Čičičí, kočky kočičí


keri.H
keri.H 18.05.2020 v 20:54

Bamba: Vràna chtěla asi dát najevo, že teď je její čas na učení. :) Ale zas musí to být hezké sledovat takové učení.

Elfos: Tomu věřím, že vlci jsou dost chytrá zvířata a rychle se učí. Ale to i některá plemena psů. Řekla bych, že kdyby zkusili různá plemena, každé by zareagovalo jinak.
Nás překvapilo, když jsme jednou zjistili, že si náš pes začal otevírat dveře skákáním na kliku (nikdo ho to neučil a žádný náš pes předtím to nedělal). Museli jsme otočit kliku a zamykat branku i přes den.

Marthas
Marthas 18.05.2020 v 21:04

To Keri.H: Náš kocour se to taky naučil sám. Prý to není zcela běžné, většinou se to prý naučí odkoukáním od vůdce nebo člena smečky, který to umí a když ten zemře, tak to neumí nikdo. Všichni to zapomenou. Odkoukání od lidí, o tom jsem ještě nečetla, ale jak vidno to jde taky.

keri.H
keri.H 19.05.2020 v 05:46

Marthas: Zvířata jsou dost chytrá, řekla bych, že dokáží odkoukat hodně. :) A někdy to může být i náhoda.

bamba
bamba 19.05.2020 v 11:56

školenie pokračuje - mláďatá sú dve - jedno už trochu lepšie lieta a druhé skacká z konára na konár, z hojdačky na trampolínu...Je to lepšie, než akákoľvek detektívka. Jedno je na orechu, druhé na fige, trampolíne a hojdačke a matka to oblietáva z balkóna na strechu a občas vyháňa mačky zo záhrady.

elfos
elfos 19.05.2020 v 19:11

Dvě mláďata mají docela rozptyl, po celé zahradě, vraní máma má asi docela hoňku je ohlídat a zahnat všechny nepřátele. Jak už jsem psala - šikovná.
Krásně to je v přírodě zařízeno.

Marthas
Marthas 19.05.2020 v 19:27

To Keri.H: Pochybuju, že by skákal 17 let na dveře náhodou.-)


keri.H
keri.H 20.05.2020 v 04:42

Marhas: Myslela jsem, že poprvé to mohla být náhoda, že se mu zrovna podařilo skočit na kliku a pak už moc dobře věděl, co udělat. :)

bamba
bamba 20.05.2020 v 08:45

Spoločenská hodnota vrany je 240 eur. Takže som v jednom momente mala na fige 240, na čerešni 720 a dozorovalo to všetko zo strechy, orecha, balkóna 240 eur so značne zaostreným zobákom.

Marthas
Marthas 21.05.2020 v 19:16

To keri.H: Bůh ví, toužil po kočkách a chtěl zdrhnout, takže skočil na dvěře do ložnice a pak to stejné zkoušel i u dveří na balkón.-) To první samo úspěšně, to druhé díky bohu ne. No, nechali jsme ho vykastrovat, tak, jak se má, bo taky už značkoval, asi mu smrdělo staronové linoleum, protože do dvou let neutrousil nikde ani kapku. A taky byl trochu agresivní, no nekastrovaný kocour. Když jsme ho připravili o ... začal se hrózně mračit, ale jinak měl povahu skoro psí. Hrozně mi chybí, i když jsem si musela zvyknout na to, že jsem v noci musela mít zatarasené dveře dětským strkadlem. Jinak by si otevřel a šmejdil po pokoji. Poučen hormony zůstal do té doby, co mu to dovolila fyzička.

Janadvorackova
Janadvorackova 14.06.2020 v 20:06

Kolik řečí umíš :):
https://www.youtube.com/watch?time_continue=33&;v=sHC3DihMmgk&feature=emb_logo

elfos
elfos 15.06.2020 v 14:53

- tolikrát jsi kočkou. :-)

Eicherik
Eicherik 05.08.2020 v 19:25

Jestli navštívíte pražskou ZOO, tak určitě nevynechejte pavilon kočkovitých šelem a rozhodně se zastavte u kočky cejlonské. Mají tam dva roztomilé exempláře. :-)

elfos
elfos 05.08.2020 v 21:53

Do pražské zoo se hned tak nedostanu, tak jsem si kočku cejlonskou aspoň našla. :-)

https://www.mazlickoviny.cz/clanek/nejmensi-kocka-sveta-cejlonska-aneb-kotetem-na-dozivoti/

Janadvorackova
Janadvorackova 06.08.2020 v 10:48

Při poslechu té písničky se mi vybaví útok na dvojčata. A teďka mi tam pobíhá kočička :).

