Jak zacházíte s vlastními knihami?


TAIBRA_COPAN
TAIBRA_COPAN 10.10.2016 v 14:01

Snažím se zacházet s knihami co nejlépe . Jak s těmi novějšími , tak se staršími až starými kousky . Jsou to moje poklady . Knihy rozhodně nikam neberu . Samozřejmostí je že při čtení sundávám papírový přebal a myji si ruce mýdlem před každou četbou nebo i jen prolistováním knihovny . Největší obavy aby se nějaká kniha nepoškodila mám vždy když mám již větší množství knih a dávám je na obalení do městské knihovny . Tam sice vědí možná mnohem lépe jak s knihami zacházet , ale znáte to . Spadnout může kniha vždy . Brožované výtisky , které koupím tzv. z druhé ruky a nejsou v úplně hezkém stavu , tak u nich decentně zpevňuji růžky průsvitnou lepící páskou . Vydrží pak mnohem , mnohem více .

Text příspěvku byl upraven 10.10.16 v 14:03

Majka.S
Majka.S 12.07.2017 v 21:44

Snažím se je mít co v nejlepším stavu.A pak mě hrozně zamrzi když ji třeba pujcim a někdo je ponici nebo ještě lépe utopí.Přišla k nám jednou kamarádka a její dcera utrhla moji dceři stránku.A její reakce"to víš mi jim knížky nedáváme aby je nezničili"a naše malá si jich tak taak váží.....

Marika Vanova
Marika Vanova 22.07.2017 v 12:04

Moc si knihy nekupuji, není na ně tolik peněz a místa. A proto si svých knih vážím, vždycky čisté ruce, čisté místo, obal sundavám na čtení, cestování. Zvláštní obaly nemám, ale když si je beru s sebou, dávám si je do zvláštní čisté taštičky, které si kvůli tomu schraňuji. Zásadně záložka, žádné ohýbání rohů, to trochu nechápu. No a k půjčeným(ať od přátel, rodiny nebo z knihovny) se chovám obdobně.

prasa432
prasa432 24.07.2017 v 20:04

trham ich

Knihka04
Knihka04 01.08.2017 v 17:18

Ke knihám se chovám velmi opatrně a šetrně. Přeci jenom... je to za peníze a chovat se ke knize nehezky je pro mě barbarské. Je to pro mě znesvětění daného autora.

Text příspěvku byl upraven 01.08.17 v 17:20

Nlua
Nlua 27.04.2023 v 07:04

Knizky za nijak svate nepovazuju, proste potistenej papir.
Pisu do nich, nosim je mezi ostatnimi vecmi v batohu. Velmi moudry napad byl vzit si lepenou knihu do sauny....
Nektere vypadaji po precteni jako nove. Nektere ne. Jedine, co setrim, je prebal. Ten z knihy vetsinou sundavam, protoze me stve, jak z knih sjizdi a trha se.

Kazdopadne v knihovne mam knihy serazene podle abecedy a oddelenou ceskou literaturu od zahranicni, beletrii od ruzne oborove literatury a cesky psane knihy od cizijazycnych.


Nermal
Nermal 28.04.2023 v 11:06

No, na druhou stranu když vidím, co jsou ještě někteří lidé schopni prodávat jako knihu, mám sto chutí zatopit v kamnech a trochu pročistit trh od takových zmetků - zejména těch plesnivých, špinavě politých a jinak zdevastovaných. Aby je už nikdo neposílal dál.

Marika Vanova
Marika Vanova 28.04.2023 v 15:54

Ať vlastní nebo cizí, ke všem knihám se chovám stejně a dobře. Když ji někam nesu, dám si ji do zvláštní taštičky. Když ji půjčuji a to si hodně rozmýšlím, přebal sundám a nechám doma. Rozhodně nad nima nic nejím, nepiju, nic tam nevpisuju nesahám na ni se špinavýma rukama.
Nemám ráda, když mám půjčenou knihu z knihovny a je tam nadrobeno, polito a smrdí z ní cigarety.

prasa432
prasa432 28.04.2023 v 22:53

Vytrham strany

Lovehorses365
Lovehorses365 19.02.2024 v 17:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek