Kritici


stafbul
stafbul 03.06.2017 v 11:41

Ahoj, máte tu nějakého svého "kritika", jehož hodnocení knih sledujete a víte, že dle jeho hodnocení se dá řídit a třeba čtete knihy, které ohodnotil hodně hvězdami apod.?

denib
denib 03.06.2017 v 12:09

Jasně. Od toho jsou oblíbení uživatelé.

Eicherik
Eicherik 03.06.2017 v 12:18

Já si myslím, že to nejde. Nenajdou se na celém světě dva lidé, kteří mají stejný vkus. Na některých knihách se shodnete a na jiných zase ne. Když se o některou knihu zajímám, tak si pročítám všechny komentáře. Z některých se nedozvíte nic, ale některé vám třeba prozradí zajímavý detail. O malinko větší důraz přikládám komentářům, které mají více palců.
Dobré je, že u každé knihy "svítí" hodnocení vašich oblíbených uživatelů. :-)

bamba
bamba 03.06.2017 v 22:23

mám ale týka sa hudby.

tester
tester 04.06.2017 v 09:13

podle toho co má o sobě napsané v profilu.

siena
siena 04.06.2017 v 09:26

Než co má kdo napsáno v profilu, mají větší vypovídací hodnotu jeho komentáře...a nejen ke knihám.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.06.2017 v 10:03

Mám jednu oblíbenou uživatelku, se kterou mám společných tak polovinu knih, ale palec ode mě dostane za úplně každý nádherně napsaný komentář (a nejsem jediná, vždy jich dostane strašně moc). Je mou inspirací co se týká detektivek, když mi něco unikne, nebo titul není třeba tak provařený. Na druhou stranu taky čte dost "knih pro ženy", které z jejího seznamu půjčuju z knihovny mojí mamce a ještě mě do háje neposlala. Takže stačí asi vychytat dobrého uživatele a všichni jsou spokojeni :) Nebo alespoň já.

Marika Vanova
Marika Vanova 04.06.2017 v 14:04

Také koukám na aktivitu oblíbených uživatelů, komentáře u dané knihy apod.

R.E.M.
R.E.M. 05.06.2017 v 19:55

Mám tu oblíbené uživatele, kteří mě inspirují. Jedni, co číst, když mám chuť na historické romány, další, když vyhledávám záhady nebo detektivky, romantiku nebo cokoliv jiného. Mám tu uživatele (vložené i nevložené do skupinky Oblíbených), kde mě zajímá jejich názor na knihy o historii, nebo vesmíru, biologii... Po několika letech na DK, už tu mám zkrátka spolehlivý a prověřený okruh lidí s velmi podobným vkusem.

Eldar80
Eldar80 05.06.2017 v 23:23

Mám to stejně jako ostatní. V oblíbených mám 200 uživatelů a každý den kontroluji jejich aktivitu. Mám tak zaručený každodenní přísun nových knih ze všech žánrů. Mezi těmito oblíbenými mám asi 20 uživatelů podle, kterých se víc orientuji. Našel jsem je v žebříčku uživatelů nejlepších komentářů, když byl kdysi ještě použitelný. Jinak je to tak, že intelektuálové dávají 5 hvězd knihám intelektuálním, vědátoři vědeckým a pseudoesoterici všemu esoternímu. Málokdo hodnotí podle kvality napříč žánry. Já čtu všechno a tak si názor na knihu průměruju, protože díky 200 oblíbeným mám skoro u každé knihy několik hodnocení. Na diagnostiku intelektuálů používám Alchymistu od Coelha a Čtyři dohody. Protože aktivitu oblíbených sleduji každý den, mám povědomí asi u 40 - 60 těch více aktivních. Potom sleduji komentáře a diskuse asi u 4000 knih, takže mi každý den chodí upozornění a opět lustruju, kdo kam co píše, co čte, co doporučuje. Mám co číst do konce života a skoro každý den najdu další zajímavou knihu. Vypadá to, že to nikdy neskončí. V příštím životě s tím hodlám pokračovat. :D

bytost
bytost 06.06.2017 v 09:27

Ale tak proč ne, když jej baví statistika...Je však škoda nevzít knihu a jít si číst ven do přírody. Uvařit si kávičku, položit se do zavěšené sítě mezi stromy, kochat se jak ptáci štěbetají a číst co mě baví. Tomu já říkám ráj na zemi.

bamba
bamba 06.06.2017 v 10:45

...čo takto namiesto čítania kníh, čítať čitateľské denníky, stručné obsahy kníh a ich hodnotenia ?

Eicherik
Eicherik 06.06.2017 v 19:03

Co takhle odložit knihu a jít pracovat, ať ten kapitalismus popotáhneme o kus dál. :-D



Vložit příspěvek