Odrazuje Vás moc tlustá kniha?


cca
cca 24.10.2021 v 14:58

Osobně knihy nad 600 stránek spíše vyhledávám (i když v podstatě je mi jedno jak je kniha tlustá, hlavně jestli mě zaujme tématem) . Mám ale takovou zkušenost, že kratší knihy mě zklamou mnohem častěji než ty tlusté (u knihy nad 600 stran se mi nejspíše nikdy nestalo, že bych z ní nebyla nadšená). Nevím čím to je, často nad tím docela přemýšlím, ale řekla bych, že to má kromě jiného hodně co dočinění s žánrem. Mezi moje nečtenější žánry patří historické romány a fantasy a v obou případech bývají knihy naprosto běžně dost obsáhlé. Je pravda, že například detektivky nebo thrillery takhle dlouhé nečtu.

barbora1201
barbora1201 25.10.2021 v 08:52

Je pravda, že když jsem byla mladší, tak mě tlusté knížky odrazovaly, ale svůj názor jsem přehodnotila od doby, co jsem začala chodit do knihovny a přečetla si knihu Borise Starlinga - Mesiáš! Od té doby mám raději silnější knížky, hlavně kriminální a lékařské thrillery.

Tritvaetna
Tritvaetna 27.10.2021 v 15:20

Tak počet stránek sám o sobě problém není, spíš to, že 600+ stránek už něco váží a taková kniha je většinou pěkně neskladná, takže se s ní špatně manipuluje a na to vzít si ji s sebou člověk může rovnou zapomenout, stejně tak jako na schováván'pod polštářem...

Lovehorses365
Lovehorses365 19.02.2024 v 19:05

Ne!
Ani náhodou!
Čím více je tlustá tím víc se na ni těším!



Vložit příspěvek