Jakou knihu byste doporučili? Vaše knižní tipy


R.E.M.
Redi
Redi 27.01.2016 v 15:02

Ahoj. Základ literatury - jakou knížku by měl mít každý, i nečtenář, přečtenou? Na žádné z mých škol se na literaturu nekladl nějaký velký důraz, takže mám mezery ve vzdělání. Jen neříkejte Babičku :)

lenkaknel
lenkaknel 27.01.2016 v 16:24

Redi: Třeba 1984, Saturnin, 451° Farenheita, Mistr a Markétka, Quo Vadis, Jana Eyrová, něco od Čapka a určitě si vzpomenu ještě na něco :-)

PS: Všechny jmenované se mi moc líbily :-)

Redi
Redi 27.01.2016 v 17:28

lenkaknel: Děkuji. Vezmu všechny... jen na Janu Eyrovou plánuju spíš film od Fukunagy, v knižní podobě mě to moc neláká. Btw. toho Quo Vadis mě to vyplivlo tady několik, které máš na mysli.

Hanka_Bohmova: To jsou odpovědi, to jsou otázky. Nehledám žádné rady pro začínající čtenáře.

newtory
newtory 27.01.2016 v 18:42

Dostojevskij, Tolstoj, Bunin (poviedky),Varlam Šalamov, Shakespeare, Camus,Steinbeck, Hemingway,Kafka,Dickens,Pasternak (Doktor Živago) E.A. Poe,Stendhal,Petronius (Satyrikon),Eco (Meno ruže)...

lenkaknel
lenkaknel 27.01.2016 v 19:10

Redi: http://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/quo-vadis-57426

Jenom nesahej po vydání z Omegy, je hrozně odbyté.


newtory
newtory 27.01.2016 v 19:56

Podľa mňa sa len tak jednoducho nedá povedať, čo všetko by mal mať človek načítané. Určite jestvujú zoznamy, ale tie zoznamy píšu tí, čo už niečo načítali, takže niekam "došli". Spisovanie takých zoznamov mi pripadá, ako keď skúsený horolezec rozpráva začínajúcemu, ako správne zdolať sedem tisícovku. Dôležité je začať čo najskôr a človek si nájde cestu k všetkému čo je dôležité, alebo aj naopak, tie dôležité knihy si nájdu cestu k nemu. Ten kto veľa číta, zákonite narazí aj na slabšie tituly, ale permanentným čítaním na to dokáže prísť aj sám, jeho schopnosť výberu tých "správnych" titulov sa bude neustále cibriť, aby už sám vedel kam "siahnúť" .

liletka_a
liletka_a 27.01.2016 v 22:45

Teď jsem dočetla knihu od Potter a tato je dosud rozhodně její nejlepší a já jí vřele doporučuji!:)

Alexandra Potter
http://www.databazeknih.cz/knihy/lasce-na-stope-226008

MadyDollar
MadyDollar 14.02.2016 v 15:34

Dočetl jsem se o tomto spisovateli a vypadá více než zajímave. :) Pomůžete mi rozhodnout, kterou knihu vybrat jako první? Děkuji .)

aht
aht 14.02.2016 v 22:44

Stopy hrůzy, jednoznačně. Husí kůže se snad ani nedá sehnat :D Chválím výběr.

rudy9276
rudy9276 19.02.2016 v 09:57

Ja doporucujem knihu o Japonsku - 16 rokov v Tokiu. Je pútave rozprávanie, skutočný príbeh mladej ženy presiaknutý exotickým korením krajiny a ľudí, kde východ slnka odkrýva ich bizardnú inakosť. Až na kosť. http://ebook.ecoletra.com/16-rokov-v-tokiu

www.ecoletra.com

maky11
maky11 05.03.2016 v 19:57

Jméno Větru- Patrik Rothfuss

frky
frky 26.07.2016 v 23:00

Zdravím,

prosím, doporučili byste knihu (dle Vás kvalitní) jakéhokoliv žánru, která je psaná v ich formě?

Předem díky!

