Jakou knihu právě čtete?


Marika Vanova
Marika Vanova 23.08.2019 v 09:29

Hra s ohněm - Tess Gerritsen

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.08.2019 v 09:39

Nais: ať si ho tam strká (nos, nic jiného), proti tomu já nic nemám. Ať do diskuse napíše, že v komentáři píšu hlouposti, proti tomu já nic nemám. Klidně mi i do diskuse napište známku jako ve škole kvůli gramatice, proti tomu já nic nemám. O tom přece řeč nebyla. Byla o tom, co obsahuje...
Proto nechápu, proč by někde měl být návod, kolik procent čeho a v poměru k čemu má jaké složky být. To si s dovolením chci nechat pro sebe a na mé volbě. Apel, výzva (v jiném vláknu příkaz) co se jiným čtenářům obsahově nelíbí a proto by ostatní měli psát jinak se mi nelíbí...
Klidně mi komentář může každý strhnout, protože píšu nesmysly, ale pokud nesmysly nepíšu a jnom se někomu nelíbí, že se vykecávám a píšu třeba i ten obsah, to je moje věc. A nemá to nic společného s tím, že když dám svoje myšlenky světu, nemám se divit z kritiky. Kritizujte, až napíšu, že byla Dášenka veselá kočička, ale nekritizujte, až se budu v deseti větách rozjuchávat, jak je to milej pes s jemnou srstí a o jejím dětství, jak je to v anotaci (snad byl příměr pochopen)...

Omezení pravidly databáze a počtem znaků (které není nikde uvedeno, ale uživatel to zjistí "až když to přijde") je, myslím, dostačující...

Text příspěvku byl upraven 23.08.19 v 10:07

RamonVarga
RamonVarga 23.08.2019 v 12:40

Dan Simmons - Hyperion

studienka
studienka 23.08.2019 v 17:19

Som tu spravne ? Aku knihu citate? Diskusie o knihach patria inde

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.08.2019 v 18:00

Studienka: na jednu stránku to překousnete ;)

Marika Vanova
Marika Vanova 25.08.2019 v 18:33

Tiché roky - A. Mornštajnová


vancoll
vancoll 27.08.2019 v 19:12

Muž, který sázel stromy - Jean Giono

Misoso
Misoso 27.08.2019 v 22:36

Izba Emma Donaughova
Jediný muž Andrew Gross

Yuy
Yuy 27.08.2019 v 23:39

Lenka.Vilka: Vy píšete komentáře jen pro svoji potřebu? Není pak lepší psát si deník? (Pro jistotu: můj tón není útočný, jen udivený.)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.08.2019 v 00:06

Yuy: hmm, zapeklitá otázka, ale ani na vteřinu by mě to nenapadlo brát jako útočný tón :)
Řekla bych, že většinu mojich komentářů stejně čtou jenom moji oblíbení, protože to mají v "srdíčku". To jsou ty menšinové žánry. Plus ještě těch pár stále dokola se opakujících nicků, protože jim to přijde v upozornění, protože taky četli. Dalo by se říct, že už jsme skoro rodina, protože už je mám prokouklé a oni mě :D možná kvůli nim ty komentáře píšu. A určitě i pro sebe. Aby se hned rozsvítilo, že je to právě tahle kniha. Mám paměť zlaté rybky...
Potom je druhá kategorie žánrů a komentářů. Kde vím, že si to přečte možná víc lidí. Ale nedělám to primárně kvůli nim. Nepíšu hezké věci o knize, která se mi líbila, abych tím někoho překecala ke čtení. To není to hlavní. Ovšem, pokud někdo shledá, že kombinace anotace a mého komentáře je přesvědčivá tak moc, že si chce knihu přečíst, protože třeba do té doby o ní nevěděl, je dobrej pocit. Kdo tvrdí opak, je lhář.
Jinak, svůj deník už mám. Zde na databázi ;)
Technická. Není to dobrý nápad na nové vlákno? Docela mě to chytlo. Proč lidi sem své komentáře píší. A proč někdo jenom hodnotí, bez jediného slova. Mám ale strach, aby se to nezvrhlo v něco, co nelze ukočírovat... :(

Text příspěvku byl upraven 28.08.19 v 00:07

Lady Greystoke
Lady Greystoke 29.08.2019 v 20:49

Naias: děkuji, přesně tak
Určitě by to patřilo do toho vlákna, co navrhujete, ale nějak jsem ho přehlédla.
Lenka.Vílka je opět zcela mimo, ale snad to aspoň někdo pochopil.
A mimochodem madam Lenko, zběžně jsem koukla na Vaše komentáře, jsou sice trochu trochu dlouhé, ale pro mě naprosto OK. Takže Váš typ komentářů jsem rozhodně na mysli neměla. Netřeba se tedy do mě navážet.

