100 věcí, které by měl člověk přečíst, vidět a slyšet


hankapimi
hankapimi 17.11.2022 v 23:00

encyklopedie
děkujeme za tip na Angličanku, pokoukneme...
Pěkný večer

encyklopedie
encyklopedie 20.11.2022 v 20:07

seriál Bílý lotos /2021/ ....sledoval někdo?

alekis
alekis 21.11.2022 v 10:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 04.12.2022 v 19:43

Přítel encyklopedie (nejen) mě upozornil na Angličanku, za což mu dík! Ještě znova ji tady doporučím, ale znova připodotknu, že tento western asi nezaujme úplně každého. Neobvyklé téma, neobvyklý závěr.
Druhý seriál, který mě dostal, je Wednesday. Byla jsem v Nevermore a strašně se mi tam líbilo! :-)
https://www.csfd.cz/film/987453-wednesday/prehled/

encyklopedie
encyklopedie 04.12.2022 v 21:58

...dědek Rambo poprve v životě na prahu osmdesátky hraje v seriálu
Tulsa King ...a to je parádní gangsterka....

encyklopedie
encyklopedie 07.12.2022 v 15:58

Nové filmové zpracování mistrovského literárního díla spisovatele Alexandra Dumase staršího Tři mušketýři představuje první ukázku.

Dva snímky od francouzského režiséra Martina Bourboulona budou mít v českých kinech premiéru v příštím roce, a to 6. dubna (první díl D’Artagnan) a 13. prosince (druhá část Milady). V rolích mušketýrů se představí Vincent Cassel (Athos), Romain Duris (Aramis), Pio Marmaï (Porthos) a François Civil (d’Artagnan) a jako Milady Eva Green.
https://www.youtube.com/watch?v=DSKI-PjDKNI&;t=145shttps://www.youtube.com/watch?v=DSKI-PjDKNI&;t=145s


alekis
alekis 07.12.2022 v 22:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

hankapimi
hankapimi 07.12.2022 v 22:46

encyklopedie,
a my zase pokoukneme na stařečka Stallona, jak je v tak úctyhodném věku ještě vitální a bezpochyby budeme tiše závidět .... Díky za tip !

encyklopedie
encyklopedie 09.12.2022 v 19:08

https://www.databazeknih.cz/knihy/pripad-clifton-monografie-jednoho-sesitu-491834
pro nás sběratele a "badatele" starých braků naprostá bomba ....a hned jde pod stromeček...

encyklopedie
encyklopedie 13.12.2022 v 19:02

..semotamo se stane, že něco je a zapomene se na to .... včera jsem po čase uviděl na DK thriller
https://www.databazeknih.cz/knihy/spinavy-ksefty-na-north-ganson-street-330949
...a nějak jsem si vzpoměl, že je to kurecpalec zfilmováno, že to mám A ŽE JSEM TO NEVIDĚL!!!!!! horečnaté hledání na 8 externích diskách se proměnilo ve zlato...
film jsem včera pokoukal a Gibson zase nezklamal
Na špatné straně 2018 ....pěkná zábavička .....

encyklopedie
encyklopedie 16.12.2022 v 19:11

večer bude druhá moje nejlepší detektivka ....kraluje Čínská čtvrt a na druhém místě je Vertigo z roku 1958... u mne není nic lepšího... jdu koukat

encyklopedie
encyklopedie 18.12.2022 v 22:20

....a pořád se točíme okolo knih
...........a tak se podívejme na film, který se celý motá okolo posledního dne slavné radiové show.......
Robert Altman natočil v roce 2006 film A Prairie Home Companion- Zítra netočíme
Ve filmu hraje plejáda hereckých hvězd od Meryl Streep až po Tommy Lee Jonese..
Woody Harrelson, L.Q. Jones, Tommy Lee Jones, Kevin Kline, Garrison Keillor, Lindsay Lohan, Virginia Madsen, John C. Reilly, Meryl Streep, Lily Tomlin, Maya Rudolph, Rachel Grubb
Dojemné, veselé, smutné...výborné. Marlowovský detektiv Kevin Kline, Harrelson-Reilly dvojka k pohledání, andělsky svůdná Virginia Madsen, mámovská Meryl Streep... ti všichni tvoří neodolatelnou "rodinu"

encyklopedie
encyklopedie 18.12.2022 v 22:20

https://www.youtube.com/watch?v=0fwH0vbJjNY&;t=55s
...tohle video je na otevřenou pusu údivem

encyklopedie
encyklopedie 18.12.2022 v 22:26

...je přesně tolik hodin, kolik právě je a jestli tomu u vás není tak, tak to není naše chyba, protože VEČERNÍČEK začíná vždycky včas
Sedáme na prdelku a jedééééém
https://www.youtube.com/watch?v=h-d-tuwJVnw&;t=91s

alekis
alekis 20.12.2022 v 15:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 20.12.2022 v 16:31

