Brněnské srazy uživatelů DK


JáJejí
JáJejí 21.03.2020 v 14:02

Here am I!

Někdo další na kafé, keksy, kecy?
:-)

zuza.floderova
zuza.floderova 21.03.2020 v 14:04

Ano, a mně se tedy zdá, že je to pravda. Můj táta by za normálních okolností nesáhl na knihu ani dvoumetrovou tyčí a dneska jsem ho načapala jak si čte Divočinu :D mám z toho velkou radost, konečně začíná oceňovat moji obří knihovnu, kde si najde čtení i on ;)

JáJejí
JáJejí 21.03.2020 v 14:41

Moc zdravím tatínka i tebe, Zuzi! To u nás takovou změnu nepozoruju, děti četly vždy, manžel toho nechal, když už mě sbalil :-) a rodiče otevřou tak jednu knížku ročně. Ai teď tráví svůj čas u TV a křížovek.

Jak se daří?: Pslalas, že si hledáš jinou brigádu, ale to teď asi taky není zrovna žhavé, ne? Jestli je to moc osobní, můžeme se přepnout do soukromých zpráv.

Text příspěvku byl upraven 21.03.20 v 14:42

Ajrad1981
Ajrad1981 21.03.2020 v 15:10

Zdravím všechny!
Já tedy nemám ten dojem, aspoň v rodině mého přítele, kde přebývám. Tady by se snad začalo číst jedině v případě, že by byly nohy v sádře. Je to na venkově, kromě velké zahrady a zvířectva mají i hektary lesa, celý den se něco dělá, a konkrétně "tchýně" neumí snad ani odpočívat. Když už náhodou nemá co dělat, tak si práci vymyslí.
Doma to asi není jiné, moje máma tedy čte, když má čas, ale bratr, když jsou zavřený hospody, skládá puzzle.

JáJejí
JáJejí 21.03.2020 v 15:25

Dobrý den, Ajrad1981, se zuzi jsme se už krátce poznaly osobně, tedy mám o ní a jejím řtenářství aspoň přibližnou představu. Co byste chtěla, abychom o vás, vámi čtených knihách, věděli?
:-)

Souhlasím s tím, že mimo centra velkých měst se to omezení pohybu snáší mnohem lépe a radostněji, protože pestřeji.

zuza.floderova
zuza.floderova 21.03.2020 v 15:25

V pohodě, mám právě nabídku na pokladní do Alberta, ale jelikož mám astma, tak jsem prý náchylnější na ten coronavirus nebo co, takže bohužel nemůžu nastoupit...
no u nás se nějaká zábava najde, ale je pravda, že jsem nikdy neměla doma tak uklizeno, uklízím a u toho poslouchám audioknihy a čtu s tátou tu Divočinu, on papírovou a já e-knihu
no já jsem lásku ke knihám zdědila po babičce a dědovi, babička přečte tak pět knih za týden, hlavně od té doby, co má kartičku do knihovny, žádný lepší dárek pro ni mě nemohl napadnout a naštěstí padl na úrodnou půdu, akorát teď má knihovna zavřeno, tak chodí vykrádat mě :D bydlím s tátou hned vedle ve vchodě, takže to má naštěstí kousek


Ajrad1981
Ajrad1981 21.03.2020 v 15:31

JáJejí: Ani nevím. :-) Čtu víceméně všechno, jen mám ráda akce a napětí, takže spíš převažují thrillery, detektivky. Ale občas se mi dostane pod ruku i něco jiného. Nakupování knih je pro mě terapie, asi jak pro moji známou nakupování bot, takže mám doma hromady knížek, co jsem jaksi nestačila přečíst, holt nakupuji rychleji, než stíhám konzumovat. Ale teď se to hodí. :-)

zuza.floderova
zuza.floderova 21.03.2020 v 15:33

jsem na tom stejně, hromady knihy na které nebyl čas a teď konečně je :)

Ajrad1981
Ajrad1981 21.03.2020 v 15:37

zuza.floderova: No, já chodím do práce, takže časově jsem na tom pořád stejně. Spíš mám teď omluvenku z polních prací, sice už jsem odložila berle, ale pořád kulhám jak čertova babička. V minulosti jsem si poněkud zdevastovala přední křížová vaz a občas má s mými aktivitami problém, tak řekne DOST a vyřadí koleno z provozu.

JáJejí
JáJejí 21.03.2020 v 15:49

zuza,floderova: Tak to jsi důkaz, že život je někdy aspoň trochu spravedlivý. Máš sice astma, ale zato kolem sebe komunitní čtenáře! To je skvělé!
:-)

Ajrad1981: Tak co se týká čtenářských preferencí, já na akci příliš netrvám, naopak mám ráda takové ty vhledy do myšlení postav. I když teď jsem právě dočetla velmi akční Susanin efekt, protože trpím velkou slabostí pro Petera Hoega - kdyžtak mrkni na komentáře.

Léčím se procházkama, dlouhýma, s mým starouškem, digitálním Pentaxem.

A do práce teď nechodím, nebo přesněji, mám přivoleno k práci z domu, ale že bych teda nějak přeháněla předvelikonoční úklid (doma, ani na zahradě), tož to zas né!
:-)
Kolenu přeju rychlé zesílení podpůrných vazů.

