Série u knih


Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 07.03.2011 v 17:02

Azizi: Rozpojeno.
Souhlasím že by se měly série řadit podle originálního vydání, pokud je to zjistitelné.

Azizi
Azizi 07.03.2011 v 18:42

Ďakujem :) Prvých sedem je správne, zvyšné by mali mať toto poradie:

8. Pětka v Sovím doupěti
9. Pětka už v tom zase lítá
10. Pětka na vandru
11. Pětka se má báječně
12. Pětka u moře
13. Pětka na Tajemných blatech
14. Pětka a únosci
15. Pětka na stopě
16. Pětka na záhadném vrchu
17. Pětka v pasti
18. Pětka na Finnistonské farmě
19. Pětka na Ďáblových skalách
20. Pětka a tajemství Šeptajícího ostrova
21. Pětka a zloději

Robila som to podľa Wikipédie http://en.wikipedia.org/wiki/The_Famous_Five_(series) Sú tam uvedené aj roky, takže by to malo byť správne. Ak by sa odstránila séria u týchto kníh, mohla by som ich vložiť podľa tohoto poradia znovu. Prípadne ak by niekto z moderátorov iba zmenil čísla, ak sa to dá.

Azizi
Azizi 08.03.2011 v 10:07

Ale inak kľudne to môže zostať aj tak ako to je, to bol len taký môj malý postreh, na ktorý som prišla, keď som chcela zistiť prečo mi to nesedí s tými slovenskými vydaniami.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 08.03.2011 v 10:59

Azizi: Nějak mi ty série od toho nejdou odebrat. Ani změnit pořadí. Trpělivost, zkusíme to vyřešit. Dík

paulhunter
paulhunter 02.06.2011 v 14:59

Nemyslím si, že je to hloupý dotaz. Je to trochu zapeklitější situace, osobně bych to udělal tak, že bych do DK přidal dvě série - jednu s názvem "Star Trek - Nová generace" (přiřadit k ní svazky 1 - 14. Názvy jednotlivých knih v této sérii by tedy měly obsahovat jen "holý" název titulu - "Loď duchů", "Strážci míru" apod.) a druhou s názvem "Star Trek", pod kterou budou spadat všechny nečíslované tituly (a knihy opět s "holým" názvem).

Do sérii tedy patří opravdu i knihy, které na sebe nenavazují i knihy od různých autorů.

rafej
rafej 21.01.2012 v 12:57

Zatím jsem nezaregistrovala, zda je tu nějaká možnost, řadit knihy do sérií. Je to docela stěžejní věc.
Kromě sérií by se mohl použít i mechanismus na zobrazování podobných knih - tam, kde třeba knihy jen volně navazují nebo mají stejné prostředí či postavy.


asam
asam 21.01.2012 v 13:05

rafej - otevři si stránku knížky, vpravo nahoře rozviň nabídku úprava a zadej série, přiřaď knížku k sérii, pokud tam série není tak novou sérii zapiš a pak přiřaď.

Text příspěvku byl upraven 21.01.12 v 13:06

kurcatovium
kurcatovium 09.05.2012 v 02:12

Měl bych ještě jeden, snad dobrý, nápad týkající se sérií. Je fajn, že databáze umožňuje zobrazení knih podle sérií, ale bylo by určitě prospěšné, kdyby se série automaticky zobrazila v profilu knihy v pravém sloupci, kde jsou momentálně například "Další knihy autora".

Když si tu dohledávám informace o některých knihách nebo hledám, která část série mi chybí, je proklikání profilu trochu zdlouhavé. Myslím si, že orientaci v rámci série by to takhle značně urychlilo a zpřehlednilo - odpadne neustále klikání a vracení se zpět. V zobrazení sérií se totiž neukazuje u knih skóre, ani barevný čtvereček, takže pro nějaký zběžný průzkum, jestli je kniha dobrá nebo ne, se stejně musí vlézt do jejího profilu. Pokud by byla série zobrazena obdobně jako "Další knihy autora", člověk by měl alespoň přehled, jestli si všechny knihy drží podobnou kvalitu (resp. jestli mají červený/modrý/černý čtvereček) nebo zda je někde výkyv.

Text příspěvku byl upraven 09.05.12 v 02:15

Zdendin
Zdendin 13.06.2012 v 17:56

Kurcatovium to pěkně shrnul, myslím, že je to velmi zajímavý nápad na zlepšení zpřehlednení databáze, který prohledávání značně urychlí.

Text příspěvku byl upraven 13.06.12 v 17:56

D.-e.-e.-
D.-e.-e.- 09.12.2012 v 17:39

Dobrý den.

U Pýchy a předsudku se objevilo několik volných pokračování od různých autorů. Jedná se o knihy:
1. série s názvem Pýcha a předsudek: Zámek Pemberley - autorka Emma Tennant
2. série s názvem Darcyovi: Dcery pana Darcyho; Slečna Darcyová se nevzdává; Strastiplné peníze paní Darcyové - autorka Elizabeth Aston
3. série s názvem Bennetovy: Bouřlivé vody - autorka Colleen McCulloughová

Problém je v tom, že pokud se nemýlím, kniha povoluje pouze jednu sérii. Myslím, že je to škoda. Slavná díla často svádějí další autory k volnému pokračování, proto se lehce stane, že kniha má více volných pokračování. Navrhuji tedy, aby bylo možné připojit ke knize více sérií. Čtenář si pak vybere, kterou cestou se vydá nebo zda zvolí postupně všechny a bude srovnávat.

Prosím o Vaši reakci do mé schránky vzkazů.

Děkuji.