Audio ....kromě poslechu pár novinek /ty raději čtu/ poslouchám hodně audia knih, ke kterým se už asi nikdy nedostanu k přečtení /je toho moc a mě je málo.../ ...malej výcuc toho co jsem letos poslouchal

Biggles po návratu ze země Mauglího, kde strávil pět neděl v baloně a po poslechu Merleho Malevila se vydal na cestu do středu země, aby tam vyřešil záhadu pavoučího domu.Dostal se na tajuplný ostrov, vlezl do jurského parku a ocitl se mezi Vonty. Potkal tam drákulova švagra a společně se chystali chytit tygra za ocas. Jenže jim to překazil pošták, který zvoní vždycky dvakrát. Poprve když zavoní tak jenom řekne: Odpust nám naše viny. Podruhé se způsobně ukloní a jen tak prohodí: A zbav nás od zlého.
Ve stroji času jsem si užil dva roky prázdnin. Letěl jsem na planetu Leon. Na kometě s podivným názvem "ydo123bon" jsem hledal ztracený symbol v digitální pevnosti ....nenašel jsem nic, dávno před mou návštěvou tam bouchl vynález zkázy a zbyl jen odlesk boží slávy!

Kurecpalec to je ale zmatek nad zmatek , ale já to vyřeším , jenom jak budu mít taky ten vynález zkázy

Eicherik
Eicherik 28.12.2022 v 19:44

encyklopedie: Viděl jsi seriál Král Šumavy: Fantom temného kraje (2022)? :-)

encyklopedie
encyklopedie 28.12.2022 v 21:04

mám to, ale neviděl... podívám se....někdy
....pro mne je jediný král Šumavy - Paleček

encyklopedie
encyklopedie 01.01.2023 v 19:23

Eicherik.... nový Král Šumavy je průměr .... od poloviny prvního dílu to mohlo být hodně dobré.... jenže Ondříček to zazdil, dokonale! je to neukončené, není několik linií vysvětleno
....pokud nenatočí další, tak to vyznělo, že Král je jenom jeden - Paleček /chácháchá

Eicherik
Eicherik 01.01.2023 v 19:35

encyklopedie: Měl bych to do týdne shlédnout. Moc od toho neočekávám, ale zvědavej jsem. Dnes jsem si pustil z DVD první tři díly seriálu Byl jednou jeden dům (1974). Tenhle seriál mám rád. :-)

encyklopedie
encyklopedie 01.01.2023 v 19:39

Byl jednou jeden dům (1974) .... správně, tohle je seriál jak má být

Eicherik
Eicherik 01.01.2023 v 19:46

encyklopedie: Před časem jsi mi doporučil komiks Štěkot uvázaných psů. Nebylo to špatné. :-)

encyklopedie
encyklopedie 11.01.2023 v 21:19

Eicherik...jestli si dobře pamatuji, tak tě zajímali knihy o ponorkách /i po 2.sv.válce/ doporučil jsem ti Útes Thunder Point
čtu ted knihu, kterou jsem neznal
Stíny hlubin - Robert Kurson
Skutečný příběh potápěčů, díky nimž se podařilo objasnit několik záhad z druhé světové války

Roku 1991 v ledových vodách Atlantiku nedaleko New Jersey učinili víkendoví potápěči John Chatterton a Richie Kohler překvapivý objev skrytý pod sedimentem starým desítky let: německou ponorku z druhé světové války a uvnitř ní spleť pokrouceného kovu a lidských kostí. A další udivující zjištění: Všechny oficiální záznamy se shodovaly, že v této lokalitě jednoduše nemohla být potopená německá ponorka. Elitní tým potápěčů po dalších šest let podnikal výpravu za výpravou, aby tuto záhadu rozřešil. Někteří z nich se konce tohoto pátrání nedožili.
Skutečný příběh potápěčů, díky nimž se podařilo objasnit několik záhad z druhé světové války
třeba tě zaujme

alekis
alekis 11.01.2023 v 21:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 12.01.2023 v 06:19

encyklopedie: To by mohlo být zajímavé. Díky za tip. :-)



Vložit příspěvek