Eicherik
Eicherik 08.08.2020 v 21:38

Ještě dodatek k těm kočkám cejlonským. Oba kocourci dorazili do Prahy loni v září z Ostravy. :-)

Medunkavera
Medunkavera 09.08.2020 v 11:55

Přeji všem hezkou neděli.

https://www.youtube.com/watch?v=5qHfyk3VTvM

keri.H
keri.H 10.08.2020 v 05:45

Včera jsme byli na prohlídce zámku, stáli jsme na chodbě a náhle se tam objevila kočka, nejprve si sedla na schody, dívala se na nás zpovzdálí, pak si všechny obešla a nakonec se mi uvelebila u nohou. Taková zámecká průvodkyně byla roztomilá. :) Při přechodu do dalších mísntostí už si ale musela najít někoho jiného.

Medunkavera
Medunkavera 10.08.2020 v 12:58

keri.H: Tak to je hezké. Kočička si z celé skupiny vybrala Vás. To je vidět, že vyzařujete něco, co bylo pro kočičku příjemné.

Já tu měla o víkendu návštěvu: přišla moje bývalá kolegyně a přinesla mi v přepravce ukázat koťátko britské modré. Nádhera! Malinká chlupatá kulička.
Paní vyndala koťátko z přepravky a už už se sháněla po Oggy, že jí ho ukáže. Musela jsem jí napomenout, aby maličkého dala zpátky, že to není dobrý nápad. Oggy by mohla na oba zaútočit. Paní sice nechápala, ale poslechla. A byla zklamaná. Že prý chtěla Oggynce udělat radost.
Malinký byl klidný, polehával, ale pak písknul. A to vylákalo Oggy z úkrytu. Po - ma - lin - ku, jako ta pravá šelma se kradla k přepravce. Ale ne až úplně k ní. Asi tak.. méně, než půl metru. Pak se zastavila a maličkého pozorovala. Ten byl v tu ránu jako rybka, postavil se na nožičky a bylo vidět, že vítá společnost a že si chce hrát. Jenže Oggy na něj zasyčela, ukázala zuby a pak ještě čtyřikrát.
"Oggy!" napomenula jsem jí. Pak se otočila a šla trucovat.
Jenže jí to nedalo a šla pouštět hrůzu na paní.
"Nech toho!" okřikla jsem jí.
"Ale né, ona je hodná, viď! Je to hodná kočička. Hodná Oggynka.." A s nataženou rukou, ve které měla pamlsek, se k ní pomalinku přibližovala.
"Ne. Už dál nechoď. Stůj!"
Pozorovala jsem Oggynku, co s ní dělá to, že se k ní paní přibližuje.
Znám svoji kočku a vím, že přišla chvíle, kdy je lépe její prostor vyklidit.

Janadvorackova
Janadvorackova 10.08.2020 v 13:12

Na konci videa se píše, že to kočky dělají pokaždé, když se paní sprchuje :):
https://www.youtube.com/watch?v=WwSYm1NPHP4

Janadvorackova
Janadvorackova 18.08.2020 v 17:19

Vymazlenej kanál :):
https://www.youtube.com/c/Meowmeow13/videos

Medunkavera
Medunkavera 19.08.2020 v 14:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Medunkavera
Medunkavera 19.08.2020 v 14:11

https://www.mazlickoviny.cz/clanek/spocitejte-si-zda-je-vase-kocka-starsi-nez-vy-jen-nasobit-ctyrmi-nestaci/?utm_source=www.seznam.cz&;utm_medium=sekce-z-internetu

Tak proto se ta moje kočka na mě tak vytahuje. Je starší.. :-)

Text příspěvku byl upraven 19.08.20 v 14:14

Janadvorackova
Janadvorackova 19.08.2020 v 19:14

Medunkavera: Prima tabulka. Jedna moje kočka kdysi začala shánět kocoura už v sedmi měsících, takže ve 12 letech :). A já jí říkala, že je na to ještě mladá :).
Ještě že nechodila na sociální sítě a seznamky. Mohla tam potkat nějakého toho predátora a pak by ji doma shánělo dva a půl tisíce kocourů :).

Medunkavera
Medunkavera 20.08.2020 v 07:20

Janadvorackova: Tak.. kočky to mají asi nějak jinak...

Medunkavera
Medunkavera 20.08.2020 v 07:37

Jak jsem tu psala, že moje kočka už nevyskočí na stůl..
Tak prosím, to už není pravda. Včera.. krásně, svěže a se svojí graciézností na stůl vyskočila.
Byla jsem z toho úúplně paf..
Tak.. to mohla být náhoda, že? Ale budu to sledovat.
Já jsem četla, že takovou starou kočku je třeba pobízet k pohybu: třeba jí dát pamlsek na stůl, nebo někam, kam musí vyskočit..
Ani nevím, co jsem včera na stole měla, že tam vyskočila :-)
Asi jsem něco psala.. A ona mě překvapila tím, že ke mě vyskočila..



Vložit příspěvek