Filosofování pod starým mohutným dubem


Raksa.A
Raksa.A 01.01.2018 v 00:42

Letos mi muž zkazil každoroční silvestrovský rituál. Každý rok přepínal televizi ve snaze najít něco opravdu bezva, a tak v devět už byl úplně hotovej a šel si lehnout. A já si zapla Tv5, což jsou Francouzi (francouzsky umím asi 20 slov), a každý rok na Silvestra dávají Největší kabaret na světě - hostitel Patrick Sebastien. Má tam herce, spisovatele a další hosty, vždycky s nimi chvíli mluví a pak jsou bezvadná cirkusová nebo kabaretní čísla.
Ale letos tatík vydržel - ještě i teď je fit!
Takže jsem si to nahrála...

Text příspěvku byl upraven 01.01.18 v 00:42

Eicherik
Eicherik 01.01.2018 v 11:01

Mě manželka v mém silvestrovském rituálu podporuje (po půlnoční sledování filmu Náš dědek Josef). Víno, za okny noc a zima a na obrazovce atmosféra starých časů moravské vinařské vesnice... :-)
Akorát budu muset asi letos koupit "bohemky" dvě. Jedna láhev je pro dva nějak málo. :-D

newtory
newtory 01.01.2018 v 16:13

Ahojte knihomoľky a knihomoľovia,vitajte v Novom roku.

denib
denib 01.01.2018 v 16:31

newtory: Děkuji, také vítej.
Nový rok začínám se Steinbeckem, dekou, čokoládovými sušenkami a heřmánkovým čajem. Co víc si přát :-)

Eicherik
Eicherik 01.01.2018 v 17:58

Zdravím též všechny knihomolky a knihomoly. :-)
Nový rok začínám Psem baskervillským a svařeným vínem. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 01.01.2018 v 18:31

Ahoj všem v novém roce.
Já pokračuji s rozečteným Manželovo tajemstvím a jdu si udělat taky svařáček, včera na něj nedošlo ;-)


Eicherik
Eicherik 01.01.2018 v 21:46

Filmové okénko:
Marie Terezie TV film (2017)
Naprostá bomba. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 01.01.2018 v 22:19

Eicherik: já na to úplně zapomněla, dcera chtěla stejně pohádku, doufám, že to půjde přes i vysílání.

reader.007
reader.007 01.01.2018 v 22:29

MarikaVanova: ještě můžeš prubnout youtube, ale je to slovensky

Marika Vanova
Marika Vanova 01.01.2018 v 22:31

Díky, uvidím.

R.E.M.
R.E.M. 01.01.2018 v 22:34

Nový rok jsem, po půlnočních a popůlnočních rituálech, začala vcelku stylově. :)
Od jedné v noci jsem četla knihu až..., až do jejího "dočtení", něco po 3. hodině. A večer Nového roku budu číst poslední stránky další knihy.

Text příspěvku byl upraven 01.01.18 v 22:40

R.E.M.
R.E.M. 01.01.2018 v 22:37

Marika: Dnes to jde přes i-vysílání. Ale chybí tam datum, do kdy je možné pořad přehrát.

Dudu
Dudu 01.01.2018 v 23:02

R.E.M., to bylo tedy opravdu stylové ;-) No já jsem také nelenil a přečetl něco z Lavondyss - řekl jsem si totiž, že s novým rokem opustím na nějaký čas detektivky. Jinak sousedé s pyrotechnikou nebyli zas moc dobře zásobeni, tak čtyřnohé osazenstvo to přežilo ve zdraví.

tester
tester 02.01.2018 v 04:02

Moje zoufalá úvaha. Zjišťuji, že na papírových knihách oproti čtečkám něco je. Že by to způsobila osmička v letopočtu?

Hraboshka
Hraboshka 02.01.2018 v 09:27

Taky všem přeju šťastný nový rok. Já do něj vstupuju s Annou Kareninou, kterou asi ještě nějaký čas číst budu, i když mě moc baví.
A Marie Terezie se mi včera taky dost líbila :-)

denib
denib 02.01.2018 v 09:53

Já se u Anny Kareniny vztekala, protože mi hlavní hrdinka hrozně lezla na nervy :-)

Hraboshka
Hraboshka 02.01.2018 v 10:04

denib: Mě zatím nijak neštve, ale nejsem ještě ani v půlce, tak to třeba přijde :D

newtory
newtory 02.01.2018 v 10:07

Anna je v tom nevinne,ona je len "obeť" okolností...

bamba
bamba 02.01.2018 v 10:54

tak ja som začala nový rok tým najlepším televíznym programom, aký len bol možný. Pustili naživo bratislavský ohňostroj. Poriadna hmla tomu dodala zvlášť akčnosť a pôvab. Striedala sa tmavá modrá obrazovka s tmavou šedou a občas to prebliklo do fialova. Bez zbytočných kecov a nejakých ďalších efektov. Obávam sa, že to bolo lepšie, než akýkoľvek román.

denib
denib 02.01.2018 v 11:32

newtory: ale houby, neumí se rozhodnout, co vlastně chce ...

Jass
Jass 02.01.2018 v 11:45

denib: Naprosto souhlasím.

Hraboshka: Mě to na začátku taky bavilo, ono se to s ní časem zhoršuje, potažmo i s dalšími postavami, které mi taky začali lézt na nervy, ale je to jen můj osobní názor. Jinak je to úžasně napsané, takže když jsem se oprostila od děje, tak ty obecně proklínané popisné pasáže jsem si vychutnávala. I když o ruském zemědělství teď toho vím víc než jsem potřebovala :D.

Jinak všem poddubákům přeju šťastný nový rok, s dostatkem času na čtení, a ať tohle vlákno vzkvétá minimálně tak jako dosud :D.

Marika Vanova
Marika Vanova 02.01.2018 v 12:02

denib: též souhlas, nečetla jsem ji, ale byla jsem v kině a strašně mě rozčilovala, že jsem si řekla, že tohle číst nebudu.

denib
denib 02.01.2018 v 12:07

Musím se pochlubit, jak máme hodnou paní knihovnici. Vždycky je na mě milá, usmívá se a ochotně mi pomůže, když nemůžu nějakou knížku najít. Když tam přijdu a je zrovna fronta, tak mi vždycky řekne, ať knížky k vrácení nechám na pultě a jdu si vybírat a když se vrátím s vybranýma knížkama, tak už má ty vrácené zpracované. Minule jsme tam jednu knížku ani společně nemohly najít a dneska, sotva jsem přišla, už mi hlásila, že mi jí s kolegyní našly. Pamatovala si mě. Prostě máme hrozně hodné knihovnice. Pevně doufám, že se takto chová většina knihovnic a knihovníků. Ale i tak si myslím, že jí za to patří dík. Je příjemné, když se k vám někdo chová mile a vy nemáte pocit, že byste obtěžovali. Tímto jí vzdávám hold :-)

Mimochodem, půjčila jsem si i Tmavou studnici. Nakazili jste mě :-)

Text příspěvku byl upraven 02.01.18 v 12:08

Marika Vanova
Marika Vanova 02.01.2018 v 12:13

U nás v knihovně máme podobně milé duše, někdy i to penále odpustí a když si půjčuji první díl, s radostí mi přibalí i další se slovy, to abyste nemusela čekat, jak to bude dál ;-)

Marika Vanova
Marika Vanova 02.01.2018 v 12:17

Tak u nás v knihovně tu studnici nemají, taky jste mě chytli. Ach jo.



Vložit příspěvek