znovu a znovu Chalupská slať, Prášily, jezera, Kašperk atd. atd. to jsem se rozjela, Šumavu prostě miluju ;-)

Eicherik
Eicherik 24.03.2018 v 20:24

Souhlasím. Šumava je nádherná. :-)

Raksa.A
Raksa.A 24.03.2018 v 20:35

Jenže když tam prší, tak je vám hned jasné, že to s deštěm myslí vážně. A jak se pak hodí oheň v krbu a starý dobrý Wallace...


Eicherik
Eicherik 24.03.2018 v 20:38

To zní dobře. :-)

Sarah01
Sarah01 24.03.2018 v 20:57

intelektuálka - bohužel mimo sezónu nemůžu, zaměstnání si žádá svoje. Letos máme namířeno do Vimperka na začátku července, ale i tak se těším, do Prášil na jezero, opět do Kašperk, na Boubín, na Kvildu a na Moravu :-) U nás je všude hezky. V květnu zase jedeme do Beskyd, to je taky moje srdcovka :-)

intelektuálka
intelektuálka 24.03.2018 v 20:59

My nejhorší deště zažili v Tatrách ...všude vlhko a kde to sušit... a děti cáchající se v potůčcích ... v horách se těžko chytá počasí

Raksa.A
Raksa.A 24.03.2018 v 20:59

To si ještě představ, že k tomu můžeš dostat víno (dobré) červené nebo bílé, čaj (dobrý) černý, zelený i jasmínový, whisky, kafe - turka nebo rozpustné. A k večeři si můžeš upéct špíz na kordu. Protože moc nepijeme, ale lahve dostáváme, tak máme zásoby. A ty kordy kdysi koupil táta, aby se pohodlně peklo nad ohněm. Byly cvičné, jen se jim nabrousily špičky.
Takže déšť nás nezaskočí...
Jo, a kdybys nechtěl číst Wallace, tak máme i jiné detektivky a další čtivo.

Text příspěvku byl upraven 24.03.18 v 21:00

intelektuálka
intelektuálka 24.03.2018 v 21:01

Sarah - a ještě milujeme Jeseníky a Bečvu... je tu krásně...

Eicherik
Eicherik 24.03.2018 v 21:04

Špíz je moje nejoblíbenější jídlo. :-) Wallace? Proč ne? :-)

Eicherik
Eicherik 24.03.2018 v 21:07

Jak jste psali o tom dešti. Jako dítě jsem zažil bouřku na Kriváni, ale jak jsem ještě neměl rozum, tak jsem to ani moc neprožíval. :-D Ale práskalo to tam pěkně. :-)

Raksa.A
Raksa.A 24.03.2018 v 21:13

Eicherik, když ještě nebylo Lipenské jezero, tak byly bezva bouřky i u nás na Lojzovkách. Dokonce jsem viděla i kulový blesk - vandroval po louce před chalupou - ale jen jednou. Teď už to není ono, nebo já už to jako bába tak neprožívám.

Eicherik
Eicherik 24.03.2018 v 21:23

Kulový blesk musí bejt dobrej zážitek. Ale i obyčejnej déšť má něco do sebe. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 24.03.2018 v 22:23

Wallace nemá chybu.
Vidět kulový, teda blesk :-) ,musí být zážitek, ale asi ne zrovna doma, mojí tetě běhal po bytě a vše kovové letělo ze zdí dolů, já jsem se pak, jako malá, dlouho bála, že vletí i k nám.

R.E.M.
R.E.M. 24.03.2018 v 22:37

"Naše" Beskydy, Šumava, Jeseníky, jižní Čechy, východní Čechy, Český ráj, Slovenský ráj, Vysoké Tatry, Krkonoše, Lužické hory... mohla bych pokračovat, jedno krásné místo vedle druhého.

A jak tak vzpomínám na lijáky, bylo jich spousta, ale žádný hrozný. Nepromokavé oblečení a boty dost ochrání - nepromokavé boty jsou skvělé, nemají chybu - teda jednu malinkou ano. Nejsou nepromokavé, když se horská pěšina změní v hlubší potůček, jak se nám jednou stalo cestou od Zeleného plesa přes Bílé pleso do T. Lomnice. :) Po takovém deštivém výletu chutná horký nápoj a večeře dvojnásobně.

Text příspěvku byl upraven 24.03.18 v 22:38

Sarah01
Sarah01 25.03.2018 v 09:43

intelektuálka - ano, i Jeseníky, tady bydlím :-)
Taky nás v Tatrách před 5ti lety chytla bouřka, přímo na Ostrvě, naštěstí jak rychle přišla, tak rychle odešla, nakonec z toho byla krásná hřebenovka. A skoro nikoho jsme nepotkali :-)

intelektuálka
intelektuálka 25.03.2018 v 09:58

Sarah - letos se tam vypravím...
A ještě vzpomínám, jak jsme zůstali viset v lanovce na Lomnický štít - poryvy větru... nebylo mi moc veselo
Tak jih zdraví sever...

Sarah01
Sarah01 25.03.2018 v 10:07

intelektuálka - děkuju :-)
Zrovna na tu lanovku až na Lomničak jsem nenašla odvahu, cestou na Skalnaté pleso mi to stačilo, lanovka se zastavila a rozhoupala, já málem omdlela :-) Letos se ještě chystáme do Roháčů, ale všude jen pěšky.
A kampak máte v Jeseníkách namířeno?

intelektuálka
intelektuálka 25.03.2018 v 10:21

sarah - ještě vybírám - ale měla by to být Karlova Studánka - záleží to na mých dvou seniorech

Sarah01
Sarah01 25.03.2018 v 10:36

Karlova Studánka je určitě dobrá volba.

denib
denib 25.03.2018 v 13:20

Tak jsem přečetla Faju a jsem nadšená. Opět výborná knížka. Jenže sakra potřebuju další pokračování ... končí to strašně napínavě :-(

Eicherik
Eicherik 25.03.2018 v 15:08

Já čtu Mistra a Markétku, ale moc mě to nebaví. Začátek byl celkem dobrej, ale potom se to nějak rozplizlo.

R.E.M.
R.E.M. 25.03.2018 v 15:48

denib: Ten konec "neuvěřitelně" dráždí zvědavost. :-)

Včera večer bylo v TV Jméno růže. Neodolala jsem a po x-letech jsem se podívala znovu.



Vložit příspěvek