Jakou knihu právě čtete?


majík1
majík1 20.07.2019 v 11:23

Hedvábná past- Markéta Harasimová

Hornet
Hornet 22.07.2019 v 06:41

Příliš dlouhá swingers party - František Kotleta

pety588
pety588 22.07.2019 v 10:15

Ostrov šedých mnichů-Michaela Klevisová

Marika Vanova
Marika Vanova 22.07.2019 v 11:49

Pearl S. Bucková - Východní vítr a Západní vítr

Twinny
Twinny 22.07.2019 v 13:35

Avery Corman - Dokonalý rozvod. Jsem zvědavá, bude to pro mě něco nového.

RamonVarga
RamonVarga 24.07.2019 v 13:17

Stephen King - Prokletí Salemu


TaLu
TaLu 24.07.2019 v 13:24

Muži, kteří nemají ženy
kniha od: Haruki Murakami, ale budu asi prokládat jinými knihami, tuto mám do Výzvy, jsou to povídky, tak po povídce třeba vložím jinou knihu....moje první setkání se slavným autorem

Marika Vanova
Marika Vanova 24.07.2019 v 20:46

Tajná kniha - Grégory Samak
Klub rváčů - Chuck Palahniuk

Text příspěvku byl upraven 24.07.19 v 20:48

smejkalova.m
smejkalova.m 05.08.2019 v 23:06

Reviver

Marika Vanova
Marika Vanova 06.08.2019 v 21:37

S. J. Bolton - Tak to je, tak to bude

Marika Vanova
Marika Vanova 11.08.2019 v 16:18

Chlapec na vrcholu hory - John Boyne

burny
burny 15.08.2019 v 08:46

Srdce v sázce - Narazil jsem na tuhle "knihu" - má to jen 20 stránek. Ale jsou to neuvěřitelně citlivé básně. Moc se mi líbí.

RamonVarga
RamonVarga 15.08.2019 v 12:41

Jason Schreier - Krev, pot a pixely


//Kniha, která popisuje těžký úděl herních vývojářů.

skocka
skocka 15.08.2019 v 13:17

Kazuo Ishiguro - Never Let Me Go

Sahti
Sahti 15.08.2019 v 19:01

Život po tobě - J. Moyesová

majík1
majík1 17.08.2019 v 10:28

Nataša Landsmanová- Dovolená s moderním fotrem

Marika Vanova
Marika Vanova 17.08.2019 v 20:42

F. Riversová - Vykupující láska

Lady Greystoke
Lady Greystoke 17.08.2019 v 20:58

Nevím kam to šoupnout, tak to dám sem - lidi prosim vás, nepište do komentáře ke knihám obsah té knihy. K čemu to je? Obsah knihy je tam vždy uvedený v popisu, nepotřebuju ho číst i v komentářích. Jestli nemáte ke knize nic vlastního, tak nepište nic.

A jinak právě čtu Apage Satanas! od V.Vondrušky

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.08.2019 v 10:25

Lady Greystoke:
On někdo píše komentář stylem, že do něj zkopíruje anotaci a teprve potom pod to napíše tři věty svůj názor? Na to jsem ještě nenarazila :( asi čtu jiné jiné komentáře než vy :(

Lady Greystoke
Lady Greystoke 22.08.2019 v 20:31

Lenka.Vílka
No tak to asi ano. Ne že by někdo zkopíroval obsah knihy a pak napsal svůj komentář. Napíše POUZE obsah knihy. Třeba svými slovy, ale stále je to jen obsah knihy a ne názor na ni. Já na to narážím neustále.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.08.2019 v 20:54

Lady Greystoke:
To byla druhá varianta. Přesto jsem doufala, že myslíte to, co jsem psala já. Protože to je průšvih. To druhé vážně ne. Naštěstí je psaní komentářů svobodná disciplína. Je fajn, že si do něj můžu psát cokoliv, pokud dodržím podmínky databáze. A klidně i obsah pokud se utnu v bodu, aby tam nebyly spoilery. Nebo označit.
Já vážně nepřišla na to, jak napsat komentář bez částečného obsahu. Jak se jinak dostanu k rozepsaní nějaké situace nebo dobré scény?
Proti vašim komentářum nic nemám, ale na mě to je suché, takhle bych psát nemohla. A nechtěla. Já vaše požadavky na komentáře rozhodně nesplňuji :D

