Hledám knihy na téma...

DISKUZE » O knihách


Alzbetta
Alzbetta 25.12.2014 v 18:24

Dnes jsem viděla krásný film VČEREJŠÍ DĚTI. Byl opravdu moc hezký a chtěla bych si přečíst nějakou knížku s příběhem na téma reinkarnace.
Mohli by jste mi poradit?

Klamm
Klamm 25.12.2014 v 20:39

Pokud to máš raději zaobalené v příběhu, tak zkus:
http://www.databazeknih.cz/knihy/metafyzicke-pribehy-1-2-32478

A nebo poněkud svéráznější pojetí:
http://www.databazeknih.cz/knihy/cerne-tajemstvi-karla-iv-70252

No a pokud to budeš chtít bez příběhu, ale za to až na dřen, tak:
http://www.databazeknih.cz/knihy/karma-prerozovani-samsara-121495

Alzbetta
Alzbetta 26.12.2014 v 11:54

Klamm, díky.

fog
fog 26.12.2014 v 12:09

Pokud máš zájem o romány, tak třeba od Markéty Pilzové Stigmata duše a její volné pokračování Fénix. A snad ve všech knihách Barbary Erskinové toto téma najdeš...

Alzbetta
Alzbetta 26.12.2014 v 20:33

Ano,Fog,mám zájem spíše o romány.Děkuji.

Mondie
Mondie 27.12.2014 v 00:33

Mě se na toto téma vybavuje film Caotica Ana - doporučuji. Kniha snad - Návraty, ale brát s rezervou.


Lenča.k
Lenča.k 28.12.2014 v 18:08

ahoj hledám nějakou dobrou fantasy knihu. Mátě někdo nějaký tip? Neměla by být ale moc dlouhá :) Děkuji za tipy

Francesca
Francesca 28.12.2014 v 22:54

Doporučuji George MacDonalda a jeho knihu Lilith (258 stran)
http://www.databazeknih.cz/knihy/lilith-12973

Není to typická fantasy, stojí vlastně u kolébky žánru... tím pádem je i trochu specifická, ale nádherná :-)

tbtl
tbtl 31.12.2014 v 19:43

Hodně mě zaujaly knihy s válečnou tematikou (2. světová), chtěla bych tedy poprosit o nějakou zajímavou inspiraci :-)

PS: Zlodějku knih, V šedých tónech a Deník Anny Frankové už jsem četla. (líbilo by se mi něco podobného jako je Zlodějka knih a V šedých tónech)

Text příspěvku byl upraven 31.12.14 v 20:34

pajonek
pajonek 31.12.2014 v 20:25

.....válečných témat jsem tady založil několik ....

KLHannah
KLHannah 01.01.2015 v 21:29

Ahoj, doporučil by někdo nějaký román nebo i lit. faktu o Matyáši Korvínovi? Ráda bych ale, pokud by šlo o román, aby se co nejvíce dotýkal skutečných faktů. Děkuji moc a hezký nový rok :)

Text příspěvku byl upraven 01.01.15 v 21:32

pajonek
pajonek 01.01.2015 v 21:34

KLHannah .... předpokládám, že hledáš něco o MaTyáši Korvínovi ...MaRyáše Korvína tu asi neznáme ....trošku jsem ti opravil tvůj příspěvek ..jedno R na T

KLHannah
KLHannah 01.01.2015 v 21:37

pajonek: ou, děkuji

pajonek
pajonek 01.01.2015 v 21:53

....když už tady zmínila Matyáše Korvína, podívejme se na jednu zajímavost -
Opevněné hradiště, které stávalo ve středověku na místě, kde dnes stojí hlavní město Rumunska, nechal vystavět v roce 1459 kníže Vlad Dracula. Pokud vám jeho jméno připomíná hrdinu hororů a thrillerů, tak jste doma.
Nebudeme se bavit o upírech, ale o propagandě a jak s ní uměli vládnout naši předci ...
Vlad byl tureckým vazalem a podle tehdy uzavřených smluv tedy vázán příslušností k tureckému sultanátu. Jelikož však byl velmi silnou osobností, brzy se svému vazalskému osudu postavil. Historici uvádějí, že když k němu dorazili turečtí poslové (v roce 1460) vybírat každoroční daně, nechal jim za to, že před ním nesmekli, přibít na hlavu železné hřeby. Jelikož to údajně uvádí několik historických pramenů, lze věřit tomu, že v tomto případě jde u Vlada Draculy o pravdivý popis události. Pravda je zřejmě i to, že si byl moc dobře vědomý toho, jaké následky by ho za jeho čin potkaly, a tak sešikoval vojsko a vyrazil sám proti tehdy údajně neporazitelné silné turecké říši. A stal se zázrak.

Tento valašský kníže nad Mehmedovým vojskem, které bylo složené tenkrát prý z 250 tisíc mužů, nejprve zvítězil. Krutost mu nechyběla, i proto záznamy z historie hovoří až o desítkách tisíc usekaných hlav Turků nabodnutých na kůly, kterými posléze odrazoval od dalších bojů všechny případné agresory. Nicméně, jak to v bojích bývá, karta se záhy obrátila a Valaši pod vedením Vlada Draculy byli poraženi. Zachránil se jen jejich vůdce, když utekl ke králi Matyáši Korvínovi (Uherský a chorvatský král, český spolukrál, titulární rakouský vévoda).

