Statistiky žánrů v profilu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


MartyMcFly
MartyMcFly 20.12.2011 v 18:21

Nápad - čteme různé knihy. Ty jsou zde na DK rozděleny do různých chlívečků, kategorií. Například

Kdo chytá v žitě
Žánr: Literatura světová - Romány

Co přidat na profil statistiky, něco ve stylu koláčového grafu, či výpisu od nejčtenějšího žánru po nejméně čtené.


Just some food for thoughts.

paulhunter
paulhunter 20.12.2011 v 18:51

Rozhodně zajímavý nápad.

Přidám další - zobrazení uživatelů, kteří čtou podobné tituly a hodnotí knihy podobně.

Co mají oba společného? Velice náročné programování. Ten, který jsem přidal, určitě hodně složité.

MartyMcFly
MartyMcFly 20.12.2011 v 23:37

Pravda, nebude to jednoduché - a mě jako neprogramátorovi se to mluví (pár let na střední základy prog.).

Ten tvůj, paule, by nějak bral uživatele na DK jako celek, vyhodnotil kdo a co ve srovnání s tvým profilem a z toho by ti to vyhodilo výsledek.

Viděl bych to takhle - můj je první úroveň a tvůj druhá, složitější, co to bere ještě dál. Nejdřív nějak zpracovat data do přijatelné formy, kterou si pak prográmek řádně sežere a z toho vyplivnout výsledek v podobě grafu.

Danielsone, ty jsi tu šéf programátor, co myslíš ?

MartyMcFly
MartyMcFly 21.12.2011 v 10:19

Inspiraci na nápad jsem vzal ze serveru ProgArchives, kde dělám recenzenta hudebních alb (a pár dalších věcí), napsal jsem tam několik set reviews (překlad by měl být ty recenze, teda myslím), které jsou takto hezky seřazené podle četnosti + ještě průměrné hodnocení. Také zde používají systém hvězd, akorát 0 hvězd - odpad, už před několika lety smazali.
Ještě dodám, že graf (a stránky) jsou dělané pomocí ASP.NET. Asi, protože přípona stránky taková je a graf má také podobné příznaky v adrese. Tady se používá něco jiného, tak by to bylo možná těžší, nebo dokonce nemožné.

Ale vypadá to hezky, ne ?
http://i42.tinypic.com/nx48qr.jpg

lucifrid
lucifrid 17.06.2013 v 16:11

Jo, tak nejake kolace nebo statistiky v profilu by byly super, ale narocnost asi bude velka...

tyzik.cejka
tyzik.cejka 12.10.2013 v 15:56

tady o to jestli by to zbytečne nezabralo moc místa


rusalka123
rusalka123 15.10.2013 v 14:12

Souhlasím plně se všemi. Každý návrh na vylepšení mívá své "pro" i "proti".



Vložit příspěvek