KnihomolTerka
KnihomolTerka 29.07.2016 v 10:58

Hvězdy nám nepřály Jon Green

KateJShadow
KateJShadow 28.08.2016 v 23:20

Zdravím, potřebovala bych doporučit knihu pro babičku k narozeninám. Už jsem jí darovala všechny co jsem měla v "seznamu zásob" a nevím si dál rady. Babča má ráda knihy typu Angelika a Ptáci v trní, což je knižní žánr ve kterém se vůbec nevyznám a nemám ponětí co by bylo z téhle "větve" tou vhodnou (a pokud možno i dostupnou) volbou. Předem děkuji

MarieVránová
MarieVránová 01.09.2016 v 20:53

Dobrý den, jsem čtenářka v důchodovém věku a ráda bych si přečetla nějakou zajímavou knihu na dlouhé letní večery. Ráda čtu detektivky. Na zajímavé tipy pro seniory jsem narazila v tomto článku: http://www.nastarakolena.cz/tipy-na-zajimave-knihy-pro-seniory-1121/ , kde jsem narazila na knihu od Vlastimila Vondrušky - Ještě že nejsem kat. Máte také někdo tip na knihu podobného ražení?
děkuji

majík1
majík1 01.09.2016 v 21:10

Nikoleta Doporučuji Lenku Lanczovou :)

majík1
majík1 01.09.2016 v 21:34

Nikoleta: Cassandra Clare Mechanický anděl

NynaÁngel
NynaÁngel 07.09.2016 v 20:33

Laura Hillenbrand - Nezlomený ( Nezlomný)

bytost
bytost 08.10.2016 v 07:41

https://www.youtube.com/watch?v=XYjJC8Pf1U0

Právě vyšla kniha: ,, Život v přeludu (...jak se z něj probudit) ,,
autor : DAVID ICKE

Doporučuji všem, kterým není lhostejná naše budoucnost. David se s náma jak se říká nemaže, je drsný, ale pravdivý. Dobré počtení a nechte se vyburcovat z letargie u televizních obrazovek...

Text příspěvku byl upraven 08.10.16 v 07:47

deidra
deidra 08.10.2016 v 10:30

Doporučuji. Právě vyšla ekniha: Byl jednou jeden život.
http://www.databazeknih.cz/knihy/byl-jednou-jeden-zivot-305982

Tato kniha není velký román, ale čtivě, pravdivě a věrně odvyprávěný příběh obyčejné prosté ženy, která se neváhala vždy poctivě postavit čelem novým podmínkám, ať už v Čechách, či ve Spojených státech. Ženy, které vlastně minulý režim nijak nevadil, protože i v něm pracovala a žila slušně a poctivě a nedostávala se v něm do konfliktů.
Po změnách koncem devadesátých let pak zkusila i poctivě podnikat. A když následně její rozkvétající obchod zlikvidovaly velké obchodní řetězce a dostala nabídku na práci uklízečky ve Walmartu v americkém New Orleans, šla do toho opět přímo a čelem, ač v té době neuměla ani slovo anglicky. Jenomže v USA se ocitla v postavení, které je možno nazvat skutečným současným otroctvím a když se pokusila uprchnout před otřesnými českými „vajzry“, šlo jí doopravdy o život a prožila doslova neskutečnou cestu ke svobodě…
Vyprávění ženy, kterou postupně, jak se pročítáme jejím obyčejně neobyčejným životem, začínáme obdivovat za její upřímnou prostotu, věcnost, praktičnost a vlastně i nenápadné hrdinství…

Text příspěvku byl upraven 08.10.16 v 10:59

tenax
tenax 08.10.2016 v 10:34

deidra - od Vás je to doporučení trochu chucpe

BarboraChludová
BarboraChludová 21.12.2016 v 21:20

Tipy na super knihy? ( P.S. ne moc tlusté )
Já dnes přečetla První nástrahy ( Jacqueline Wilson-ová ) a byla super! Asi 3 kniha co mě kdy zaujala!!!! :D

Text příspěvku byl upraven 21.12.16 v 22:12

RamonVarga
RamonVarga 25.12.2016 v 15:22

Rozhodně doporučuju totok:

NONSTOP
HERMAFRODIT
JÁ, ASIMOV
DVEŘE DO LÉTE
PLANETA OPIC
MOST PŘES ŘEKU KWAI
CO NOSILI S SEBOU

Lupe
Lupe 03.01.2017 v 15:19

Dobré odpoledne,
doporučil by někdo knihu od Arnošta Lustiga ? Ještě jsem od něj nic nečetla a nevím, čím začít.
Děkuji
Lupe



Vložit příspěvek