Netušilová

DdeK
DdeK 31.12.2012 v 17:53

Mám dva menší problémy:

1. stejný název série, ale každá od jiné autorky, jak jednotilé série oddělit, aby čtenáře po vyhledání tabulka nemátla (např: série Nevěsty od Kat Martin a ta druhá od Jane Feather)
2. co když titul je možné zařadit do více sérií (např. titul Stíny noci od Amandy Quick patří do série Společnost arkány - 12. díl a zároveň je součástí "podsérie" - trilogie Zrcadlo - 3. díl - jak obě série přiřadit k titulu)


Předem, děkuji za odpověď.

PS: "Doufám, že tento dotaz nebyl již zaslán a zodpovězen."

Kapis
Kapis 06.02.2013 v 13:42

Napadla mě taková věc - nebylo by možno do "Doporučených" vkládat célou sérii? Např. bych rád si dal do doporučených komiksové série Hellboy, Donžon a třeba i Adriana Molea, ale nechci si to tam zapraskat 26 knihami (momentálně 8 Hellboy, 10 Donžon, 8 Adrian Mole). Kdybych si tam mohl dát že doporučuji tyto 3 série, zabralo by to míň místa a bylo by to takové čistší mi přijde. A bylo by jasné, že doporučuji všechny knihy těchto sérií.

Moreanne
Moreanne 03.02.2014 v 19:41

Sice vidím, že je tu poslední příspěvek z roku 2011, ale zkusím to - je tu někde možnost vidět SEZNAM sérií? Mám takový neodbytný dojem, že to tu někde dřív bylo, dokonce se snad daly série hodnotit. Nebo si to s něčím pletu? :D Už jsem to tu prolezla křížem krážem a nenašla jsem to, byla bych vděčná za radu :-)

Text příspěvku byl upraven 03.02.14 v 19:42

pajonek
pajonek 03.02.2014 v 20:03

tady máš seznam serií
http://www.databazeknih.cz/knizni-serie?typ=&;id=1
...ale neraduj se , není to kontrolované a jestli tam něco podobného, jako v Edicích, tak potěš ......

Moreanne
Moreanne 03.02.2014 v 20:30

Teda to byla rychlost! Moc děkuji! Přesně takový seznam jsem hledala. Já jsem na série trošku ulítlá totiž, chtěla jsem si je projít, jestli nenajdu něco zajímavého a nemohla jsem se k tomu proklikat.

Monicay
Monicay 19.05.2014 v 10:32

Chtěla bych poprosit, jestli by nebylo možné přidat dolů pod série ( např. http://www.databazeknih.cz/serie/modra-krev-633) diskusi nebo kolonku na zapsání poznámky. Dozvěděla jsem se nyní, že nakladatelství BBArt nejspíš nebude pokračovat ve vydávání série Modrá krev od Melissy de la Cruz, bylo by fajn mít možnost tuhle informaci zapsat přímo k sérii. U jednotlivých knih nebo u autorky se to ztrácí.

Text příspěvku byl upraven 19.05.14 v 10:33

rafej
rafej 16.06.2014 v 22:50

Souhlasím s Kapis a Monicay. Série by si zasloužily své vlastní meta informace. Přinejmenším tyto:
- komentáře
- možnost vkládat do doporučených
- možnost vložit všechny knihy série do přečtených/knihovny

Text příspěvku byl upraven 16.06.14 v 22:51

MissiPippi
MissiPippi 17.06.2014 v 23:17

rafeji ještě tě doplním
-krátká informace o sérii

Rozhodně zdejší nápady stojí za uvážení do budoucího zdokonalení databáze :)

Také se mi líbil nápad zobrazení série u autora vpravo jako povídky a další knihy.

Dan
Dan 23.07.2014 v 11:37

To MissiPippi: serie se u autora vpravo zobrazují a uz dlouho :-)

Fairy
Fairy 09.09.2014 v 13:45

Ahoj,

jsem tu dneska nová, tak snad se tu moc neztrapním hned na úvod, jak mám ve zvyku. :)
Sháním nějaké romantické příběhy psané z pohledu muže, třeba něco jako Midnight sun - Stmívání z pohledu Edwarda. Já vím, že tyhlety tvajlajty a podobný věci lidi všeobecně hejtujou, ale já se nestydím za to, že je čtu ráda, akorát mi často vadí ten dívčí extrémně naivní pohled. Vždycky si říkám, že by všechny ty příběhy byly čtivější a zajímavější z pohledu chlapa - třeba i takových 50 odstínů...

Tak předem se těším na nějakou inspiraci a nápady. :)

pobijecmuch
pobijecmuch 09.09.2014 v 16:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Desire_Lydon
Desire_Lydon 09.09.2014 v 16:26

Abych pravdu řekla, moc takových knih neznám. Kniha Hlaf bad/Napůl zlý je psána z mužského pohledu, fantasy to je a nějaká romantika by se v ní také našla. Není to žádný "tvajlajt", má spíš blíže k thrilleru :)
Snad jsem byla alespoň trochu nápomocná :)

binysek
binysek 11.09.2014 v 17:15

pobijemuch - zasmála jsem se,ale horor je to i v případě, že muž pamatuje druhou světovou, , jen to mužům ženy zatím ještě tají

pobijecmuch
pobijecmuch 11.09.2014 v 17:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

binysek
binysek 11.09.2014 v 20:12

možná. kdyby ty ženy byly podobne finančně zabezpečeny jako muži toho věku. bylo by to jiné. nakonec u zámožných žen to taky jiné je, sexapelem to nebude



Vložit příspěvek