Antologie, povídky, povídkové sbírky


pavlinda
pavlinda 18.10.2016 v 20:42

Jedny z nejlepších povídek-HABENT SUA FATA LIBELLI(Jakub Volný)-doporučuji.

peanut_reads
peanut_reads 30.10.2016 v 12:33

Potřeboval bych poradit. Oblíbil jsem si čtení povídek a chtěl bych zeptat, jestli znáte nějakou knihu povídek, u kterých jste se fakt smáli. Vím, že smysl pro humor je inviduální, ale i tak... znáte nějaké? :)

Text příspěvku byl upraven 30.10.16 v 12:35

Isserley
Isserley 30.10.2016 v 12:40

Například tohle, i když ne úplně všechny povídky jsou veselé.
http://www.databazeknih.cz/knihy/vul-v-chryzantemach-248370
Nebo téměř cokoli od Woodyho Allena.

Isserley
Isserley 30.10.2016 v 12:57

Ivan Kraus má taky výborné povídky, zas néco trochu jiného. http://www.databazeknih.cz/knihy/to-na-tobe-doschne-5709

peanut_reads
peanut_reads 30.10.2016 v 13:42

Isserley: díky moc :)

Koka

reader.007
reader.007 30.10.2016 v 15:31

tradičně Wodehouse...

a jinak pro mne třeba zcela nově objevená Richmal Crompton(ová) a celá série knih o Jirkovi

Naias
kapr
kapr 02.07.2017 v 07:32

Vaše oblíbená (nejoblíbenější) povídka, kniha povídek jediného autora, kniha povídek různých autorů vztahujících se k určitému společnému tématu:

Zajímal by mne profil návštěvníků těchto stránek, jejich srdcovky a libůstky na téma POVÍDKY.
Mne osobně zaujaly zvláště ty zaměřené na humor (Leacock, Hašek), přírodu (Seton), a SF ... Ender, Hoši pěstujte..., a pod.
Velkým problémem povídek je to, že u těch nejlepších které Vás zaujmou si v nejlepším případě zapamatujete jméno hlavní postavy, nebo autora (obvykle jen příjmení), vzácně i název povídky. Většina čtenářů knihomolů, která se zhruba orientuje v ostatní literatuře, má v povídkách naprostý guláš. Nikdy jsem nečetl žádnou knihu na toto téma, která by shrnovala to nejlepší co za celou historii lidstva v této formě vzniklo. Možná by stálo za to, abychom se pokusili pochlubit co právě my máme rádi, k čemu se pravidelně čas od času vracíme, nebo které povídky a kteří z jejich autorů si našli v našem srdci své místo. Možná by bylo dobré, máme li povídku při ruce, nebo v hlavě, uvést i krátkou - velice stručnou citaci. Spoilerů bych se v tomto případě nebál.

Text příspěvku byl upraven 02.07.17 v 07:55



Vložit příspěvek