Postava hledá autora - pomozte jí!


tyzik.cejka
tyzik.cejka 18.09.2013 v 10:42

že by pinokio kdyby ne jdu pátrat dál

RADOST
RADOST 18.09.2013 v 10:49

Pátrej dál - já nemám dlouhý nos a nejsem dřevěný, ale heboučký

tyzik.cejka
tyzik.cejka 18.09.2013 v 10:52

nevzpomenu si na jméno hrdiny ale asi vím co to je rezatý kocourek s brejlátým panem co

Thanyss
Thanyss 18.09.2013 v 10:59

Kocour Modroočko hledá Josefa Koláře? :)

tyzik.cejka
tyzik.cejka 18.09.2013 v 11:02

jooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo já hlupý to bylo lehké

RADOST
RADOST 18.09.2013 v 11:02

Vzhledem k tomu, že vzpomínky z dětství už jsou nepřesné, odpověď uznávám. Pán byl skutečně brýlatý, kocourek na obrázcích Heleny Zmatlíkové ale šedý. Kocoura Modroočka a knihu Z deníku kocoura modroočka stvořil Josef Kolář.

Máš slovo, zadávej prosím.
Aha, tak zatímco jsem uznávala odpověď tyzika cejky, lépe se strefil Thanyss. Tak co teď? Střihnete si? Nebo je to na Thanyss.

Text příspěvku byl upraven 18.09.13 v 11:05


Thanyss
Thanyss 18.09.2013 v 11:10

Tak ať nás překvapí tyzik, když se toho do 15 minut neujme, tak bych se zadání zhostila já :)

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 18.09.2013 v 11:11

Jen jestli Tyzik nemyslel Garfielda... ;)

Dudu
Dudu 18.09.2013 v 11:12

Tyziku, jak sem neflákneš ted příspěvek, tak se na tvůj blog vybodnem :-)

tyzik.cejka
tyzik.cejka 18.09.2013 v 11:16

cože vy chcete abych zadal postavu
dáma s hranostajem Garfielda jsem nemyslel ne ne

Thanyss
Thanyss 18.09.2013 v 11:27

Protože tyzik se k ničemu nemá, tak se toho ujímám :)

Naše další postava:
- je z budoucnosti
- i když je to člověk, tato postava nepřišla na svět "přirozenou cestou"
- zpočátku pracuje v jídelně než je zneužita k vyšším záměrům

tyzik.cejka
tyzik.cejka 18.09.2013 v 11:30

Thanys co jsem udělal

Thanyss
Thanyss 18.09.2013 v 11:33

Spíš, co jsi neudělal. Měl jsi zadávat další postavu k hádání a vykašlal ses na nás, takže jsem tě zastoupila :)

tyzik.cejka
tyzik.cejka 18.09.2013 v 11:36

vždyt jsem nic neuhádl

Thanyss
Thanyss 18.09.2013 v 11:38

Ale kdybys četl můj příspěvek, tak by ses dozvěděl, že jsem ti přenechala štafetu. No nic, už je pozdě, takže pokud nevíš název mnou zadané postavy, ukončíme tento nikamnevedoucí hovor a necháme ostatní, aby hádali :)

Thanyss
Thanyss 18.09.2013 v 12:06

Ještě nápověda: jméno naší hledané postavy odkazuje na literární dílo, které je noční můrou snad každého knihomila.

paulhunter
paulhunter 18.09.2013 v 12:24

(Opět přenechám jiným, protože nejsem teď schopný vyplodit hádanku, ale tipoval bych, že její jméno odkazuje na dílo autora R. B.)

Thanyss
Thanyss 18.09.2013 v 12:28

Opět tipuješ správně ;)

WEIL
WEIL 18.09.2013 v 14:35

KOKA, jestliže je to světoznámá tragédie, tak mě napadá ledacos.
Jen mě mate, že měla sestru, co ráda romanticky snila. Tak si říkám jaký je rozdíl mezi romantickým sněním a bdělým sněním, které je v jistém věku běžné v životě člověka.

Podle toho úryvku to ale nevypadá na divadelní hru.

A koukám, že RADOST už to správně odpověděl, já to přehlédl.
Tak Evžena Oněgina jsem nečetl, protože na ZŠ nám z toho udělala učitelka taková vážnou estrádu, že jsem to zlehčoval, až řekla, že kdo nedorostl k čtení Evžena Oněgina, tak je zbytečné mu to číst. A já se přiznal, že jsem nedorostl, a možná dorostu, až poznám současnou realitu, ta je mi bližší, než snění.

Ale jsem rád, že jsou i tací, co stále čtou klasiku, protože některá je výrazně obohacující duši.

WEIL
WEIL 18.09.2013 v 14:42

Tak nyní já.

Hledejte postavu:
Začnu něčím lehkým, ale možná, že pro někoho to bude hodně těžké. A to pro toho, kdo to nečetl, kdo těmhle kamarádům nefandil.

- jejich dobrodružství se údajně odehrávalo hlavně v bývalém "Františku", který autora inspiroval,
a stal se i mottem pro kulisu všech jeho významných příběhů.
- postava, kterou bych rád, aby někdo uhodl je chytrá, nosí brýle, je vysoká a táhne klukovskou partu, která nemá ráda slušné chlapce.
- Tato postava je velice talentovaná, ale více než na vzdělání, tak klade důraz na život venku, na ulici, kde tropí různou neplechu.
- Jeden z jeho kousků: Vylezou na střechu domu a ptají se chlapíka - "Pane, jdeme tudy dobře na hlavní vlakové nádraží?"

Já myslím, že než řeknu pár vět, už budete vědět o koho jde.

Koka
Koka 18.09.2013 v 14:49

WEILe, už jsme o hezký kousek dál. Novou hádanku zpravidla zadává ten, kdo uhodl tu předchozí. Momentálně se hledá jméno postavy z Thanyssina popisu osoby z budoucnosti - viz její příspěvek z 11:27:57. Věděl by někdo?

Thanyss
Thanyss 18.09.2013 v 15:01

Nějak se nám to tu zamotalo, takže pro jistotu znovu vkládám popis postavy, která je aktuálně stále ztracena:

Naše další postava:
- je z budoucnosti
- i když je to člověk, tato postava nepřišla na svět "přirozenou cestou"
- zpočátku pracuje v jídelně než je zneužita k vyšším záměrům
- jméno naší hledané postavy odkazuje na literární dílo, které je noční můrou snad každého knihomila

WEIL
WEIL 18.09.2013 v 15:10

KOKA, díky za vysvětlenou.

THANYSS - to bude nějaká fantasy, takže nevím. Zkus přihodit pár bodů pro ostatní, když tak dlouho nikdo nezná tuhle postavu.

Thanyss
Thanyss 18.09.2013 v 15:14

O fantasy se nejedná, dílo v sobě sice nese prvky sci-fi, není však ryzí scifárnou. Naše postava má i své filmové ztvárnění, které bylo celkem nedávno v kinech.
Část jména, která odkazuje na již zmiňované literární dílo, je trojciferné číslo (a ona odkazovaná kniha je dokonce součástí doporučené školní četby).

Text příspěvku byl upraven 18.09.13 v 15:17

Standa Šebek
Standa Šebek 18.09.2013 v 15:25

Část jména je trojciferné číslo...tak teď jsem zmaten ještě víc. Tohle je pro mě pořádný oříšek (ale zajímavý popis:-))



Vložit příspěvek