Text příspěvku byl upraven 29.08.19 v 20:58

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.08.2019 v 20:58

Lady Greystoke: i "zcela mimo" je místo určení ;) jsem ráda, že s tím nemáte problém :P

Ale hlavní výsledek debaty...ten se přesunul do jiného vlákna, kde je názorům lépe. Ale ať máte lepší spaní hned teď. Váš názor a přání vám neberu. Nebudu ho respektovat a poslouchat, ale neberu vám ho. Narozdíl od toho, co píšete vy sama :( :( :(

Edit: koukám, že jste měla edit :)
Ani na vteřinu jsem se do vás nenavážela. Jestli jste si to z toho přebrala, že jo, tak asi nejspíš sorry. Asi nejspíš, protože si nejsem vědoma toho, že něco takového nastalo :(

Text příspěvku byl upraven 29.08.19 v 21:05

Lady Greystoke
Lady Greystoke 29.08.2019 v 21:03

Lenka.Vílka: Pokud jste si přečetla můj dodatek, nevím co nebudete respektovat a poslouchat. Ale to je asi celkem jedno.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.08.2019 v 21:12

Lady Greystoke: vaše přání z úplně prvního příspěvku (vás dodatek jsem četla pochopitelně až po napsání svého příspěvku), protože vy jste zmizela po výměně pár našich slov a potom se do toho začali motat ostatní a debata se dostala...někam jinam :(

A navíc, nebyla jsem hnusná na vás (nebyla jste ani tady potom!). Maximálně jsem byla hnusná na Nais, ale to mám s ní neustále, jsme už na to vzájemně zvyklé a "prostě je to tak" ;)

Lady Greystoke
Lady Greystoke 29.08.2019 v 21:17

Moje přání je stále stejné - aby lidi nepsali do komentářů POUZE obsah knihy. Ale jak už jsem jednou napsala, Vás se to netýká.
Pravda, nechodím sem zrovna každý den a mezitím se debata posunula jinam.
Navrhuji uzavřít toto téma vzájemným mírem.

Sahti
Sahti 29.08.2019 v 21:30

Fajn večer, já začínám číst Skleněný pokoj :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.08.2019 v 21:31

Lady Greystoke: mír? Ok. Ale válka nebyla, to vím jistě. Jsem ráda, že jsme si to ujasnili. Ne. Spíš, že jsme si to prostě jenom řekli :)

r0st4
r0st4 30.08.2019 v 14:18

Anthony Ryan - Oheň probuzení

Po zdejších recenzích a komentářích jsem se toho trochu bál (obzvlášť začátku, který je prý třeba přežít, než se to opravdu rozjede a člověk se začte), ale zatím palce hore. Nějak mi to sedlo... zasazením i stylem psaní. Jen si teda Ryan mohl odpustit tu miliardu názvů měst, kontinentů, předmětů, etnik a bůh ví čeho všeho ještě, stejně jako nekonečný zástup postav, neb v tom mám docela slušný guláš. Snad se to postupem času usadí :)

Marika Vanova
Marika Vanova 31.08.2019 v 17:09

Než přišla bouře - Tami Oldhamová Ashcraftová a Susea McGearhartová

Petass
Petass 31.08.2019 v 17:41

Dnes je "Den nepřečtených knih" , dala jsem tedy po půl roce šanci knize:
Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory - Christopher Monger. Poprvé jsem se nemohla začíst, ale teď si knihu užívám. Je to taková milá jednoduchá vesnická fraška. Existuje i ve filmové podobě s Hugh Grantem, neviděla jsem, ale možná také vyhledám.

RamonVarga
RamonVarga 01.09.2019 v 08:31

K Simmonsově Hyperionu jsem si přidal:

Henri Barbusse - Oheň

Misoso
Misoso 03.09.2019 v 14:19

S. Fitzek Pasažier 23
C. Carter Dvojitý kríž

RamonVarga
RamonVarga 03.09.2019 v 19:08

Hyperion jsem vzdal [nějak mě SF poslední dobou nebere] a včera se začetl do:

Upton Sinclair - Džungle

Marika Vanova
Marika Vanova 04.09.2019 v 10:06

Ztracená manželka - Alyson Richman

Marika Vanova
Marika Vanova 07.09.2019 v 07:13

Zmrzlinová královna - S. J. Gilman



Vložit příspěvek