Ten se však obával toho, že za poskytnutí azylu vazalskému zrádci upadne i on u Turků v nemilost, a tak zvolil jinou strategii, aby Vlada Draculu odrovnal. Rozšiřoval o něm hrůzyplné historky, z kterých Vlad Dracula jasně vycházel jako osobnost šílená. Právě v tomto bodě se přitom dostáváme k tomu, kdy starobylá propaganda, nebo řečí současnosti public relations, dostoupila zásadního zlomu.
Matyáš Korvín totiž dokonce nechal nařídit svým dvorním písařům, aby účelové lži o Vladovi šířili v mnoha stovkách exemplářů. V dnešní době bychom řekli, že vytvářeli letáky jako součást pomlouvačné a diskreditační kampaně. A co v oněch účelově šířených příhodách bylo? Možná, že i v současnosti jste měli možnost ještě někde zaslechnout či si přečíst například to, že Vlad rozsekal svoji manželku mečem, aby se přesvědčil na vlastní oči, že je skutečně těhotná…

Král Korvín tak prokázal, že mu umění propagandy rozhodně nebylo cizí. Přetrvalo totiž staletí a dodnes se v obecném podvědomí to, co uměle zasadil do povědomí předků, drží. Po několika desítkách let od Draculovy smrti už téměř každý na základě fám věřil tomu, že byl Vlad Dracula upír.......

Francesca
Francesca 03.01.2015 v 03:50

KLHannah - s beletrií neporadím, ale jestli hledáš literaturu faktu, tak rozhodně sáhni po monografii Antonína Kalouse:
http://www.databazeknih.cz/knihy/matyas-korvin-1443-1490-uhersky-a-cesky-kral-128591

Sice jsem ji nečetla, ale jak tak znám autora, myslím, že by to neměl být žádný suchopár ;-)

KLHannah
KLHannah 03.01.2015 v 12:34

Francesca: děkuji za tip, taky už jsem na ni koukala a vypadá opravdu dobře, momentálně ale trošinku nad mé finanční možnosti, ale určitě s postupem roku se ji pokusím sehnat a přečíst :)

Raksa.A
Raksa.A 03.01.2015 v 19:51

Zkus pohádky - těch je fůra. Například ta, co ji dnes hrajou - tu jsem původně kdysi četla o králi Matyášovi...

KLHannah
KLHannah 04.01.2015 v 12:18

pajonek: O Vladovi jsem toho právě přečetla hodně, od románů až po lit. faktu a zajímal mě pohled na rumunského knížete i z druhé strany, právě z pohledu Matyáše, který o Vladovi šířil lži a přitom se ho sám bál a podkopl mu nohy a nepřišel na pomoc, když to Vlad, s plnou vírou ve svého krále, čekal

Vaamoz
Vaamoz 06.01.2015 v 06:45

Dobrý den, hledám nějaký dobrý horor duchařský...nějaké tipy na knihu, u které jste se opravdu báli rozhlédnout po pokoji? :)

Děkuji za odpovědi a hezký den všem

Harada
Harada 17.01.2015 v 12:53

Vážení uživatelé. Jsem zde úplně nový a potřebuji poradit. Pro manželku, která píše diplomovou práci ze speciální pedagogiky hledám (koupím, vypůjčím si, ...) 2 knihy. Konkrétně:
Co dítě sděluje, když nakreslí svou rodinu - od Tomáše Nováka
a
Vývojová psychologie ... od Marie Vagnerové

Poradí mi někdo? Děkuji

jara7
jara7 17.01.2015 v 14:23

Dobrý den, dá mi někdo tip na knihu o antice? Jen ne Achilleovu píseň, tu už jsem přečetl. Děkuji

lenkaknel
Raksa.A
Raksa.A 18.01.2015 v 11:58

A všechny od Mary Renaultové, Tedy Mary Challans Renault.

Text příspěvku byl upraven 18.01.15 v 12:01

Avis
Avis 27.01.2015 v 23:06

Ahoj!
Jsem tak trochu v koncích a už nevím, kde bych měl hledat. Chtěl bych si přečíst nějaké temné fantasy (nejlépe městské) s velmi silným příběhem, který ve mně něco zanechá, při kterém se třeba musím i zamyslet, kde postavy nejsou úplně černobílé. A poprosil bych žádné vlkodlaky a upíry, díky moc! (Ale pokud cítíte, že víte o knize, která je klenot, ale obsahuje vlkodlaky nebo upíry, klidně mi ji také můžete doporučit, ale musí stát na velmi promyšleném ději.)

noir
noir 27.01.2015 v 23:52

Avis: Zdravím, zkus China Miéville... Král krysa, Kraken, Město & Město, Nádraží Perdido, to by podle mě mohlo splňovat požadavky.. nebo John Meaney: Píseň kostí; Jeff VanderMeer: Veniss Underground... všechno je to dark urban fantasy.



Vložit příspěvek