Čtečky e-knih


encyklopedie
encyklopedie 19.06.2017 v 21:44

...už jsem ti odpověděl v příspěvku v 19:58 - tak opakuji
Čtečky nejsou výkonné počítače či tablety......
jediná rozumná volba je čtečka PocketBook Inkpad 2 ......
ale 100% budeš mít někdy hodně problémů ....
žádný convertor není bezproblémovy, ani Calibre,
.-.já převádím PDF zásadně do epub, ale aby byl korektní převod je potřeba, aby bylo PDF v "pořádném" fontu /třeba Ariel, Times.....především v dobře udělaném fontu se znaky (ě, š, č, ř, ž, ý, á, í, é)
Někdy musím upravit dané PDF v Acrobatu, ale je potřeba do Acrobatu doinstalovat plugin Enfocus PitStop Pro ....
Hochu studente ...lituji tě ...a vidím tě při práci na čtečce jak taháš stránky PDF ze strany na stranu ,dolů, nahoru ....

Text příspěvku byl upraven 19.06.17 v 21:54

encyklopedie
encyklopedie 19.06.2017 v 21:58

PetrC...předpokládám, že vysokoškolská PDF jsou klasika /jak jsem popsal formát A4/ ,
myslím si, že žádný, kdo vytvářel skripta nebo knihy do PDF , nepředpokládal, že je někdo bude číst na čtečce, která na to není přizpůsobena...

Text příspěvku byl upraven 19.06.17 v 22:02

encyklopedie
encyklopedie 19.06.2017 v 22:19

PetrC, jestli máš strach číst PDF delší dobu z tabletu, tak si tady nalistuj stranu 8 a přečti si příspěvky o čtení na compech od nicku pajonek.... myslím, že tam je vysvětleno a osvětleno vše ....a žádné starosti s dlouhodobým čtením na compech či monitorech...

pavelvyskov
pavelvyskov 30.06.2017 v 20:50

Knihy už čtu téměř jenom v telefonu (mám Huawei, v Obchodu Play je k tomu spousta aplikací)

LiLLu
LiLLu 13.07.2017 v 13:35

Ahoj ma tu prosím nekdo zkusenosti s opravou čtečky? Dneska mi spadla na zem a je praskly displej- nereaguje na nic ani vypnout nejde....nevim zda se vyplati ji nechat opravit, nebo za 3tis koupit novou.?

bamba
bamba 13.07.2017 v 14:00

u mňa to bola vždy nová.


Klamm
Klamm 13.07.2017 v 14:20

LiLLu, upřímnou soustrast :-(
Zkus se ještě podívat na stránky http://www.axos.cz/
I když jsi jí možná koupila jinde, přesto napiš dotaz majiteli obchodu a on ti jistě poradí. Kupoval jsem u něho dvakrát a ochotně mi odpovídal na všetečné dotazy.

encyklopedie
encyklopedie 13.07.2017 v 14:44

....v knihovně jsme jednu nechali opravit u výrobce /cena byla 1200/
Firma Český servis "nabízela" výměnu prasklého displeje za 2500 ...
V PRC se dá sehnat displey i za 15 doláčů....

LiLLu
LiLLu 13.07.2017 v 15:40

Myslim ze jsme ji tenkrat kupovali v alze...
Jsem z Prahy mam radeji kamenne opravny pokud nekdo vi kam jit.
Jinak dekuji za rady...

cecetka
cecetka 14.07.2017 v 19:54

LiLLu: chapu tvuj smutek. Vymena displeje se nevyplati. Vyber si novou. Tvuj smutek ze ztraty stare bude vyvazeny radosti ze seznamovanim se se cteckou novou :-)

Ivaii
Ivaii 17.07.2017 v 14:00

Krásný den všem, nechci zakládat další vlákno a tak zkusím svůj asi blbý dotaz.
Denně používám čtečku při krácení cesty do práce.Nyní jsem natáhla do čtečky více knih a ztrácím přehled. Část knih je jak v knihovně, tak i ve složkách ve vnitřní paměti. Jak přehledně uspořádat knihy - v knihovně nebo ve vnitřní paměti. Některé knihy jsem našla pouze ve vnitří paměti kde jsou ve složkách . Děkuji Iva

cecetka
cecetka 17.07.2017 v 15:28

Ivaii: Bylo by dobre upresnit o jakou ctecku se jedna.
Treba v Pocketbooku si vytvoris vlastni razeni jako v PC a je na tobe, zda je budes mit ve vnitrni pameti nebo na SD karte. Nasledujici razeni v knihovne do polic nebo podle zanru je uz na tobe.

tester
tester 18.07.2017 v 07:59

Čtečky ani nové mobily nemají ouško na šňůrku aby se jich co nejvíc rozbilo.

