Filosofování pod starým mohutným dubem


Eicherik
Eicherik 18.06.2018 v 21:32

Medunkavera: Přesně tak. Nechat se unášet příběhem. Tak to mám taky rád. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 19.06.2018 v 09:54

Eicherik: když jsem si Smrt talentovaného ševce přečetla, tak jsem si to pak pustila na YouTube s Kodetem a bylo to super.

denib
denib 19.06.2018 v 15:47

Tak ve čtvrtek jsem požádala o meziknihovní výpůjčku, včera mi už přišlo oznámení, že mám knihy připravené k vyzvednutí a dnes už je mám doma. A jelikož jsou půjčené z Brna a Brno ostatním knihovnám neúčtuje poštovné, tak to mám zdarma. Skvělá služba! Akorát to chtějí mít v Brně vrácené měsíc ode dne, kdy knihy odeslali. Takže na čtení mám o pár dní méně než měsíc. Ale to mi nijak nevadí :-)

R.E.M.
R.E.M. 19.06.2018 v 16:55

Denib: Úžasná služba a zpráva. Díky za informaci.
Co jsi si půjčila? Na čtení které knihy se nejvíce těšíš?

R.E.M.
R.E.M. 19.06.2018 v 17:04

Občas si tady povídáme, co budeme, co plánujeme číst o víkendu. Zkusme to opačně. Jak vám vyšly vaše čtenářské plány?

denib
denib 19.06.2018 v 17:22

R.E.M.: Půjčila jsem si básně od Sylvie Plathové. Už dlouho je chci zkusit, ale u nás v knihovně je nemají. Jinak mám teď doma víc knížek z knihovny, asi je nestihnu všechny včas přečíst. Nejvíc z nich se těším právě na tu Plathovou a taky na Zmizelá v mlze od Klevisové.

Víkendové plány jsem měla skromné - alespoň trochu pohnout s četbou Pláče ve tmě a poslechnout si nějakého Kinga. Obojí splněno :-) Co ty?


Eicherik
Eicherik 19.06.2018 v 18:19

Marika: To já mám úplně opačně. Film jsem viděl nesčetněkrát a na knihu se neuvěřitelně těším. :-)

Eicherik
Eicherik 19.06.2018 v 18:40

R.E.M.: Čtenářské plány mi celkem vycházejí. Mám teď novou strategii. Nejprve přečtu knihu půjčenou z knihovny a ve zbytku času dočítám knihy, které se mi nahromadili doma. :-) Akorát mi to malinko naboural kolega z práce, protože mi nečekaně přinesl knihu Kroniky Jakuba Vandrovce. Tak se s ní budu muset poprat. :-D

Dudu
Dudu 19.06.2018 v 18:40

Já jsem zhruba ve 2/3 knihy Mosazná postel. Měl jsem ji v plánu dorazit, ovšem venku pořád tak pěkně, do toho ještě ten fotbal...

Hraboshka
Hraboshka 19.06.2018 v 20:02

O víkendu jsem četla Setkání s Rámou a Bulgakovovy Zápisky mladého lékaře; obojí bylo úžasné. Teď se jdu pustit do Písně o Bernadettě, tak jsem zvědavá...

Eicherik: Dej pak vědět, jak se ti líbil Vandrovec. :-) Už dlouho mám v plánu si ho přečíst, ale ještě jsem se k tomu nedostala.

Eicherik
Eicherik 19.06.2018 v 20:05

Hraboshka: Určitě dám. Moc od něj ale nečekám, protože máme s kolegou rádi jiný druh humoru. :-)

R.E.M.
R.E.M. 19.06.2018 v 20:48

Mně plán nabourala komedie a Lukáš Vaculík a nedočetla jsem posledních 45 stránek Světel a stínů islámu.
Teda - víc za to mohl LV než scénář. :-))

denib
denib 19.06.2018 v 21:05

Hraboshka: Píseň o Bernadettě je fakt zvláštní. Vůbec nevím, co si o tom v reálu myslet. Zajímá mě, co na ní řekneš.

R.E.M.: To chápu. Kvůli LV by spousta žen změnila plány :-)

Dudu
Dudu 19.06.2018 v 21:07

R.E.M., něco podobného jsem měl tuhle s Claudií Cardinalovou - dávali totiž Tenkrát na Západě ;-) Takové krásky už moc k vidění nejsou.

Text příspěvku byl upraven 19.06.18 v 21:08

Marika Vanova
Marika Vanova 19.06.2018 v 22:18

Eicherik: ale jak jsem to viděla hned po přečtení, tak to bylo moc fajn a říkala jsem si, kde co vynechali.

Marika Vanova
Marika Vanova 19.06.2018 v 22:23

R.E.M.: plán na víkend byl přečíst Polednici od Březiny a to jsem včera splnila a ještě dneska jsem k tomu přidala Čáslavskou od Pavla Kosatíka, takže spokojenost.

Jass
Jass 20.06.2018 v 00:34

Hraboshka: Já jsem Píseň o Bernadettě četla ještě na základce a tenkrát se mi dost líbila, ale zase je fakt, že to bylo takové období, kdy jsem pozřela jakoukoli knihu, jen když tam bylo dost písmen :D. Souhlasím s denib, že ta knížka je dost specifická a zvláštní...
Jinak já jsem víkend strávila četbou Meditace o první filosofii - podle plánu, ale teď mi z návalu učení nějak ruplo v kouli a místo učebnice antropologie jsem si přečetla Národ od Prachetta, musím říct, že jsem naprosto nadšená, už dlouho mě žádná kniha takhle nenadzvedla...

denib
denib 20.06.2018 v 06:02

Makropulos: Moc se mi líbí, jak ses pustila do poezie. A máš skvělý výběr. Až ti závidím :-) U nás v knihovně toho z poezie na výběr moc nemají, protože si to nikdo nepůjčuje. Prý tak maximálně děcka povinnou četbu ...

Eicherik
Eicherik 20.06.2018 v 06:19

Marika: Taky jsem zvědavej na rozdíly a hlavně jakou to bude mít atmosféru. :-) Akorát blbý je, že jinou knihu od Erbena jsem v naší knihovně nezahlídl. Ale třeba je něco rozpučovaný. :-)

Eicherik
Eicherik 20.06.2018 v 06:34

Ona vůbec ta atmosféra knih je zajímavá věc. Pro mě je atmosféra knihy asi tou nejdůležitější složkou při čtení. Jak to, že některé knihy ji mají a některé ne? Čím ji autoři dosáhnou? :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 20.06.2018 v 08:35

Eicherik: to asi bude, u nás je toho dost, koukla jsem na web, asi 13 kousků a ono to nejsou jen detektivky.

Makropulos
Makropulos 20.06.2018 v 09:18

denib: Nevím, dle čeho tak soudíš. Moc jsem té poezie ještě nepřečetla. Ale myslím, že jsem našla tu cestu zpátky k ní, která se mi někam ztratila. U nás v knihovně je jeden velký regál plný poezie, takže já mám zatím z čeho vybírat.

denib
denib 20.06.2018 v 09:46

Makropulos: Podle tvých přečtených knih v aktivitách. Koukala jsem, jak jsi okomentovala Topola a hned jsem si ho taky přidala na seznam :-)
U nás je sice taky velký regál, ale stejně mám pocit, že není z čeho vybírat.

Makropulos
Makropulos 20.06.2018 v 09:50

denib: Jenže Ty už máš skoro všechnu poezii přečtenou :-). Tak se nediv. Mně zásoba knihovny vydrží na dlouho.

denib
denib 20.06.2018 v 09:56

Makropulos: Tak to neni :-)



Vložit příspěvek