Text příspěvku byl upraven 21.03.20 v 15:50

Ajrad1981
Ajrad1981 21.03.2020 v 15:58

JáJejí: Děkuji za tip, nevypadá to špatně, ale kupovat se mi to nechce, spíš uvidím, jestli to mají u nás v knihovně, až ji zase otevřou.
Jinak koleno má slíbenou plastiku, ale teď, když většina nemocnic omezuje plánované operace, nevím nevím. Ani netuším, jestli mě budou chtít na kontrolu.

JáJejí
JáJejí 21.03.2020 v 16:07

I já to mám z knihovny. Ale čekají mě dlouhé krásné hodiny, kdy si z té knihy budu vypisovat založené pasáže. Pořád věřím, že nějaká budoucnost ještě před námi leží, takže abych měla z čeho čerpat vzpruhu.

Ano v následujících minimálně 14 dnech mají utrum všichni ti, co věří na time-management a plánování.

Co z poslední četby tě zaujalo nejvíc?

Text příspěvku byl upraven 21.03.20 v 16:09

Ajrad1981
Ajrad1981 21.03.2020 v 16:13

Nejvíc mě dostalo tohle: https://www.databazeknih.cz/knihy/kde-kvete-trava-372962
Není to thriller, ale skutečná událost a o to je to horší...

JáJejí
JáJejí 21.03.2020 v 16:36

Jo, to jsem už někde zaznamenala, tahle odeonská edice je moc dobrá. Díky za impuls, dám si do seznamu ke čtení.

Ajrad1981
Ajrad1981 21.03.2020 v 16:40

Ráda jsem si popovídala, ale teď už musím řešit něco jiného. Na shledanou!

JáJejí
JáJejí 21.03.2020 v 16:42

Na viděnou na příštím srazu osobně! :-)

nokid
nokid 15.04.2020 v 14:50

Tak včera byl konečně zveřejněn harmonogram postupného uvolňování "otěží". Termínem posledním má být 8.6 - pokud nenastane náhlé zhoršení situace.
Co kdybysme se už teď domluvili na sraz 9.června? Úplnou náhodou mám v ten den narozeniny (i když nekulaté...) a tak bysme to mohli spojit s oslavou, kde poteče víno proudem! A přitom bysme mohli uspořádat i soutěž o nejoriginálnější roušku, co říkáte? Asi nebudou ještě v té době úplně zrušeny... samozřejmě můžeme hrát i naše další oblíbené hry.
Je to sice od včerejška přesně až za osm týdnů, ale měli bysme se alespoň na co těšit, no ne?

PAVEL z BRNA
PAVEL z BRNA 15.04.2020 v 18:50

Pro mě skvělý nápad. Jaký chceš dárek?

zuza.floderova
zuza.floderova 15.04.2020 v 22:15

že by knihu? :D

IŠ
16.04.2020 v 13:21

V červnu nemůžu zatím nic slíbit. I když ta oslava narozenin se samosebou nabízí :) Svou účast příp. neúčast potvrdím dodatečně.
Krásný den všem

nokid
nokid 16.04.2020 v 18:34

Dárek?
Holky zatančí nahaté na stole... Ale vážně, asi nejlepším dárkem bude, jestli se takhle zase ve zdraví sejdeme.

IŠ
19.04.2020 v 14:22

@nokid "Holky zatančí nahaté na stole..."

...to nechceš, věř mi :D
I.

nokid
nokid 17.05.2020 v 15:37

Tak fajn, uděláme to takhle:
Srazíme se na konečné tram. 9 a 11 v Čertově rokli na Lesné 9.června v 16h. Poté se odeberem buďto do blízké rest. Dukát, kde jsou i zahrádky dukat.

anebo

půjdeme k Pavlovi do bytu, kde bude nachystané občerstvení. Pro tuhle variantu svědčí několik okolností. Za prvé, chlebíčky připravím sám z čerstvých surovin a víno vyberu přesně podle počasí a roční doby. V rest. tyto možnosti nejsou, víno bývá nesprávně zchlazené - pokud vůbec! - a chlebíčky zpravidla nevedou, mívají k přikusování jen chipsy, buráky, tyčinky. Navíc v rest. je větší pohyb lidí, nejen číšníci ale i cizí, kdežto v bytě myslím že můžeme sundat klidně roušky, při počtu 5-6 osob nebude problém ani s rozestupy.
Přidaným bonusem pak je kochání se Pavlovou naprosto unikátní knihovnou o cca 4.000 svazků - myslím že takovou neměl ani Havel. Navíc u restaurace nikdy nevíme co se semele, může být bouřka a zahrádka zavřená nebo jiný zádrhel.

Takže vážení, hlasujme jak to bude, skóre je zatím:
byt: 3 hlasy
rest.: 0 hlasů

Text příspěvku byl upraven 08.10.22 v 18:38

zuza.floderova
zuza.floderova 17.05.2020 v 21:25

já jsem taky pro byt :)

nokid
nokid 26.05.2020 v 16:04

Náš sraz je přesně za 2 týdny!



Vložit příspěvek