Ivaii
Ivaii 18.07.2017 v 08:07

cecetka: děkuji. Mám Pocketbook a vytvořila jsem si police, ale při rychlejší úpravě v PC jsem si upravila do složek a zjistila jsem , že jsem upravila složky ve vnitřní paměni a police zůstaly stejné. SD kartu zatím nepoužívám. Takže nejrychleší bude řazení ve vnitřní pměti přes PC.

LiLLu
LiLLu 19.07.2017 v 18:16

tak uz mam novou ctecku a ted mam teprv slzy na krajicku...v obchode jsem vzala proste pocketbook lux 626 a vubec jsem si nevsimla že udelali nejakou moderni verzy pocketbook lux 3 626 menu je hnusny moderni jak mobil, ted vazne budu brecet

cecetka
cecetka 19.07.2017 v 19:27

No ja nevim co to je moderni verze, ale manzel ma tuto ctecku a ovladani je temer stejne jako u moji 650 Ultra, ktera se uz neprodava. Takze jaka moderna?

LiLLu
LiLLu 19.07.2017 v 21:45

Moderni znamena vypepsena dali ji nove menu, proste uz to neni ono:-(( kevsemu se mi nedari ji synchronizovat zprovoznit:-/ neco na me nervy

mumin63
mumin63 20.07.2017 v 21:08

já si dělám všechny úpravy přes PC, je to lepší

tester
tester 21.07.2017 v 05:53

Jak často vám padají čtečky na zem atp. a proč? Dalo by se tomu nějak zamezit?

LiLLu
LiLLu 21.07.2017 v 10:00

Ja ji mela 4 nebo 5 let a spadla mi poprve a byla v kozenem obalu byla jsem prekvapena ze tak maly pad neprezila:-/ zabranit se tomu neda, je to jak u mobilu jak to ma dotykac je to krehke zbozi:-(

bamba
bamba 21.07.2017 v 10:25

odrovnali sme ich asi 5. 2 pády, 1 úder lakťom a 2 razy sa rozpadol display - časť obrazovky stvrdla, alebo nadobudla šedý odtieň.
k LiLLu - rovnako krehké boli aj tačidlové. Z tohto pohľadu sú dotykové menej krehké - zatiaľ sme ani jednu nezničili.

tester
tester 21.07.2017 v 11:31

Zásadní záměrná chyba je, že u čtečky kterou mám není ouško nebo dírka na šňůrku kolem ruky jak to dřív bývalo u mobilů. A ani u těch novějších to už není.
Výrobci tak mají zajištěný větší odbyt. Tak se to vydělává. Od výrobců je to trapná a průzračná obchodní strategie.
Udělal jsem si z drátu primitivní držák - ouško na čtečku a pohoda.

cecetka
cecetka 21.07.2017 v 12:42

Tester: nebo koupit obal na ctecku s pruvlekem na ruku (prsty). Pri nahodnem usnuti ctenare :-) ctecka nevypadne z ruky.

LiLLu: pokud jsi svou starou ctecku mela 4 nebo 5 let, pak chapu tve prelvapeni z jineho menu. Ale vyvoj nezastavis. Me ovladani PB prijde intuitivni. Urcite si na neho brzy zvyknes.

bamba
bamba 21.07.2017 v 12:54

dosť by pomohol automatický obracač strán - s tým, že si nastavím rýchlosť čítania. Potom by som nemusela brnkať prstom po okraji.

tester
tester 22.07.2017 v 10:51

..dosť by pomohol automatický obracač stránek...to snad některé čtečky mají. Programy pro čtení e-knih v tabletech to mají a jsou velice komfortní.



Vložit příspěvek