Filosofování pod starým mohutným dubem


R.E.M.
R.E.M. 22.01.2018 v 22:24

V knihovnách, kam chodím, jsou taky velmi ochotné a příjemné knihovnice i knihovník. Minule jsem se ptala na právě koupenou knihu, která ještě nebyla ani obalena a pí knihovnice pro ni zašla, obalila ji a hned jsem si ji mohla odnést.

Raději zaplatím o 50 Kč víc za přesun/výpůjčku jen když nám ve městě stojí a fungují všechny mosty a lávky. :-D

Text příspěvku byl upraven 22.01.18 v 22:25

Marbo
Marbo 23.01.2018 v 01:14

U nás teče Odra. To je aspoň veletok.

tester
tester 23.01.2018 v 04:42

To Eicherik... meziknihovní služba u vás opravdu stojí 10Kč? Jestli je to pravda tak si tak krásně upřímně zazávidím. A těch 10Kč stačí na úhradu regulerního poštovného nebo to nosí poslíček z jedné knihovny do druhé? A ještě ťafku. No a do Prahy mne nikdo nedostane ani zadarmo. Nechci si kazit krásné vzpomínky z totalitních hrůz.

Eicherik
Eicherik 23.01.2018 v 06:13

tester: Těch 10,- Kč platí asi opravdu jen pro přesun z jedné pražské pobočky do druhé. Těch poboček je asi 42. Celá ta knihovní služba je samozřejmě dotovaná městem. :-)

tester
tester 23.01.2018 v 07:41

10Kč je lacinější než jízdenka MHD a mám po krásném pocitu závidění.

Marika Vanova
Marika Vanova 23.01.2018 v 08:12

U nás teče Otava a máme tu podobnou lávku, jako ta co spadla v Praze, tak ji hned uzavřeli, prozkoumali a opět otevřeli.

Meziknihovní výpůjčku jsem ještě nevyzkoušela, ale mluvili o 40 Kč, ale možná už to také zdražili.


kapr
kapr 23.01.2018 v 08:28

PRAHA - mlp.cz
https://www.mlp.cz/cz/sluzby/meziknihovni-vypujcni-sluzba/
služba je v rámci České republiky zdarma, platí se pouze poštovné, balné 60,– Kč

tester
tester 23.01.2018 v 08:29

Kdo jen kouká nic nemá. Líná klábosnice je holé neštěstí.
A kdo nic nedělá nic nepokazí, ale toto už víc pokazit nejde.
Potěšil jsem dnes min.kultury a jeho poradní sbor přes knihovnictví
požadavkem na zrušení poplatku za meziknihovní výpůjční službu.
Za totáče zadarmo a dnes za peníze?
Třeba o tom na min.kultury ani neví. To se mnohdy stává.
To chce mít tato společnost z vesničanů křováky?
To kdyby věděl nebožtík Havel-normál kulturty, tak by se v hrobě otáčel.
Všude se vykřikuje o vzdělání, ale přístup ke kultuře a vzdělání je občanům ztěžovaný a nerovnoprávný!!
Věřím že můj požadavek bude co nejdříve vyslyšený.
Datové zprávy mají prioritu před obyčejnými mejly.
Zprávy musí být optimistické, jinak nedospějí do cíle.
Jsem sám a volám na poušti o kapku vody.
Je to krásný pocit.

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 08:32

R.E.M.
R.E.M. 23.01.2018 v 08:33

V "mé" knihovně meziknihovní výpůjční služba 80,- Kč
a v druhé je Meziknihovní výpůjční služba :
- knihovnám 40,- Kč
- čtenářům 80,- Kč.

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 08:43

tester
tester 23.01.2018 v 10:57

Na tomto problému se již několik let intenzivně pracuje. Chce to se obrátit směrem do Bruselu a požádat o dotace. Kudy se do Bruselu leze? Tam o tom určitě neví a jistě by dotace přiklepli. Chce to knihu-manuál - Jak na dotace z Bruselu.
Svoji pozornost a komunikaci jsem proto upřel k
Věra Jourová
Spravedlnost, spotřebitelé a rovnost žen a mužů
Vĕra Jourová Útvary:
Spravedlnost a spotřebitelé
Oblast:
Spravedlnost Ochrana a práva spotřebitelů Rovnost žen a mužů
.... a to myslím místo odkud by se s tím mohlo pohnout
VERA-JOUROVA-CONTACT@ec.europa.eu
https://ec.europa.eu/commission/commissioners/2014-2019/jourova_cs
Líná klábosnice-holé neštěstí. EU poslanci potřebují od občanů zpětnou vazbu.

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 11:14

tester
tester 23.01.2018 v 16:05

Medziknižničné výpožičné služby sa poskytujú pre registrovaných používateľov bezplatne.
http://www.snk.sk/sk/sluzby/v-sidelnej-budove/kniznicne-sluzby/medzikniznicne-vypozicne-sluzby.html
Rozumím tomu dobře že to mají u sousedů zadara?
MEDZIKNIŽNIČNÉ VÝPOŽIČNÉ SLUŽBY
VÝPOŽIČKY
Výpožičky z fondov SNK 0,00 €
Výpožičky z fondov slovenských knižníc 0,00 €
http://www.snk.sk/images/sluzby/Cennik_poplatkov_v_SNK_2011.pdf

Marika Vanova
Marika Vanova 23.01.2018 v 16:09

Tak to maj dobrý ;-)
U nás ( koukla jsem na stránky) cena dle České pošty.

