Knihy dětství : )


ponorka
ponorka 22.02.2011 v 22:43

Knížka "Boženka u zajíčků" - legrační je, že jsem ji nikdy nečetla, protože se ztratila snad ještě před mým narozením, ale znám ji z vyprávění mé babičky. Moc bych ji chtěla sehnat. :-)

bovinka
bovinka 23.02.2011 v 09:26

Tak já zase takhle slyšela o Trpasličí robinzonádě, ale zatím se mi ji nepodařilo sehnat.

Jitule Š.
Jitule Š. 30.03.2011 v 18:36

Kupodivu Petiškovy Řecké báje a pověsti

Lenka Kadeřáb
Lenka Kadeřáb 31.03.2011 v 19:49

Honzíkova cesta. Máma měla ráda Jiráska, tak i Staré pověsti české

sef
sef 03.04.2011 v 22:17

sice to není kniha mého dětství, ale právě ji čteme s neteří - je to Pampe a Šinka (Alžběta Skálová).

Trina1
Trina1 05.04.2011 v 15:36

Rozhodně Dášeňka a taky knížky Ondřeje Sekory. Jednu jsem četla stále dokola - bohužel si nemůžu vzpomenout na název, učila se tam písmenka.


knihomoli
knihomoli 05.04.2011 v 16:37

Trina 1 - Nebyl to Ferdův slabikář?

Azizi
Azizi 05.04.2011 v 18:14

Keď som bola úplne malinká, pamätám si najmä rôzne leporelá a podobné obrázkové knižky s tvrdými stránkami, hlavne o zvieratkách. Potom také tenké zošitové s krásnymi ilustráciami, napríklad o líštičke (strašne som preto vtedy túžila po líške). Mala som aj také malinké leporelo Na podwórku, kde bolo na každej stránke jedno zvieratko a názov po poľsky a knižku Hovorníček (od logopédky). Potom som mala veľmi rada knihu Moja najkrajšia kniha o zvieratkách. Neskôr to boli aj rôzne veľké rozprávkové knihy (1001 a jednej noci, Boženy Nemcovej, Walt Disney...). A mnoho ďalších.

Romány a iné príbehy určené pre deti a mládež (aké sme povinne čítali na základke a aké bývali v knižnici v družine ma ale vôbec nebavili). Neskutočne sa mi páčili poviedky Roalda Dahla. No a v čase, keď moje spolužiačky čítali knihy ako Medzi nami dievčatami, tak ja som sa dostala k thrilleru Dobrý synček (Todd Strasser) a týmto sa pre mňa definitívne otvoril úžasný a vzrušujúci svet literatúry pre dospelých. Výnimku tvorili snáď iba Dahlove knihy pre deti, ktoré som si prečítala ale až neskôr. Tie sa však podľa mňa zďaleka vymykajú z priemeru nie len detskej, ale aj akejkoľvek inej literatúry.

Trina1
Trina1 05.04.2011 v 20:33

knihomoli - jasněěě, to je ona :-)

bovinka
bovinka 05.04.2011 v 22:34

Knihy mého dětství : Co mě ryba vyprávěla, Richard sloní srdce, Děti z Bullerbynu, Pipi, Karkulín ze střechy- toho babička už nemohla vidět:-), Tajemství proutěného košíku a Mumínci. a pak Ransomovky

bookcase
bookcase 07.04.2011 v 15:53

Kluci, holky a Stodůlky, Děti z Bullerbynu, Bibi, Gabra a Málinka a moje stálice: Hra na Betsy Bowovou

Addie
Addie 07.04.2011 v 16:25

Povídání o pejskovi a kočičce, Děti z Bullerbynu, Knížka Ferdy mravence, Čarodějův klobouk (mumini), ale i Český Honza, Pipi dlouhá punčocha, Rybaříci na modré zátoce... :)

verbula
verbula 07.04.2011 v 23:01

Pohyblivé knihy s ilustracemi Vojtěcha Kubašty. Tiskly se kousek od nás ve Velkém Šenově a jejich kompletace se prováděla jako domácí práce. Asi nejvíc se mi líbila Sněhurka. Když vidím za kolik se nyní prodávají, prošly mi rukama tisíce...:)

Azizi
Azizi 07.04.2011 v 23:41

Jéj Pipi som mala tiež veľmi rada. A ešte Emila z Lönnebergy. Obe ako knihy, aj ako seriál.
Ehm inak myslela som prirodzene Rozprávky 1000 a jednej noci. Toť len tak na okraj :D

Dia
Dia 09.04.2011 v 21:01

Jako dítě jsem zbožňovala Ladovy Nezbedné pohádky a taky Bubáky a hastrmany.

hafinka
hafinka 07.05.2011 v 16:28

Děti z Bulerbinu - hlavně epizoda o ukradené protéze. Pejsek a kočička a pak Mayovky. A v jedenácti jsem si přečetla Vždyť je to hračka od Christie - ta se mi líbila nejvíc

tuleň
tuleň 17.05.2011 v 19:00

Jsem starší ročník. My četli: Kubula a Kuba Kubikula

verunička
verunička 17.05.2011 v 22:09

Špalíček pohádek a říkadel. Dětská ilustrovaná encyklopedie a Ronja, malá loupežnice

vpadysak
vpadysak 25.05.2011 v 21:28

Keď som bol na zápise do 1. ročníka ZŠ dostal som knihu Dovidenia Zuzanka, ale nikdy som ju neprečítal celú. :-D

sarekaslukova
sarekaslukova 07.12.2011 v 19:24

Jak jel Vítek do Prahy.Knihu jsem si opravdu oblíbila ani nevim proč.

Mayanea
Mayanea 11.12.2011 v 21:15

Spousta knížek.... Letadýlko Káně, kocour Modroočko, bullerbynští, pejsek s kočičkou, Ferda mravenec, Kocourkov a české pohádky ... ale taky třeba vranka Danka, rodinka Ježov, Dobšinského rozprávky, Harry Potter, severské pohádky, Říkali mi Leni, Alenka v říši divů nebo Hra na Egypt. A to jsem neřekla ještě všechno. Jo a taky obrázkové leporelo U veselých medvědů nebo knížky Lesní noviny a Jak žijí lesní zvířátka, díky nimž se i maminka zdokonalila ve znalostech o lesní zvířeně. :-))

Téra
Téra 14.12.2011 v 18:54

Moje nejoblíbenější knížka z dědství je Děti z Bullerbynu. Doteď si o Vánocích čtu, jak se v Bullerbynu slaví Vánoce :-). Dál jsem měla strašně ráda Správnou pětku a Tajnou sedmu.

dalfy
dalfy 15.12.2011 v 09:39

moje první knížka, kterou jsem sama přečetla byl Vítek, a když se mě někdo zeptá na oblíbenou knížku z dětství tak jsou to knihy Děti z Bullerbynu a Ronja dcera loupežníka

lady
lady 15.12.2011 v 14:22

Moje nejoblíbenější kniha z dětství je krteček a paraplíčko.Knihu jsem si četla pořád dokola.Pro malé děti je to skvělé.Ale stří a protivný se tomu vysmějou.

Text příspěvku byl upraven 15.12.11 v 20:20

tany9
tany9 19.01.2012 v 00:36

Tak u mě vedou Starořecké báje,Kocour Mikeš,Tajemný hrad Svojanov,Neználek na měsíci,Kubula a Kuba Kubikula a mnoho jiných.V mém věku už dááávno zapomenutých.Dnes už se tyto ani nedají téměř koupit.Ale byly překrásné.



Vložit příspěvek