Naias
Naias 23.08.2019 v 07:47

Lenka.Vílka, ale Lady Greystoke predsa netvrdí, že komentáre sa majú písať bez čiastočného obsahu. Nejde o to, že niekto opíše dej a až potom pod to napíše tri vety svojho názoru, ale že opíše dej a pod to napíše nula viet svojho názoru. Popísať trochu dej a k tomu pridať svoj názor naň, na konanie postáv, na zručnosť autora, to je v pohode. Ale napísať stalo sa toto a toto a dosť, to nemá pre iných cenu. Čo sa z toho o knihe dozvedia, čo by už nevedeli z anotácie? Možno to má zmysel pre samotného užívateľa, hoci naozaj netuším aký. Keď občas na taký komentár narazím, proste ho ignorujem.

A myslím, že by táto konverzácia patrila skôr sem: https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/co-vas-vytaci-na-komentarich-komentujicich-3031/str-1

Text příspěvku byl upraven 23.08.19 v 07:49

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.08.2019 v 08:26

Naias: píše. V mé hlavě, jak jsem si to přebrala, píše (plus styl, jakým sama píše k k komentáře, což je všechno v těch čtyřech nevinných zprávách). Jinak souhlas s vláknem, ale není můj problém, že to uživatelka napsala sem. Z toho je logikou, že když někdo odpoví, tak holt budu pár příspěvků tady. Sice si nemyslím, že na tom stojí a padá svět, ale budiž, šuplíkáři a šablonkáři to k životu potřebují.
Možná to smysl má pro uživatele, souhlas, cizímu člověku do hlavy nevidí prosťáček ani hlava pomazaná, ale na to mě napadá otázka: "Co je komu, k#@/€a, do toho, do mého komentáře?"
Takže, děkuji Nais, za vstup. Celkem nedávno mi přišla zpráva od oblíbeného: "Docela suchej komentář, ne?" Byl ubohej! Měla jsem tam jenom šest vět, nic o obsahu a jenom můj "trapný obecný názor", zde preferovaný. Mě nevadí, že moje komentáře moc lidí nečte. Délka (vznikající obsahem a příběhem člověka, ne knihy to natáhne) je špatná a všechna ta omáčka kolem, ta je ještě horší. Stejně většina lidí tvrdí, že dlouhé komentáře nečte. Což je většina těch, které mají právě i ten obsah. Čili čtenář dopředu ví, automaticky přeskočí a život jde dál. Proběhne se rozkvetlou loukou a zapomene na ty blázny z databáze, kteří si nenechají příkazovat, co mají mít ve svém komentáři a co ne, protože prostě jedou jedou podle pravidel. A zbytek? Ach, tak to prostě nečťěte. Snadný...
(Jenom dodám, že je v poslední době hodně knih, kterým anotace neodpovídá s dějem...nebo z anotace nejde poznat děj...díky tomu, že se někdo rozepsal, jsem už pár knih ani do ruky potom nevzala...díky komentáři, ne kvůli anotaci...ale to už nikdo neřeší pohledem z druhé strany...)

Text příspěvku byl upraven 23.08.19 v 08:32

Lenka.Vílka
Naias
Naias 23.08.2019 v 09:22

Lenka.Vílka, síce nad vašou interpretáciou nestačím zízať, ale nebudem sa hádať, ako to Lady Greystoke myslela, k tomu sa musí vyjadriť sama. A čo je komu do niečieho komentára? To je trošku srandovný argument, keď sa to týka zverejneného komentára. Ak svoj názor dám v plen, musím rátať s tým, že niekto do toho strčí nos.



Vložit příspěvek