Díla s otevřeným koncem či skrytým významem


PanPredseda
PanPredseda 08.01.2022 v 06:15

No vida. Tak to budu letos investovat do Shirley.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.01.2022 v 17:46

Poslední příspěvek mimo téma. Třeba se dočkáme i vydání knihy We Have Always Lived in the Castle :O

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.01.2022 v 08:16

Tak jsem přečetla Loterii od Shirley Jackson. Ok, sice pár stran, ale jak jsem začala přemýšlet, tak mi došlo, že byť pár stran, dala by se o tom napsat práce čitající klidně i několik desítek stran...

PanPredseda
PanPredseda 09.01.2022 v 08:50

'Kde je v červnu lutrie, tam obilí neshnije.'

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.01.2022 v 09:04

A taky, nechci spoilerovat, ten konec byl skvělej. Asi by se v tom našlo i dost odkazů do knihy knih.

PanPredseda
PanPredseda 09.01.2022 v 18:20

Exemplárním příkladem toho, jak slibnou možnost otevřeného konce pokazit, je pak dílo mého neoblíbence, povídka Matně sametový povrch, kterou ehm... napsal Robert Poch. Jde o plagiát povídky Lidé od vedle Pauline C. Smithové, kterou jsem tu již zmiňoval dříve, ale narozdíl od Smithové Poch (mylně) předpokládá, že jeho čtenáři potřebují skoro až "polopatické" vysvětlení.


Atuin
Atuin 20.01.2022 v 09:20

Takových knih není málo, uvedu jen jeden, který zadání splňuje Pohřbený obr...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.01.2022 v 10:34

Zrovna jsem četla povídku Trápení s dětičkami. A překvapili mě komentáře, protože povídku a tím pádem její konec lze pochopit dvěma způsoby. Navíc si myslím, že způsob si čtenář vybere spíš podle toho, zda je nebo není rodič. Celkově komentáře tohoto typu nemám ráda. Ale to jsme už někde jinde, takže zpět. Já jsem si způsob vybrala a byla jsem s ním spokojená :)

PanPredseda
PanPredseda 25.01.2022 v 10:54

Lenko, už jsme se někde bavili o tom, že podobně uvažoval Henry Kuttner, respektive to jedno vysvětlení může být jakýmsi "dotažením" Kuttnerových myšlenek.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.01.2022 v 10:57

PanPredseda: potvrzuji na 256%. Byl to démon jsem teď četla podruhé. Budu psát druhý komentář a změním hodnocení :)



Vložit příspěvek