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 16:14

Richie1
Richie1 25.01.2018 v 19:58

Dnes jsem si četl v časopise o historii (Tajemství české historie) a v článku (věnovanému TGM) jsem se dočetl zajímavou zmínku. Při popisu jedné knihy o TGM, která nastiňuje otázku jeho údajně nejasného otcovství, byly k autorovi té knihy převzaty životopisné údaje z: databazeknih.cz.
Setkal jsem se s tím poprvé, že by se někdo (v seriózním periodiku) odkazoval na údaje z DK. Docela příjemně mě to překvapilo.

Eicherik
Eicherik 25.01.2018 v 20:05

To je pěkné. :-)

bubka
bubka 26.01.2018 v 04:55

já jsem slyšela jako dítě o údajně nemanželském původu TGM od svého dědy (ne že by mi to vyprávěl, ale mluvil o tom), ten se narodil 1906, zdá se, že za první republiky to bylo známé téma, ale nemluvilo se o císaři ani jeho rodině.

Richie1
Richie1 26.01.2018 v 07:17

Bubka: to zpochybňování manželského nebo slovanského původu Masaryka bylo už dokonce dříve než za první republiky. TGM už v době Rakouska-Uherska ostře vystupoval proti antisemitismu (známá jeho role v obhajobě Hilsnera) nebo v kauze "rukopisů". Získal četné odpůrce a nepřátele, takže zpochybňování jeho původu bylo součástí politického boje. Jak je vidno, špinavé prostředky politiky se využívaly už tenkrát.
Tyhle pověsti byly oživeny v roce 2016 knihou Davida Glocknera: Císařův prezident. V ní autor rozpracovává tuhle pochybnou a v podstatě nijak nepodloženou teorii (otcem byl údajně císař František Josef I.).
https://www.databazeknih.cz/knihy/cisaruv-prezident-237938

bubka
bubka 26.01.2018 v 08:02

já jsem se o ten problém nikdy nezajímala k nemanželským dětem nemám žádné výhrady, ale tvrzení o otcovství císaře považuju za stejný blábol jak tvrzení o mateřství kněžny Zaháňské v případě Boženy Němcové. Tato tvrzení představují tvrzení v mých očích jen jakési elitářství odmítnutí nápadu, že by lidové vrstvy ze sebe vydaly někoho významného s talentem a v případě Boženy Němcové dokonce krasavici ( další z dcer její matky Terezie byla prý ještě krásnější než sama Božena,), uvedla jsem to jen jako zajímavost.

Naias
Naias 27.01.2018 v 14:36

V jednom príspevku bol Old Shatterhand nominovaný na polyhistora a mne napadlo – akú literárnu postavu by ste označili za druhého najväčšieho polyhistora? Prvý je samozrejme Jára, o tom niet sporu. Ale ani taký lord Wimsey nie je na zahodenie. K čomu sa pritrafil, na to bol odborník.

R.E.M.
R.E.M. 27.01.2018 v 17:11

Naias: Už jsem se bála, že si nikdo na vědce, vynálezce, objevitele atd. Járu Cimrmana nevzpomene. Díky.
Ale lord Wimsey? Hm, nevybavuji si...

Text příspěvku byl upraven 27.01.18 v 19:00

Richie1
Richie1 27.01.2018 v 17:23

S Old Shatterhandem určitě souhlasím. Lord Wimsey ... mi nic neříká, nejspíše mám mezery v literárním vzdělání. :-)
Napadá mě ještě třeba Sherlock Holmes. Nebo Cyrus Smith z Tajuplného ostrova od Vernea. Nebo Vilém z Baskervillu z Ecova Jméno růže.

bubka
bubka 27.01.2018 v 17:30

páni,, to nečtete klasické detektivky? co Dorothy Sayersová? a třeba její Vražda potřebuje reklamu... určitě jste to četli, ale nevzpomněli jsme si. je to druhá dáma anglické detektivky. Jo a nenapsala jsem to, jejím detektivem je Lord Petr Wimsey

Text příspěvku byl upraven 27.01.18 v 17:57

Richie1
Richie1 27.01.2018 v 17:36

Já detektivky prakticky nečtu - ale je mi jasné, že těch detektivů-géniů asi bude více.

Eicherik
Eicherik 27.01.2018 v 18:09

Lord Petr Wimsey mně zaujal a přidal jsem si ho do hledáčku. :-)

Naias
Naias 27.01.2018 v 18:34

Sherlock? Polyhistor, ktorého nezaujíma, či sa Zem točí okolo Slnka, alebo Slnko okolo Zeme? No, neviem...

denib
denib 27.01.2018 v 18:35

Leonardo da Quirm ze Zeměplochy ...



Vložit příspěvek