Rozdělení příspěvků u autora na komentáře a diskuzi


paulhunter
paulhunter 25.10.2012 v 22:07

Myslím, že Databáze v poslední době zaznamenává opravdu obrovské počty komentářů, a to nejenom u knih, ale také u autorů (případně povídek). Uživatelé mají samozřejmě kromě komentářů, ve kterých hodnotí danou knihu, i chuť pouze diskutovat, a proto u nich byla před delší dobou zřízena speciální sekce "Diskuze", kam patří veškeré "nehodnotící" příspěvky.

Možná již někteří z vás zaznamenali potřebu mít takto rozdělené i příspěvky u autora, protože v některých uživatelé daného autora pouze hodnotí a v jiných zase pouze diskutují či vkládají různé odkazy apod, což se rázem stává dosti nepřehlednou záležitostí. Už samotný fakt, že se nyní komentáře nezobrazují primárně v pořadí podle data, ale podle palců, narušuje jejich pořadí, čímž jsou všechny diskuzivní příspěvky u autorů rozházené a nedávají tak žádný smysl.

Dalším důvodem, proč bych byl pro rozdělení příspěvků, je kvůli zavedenému systému udělování palců. Možná uznáte, že diskuzivní komentáře by neměly mít možnost být opalcovány, stejně tomu tak není ani u příspěvků pod novinkami, blogy, recenzemi, diskuzí jednotlivých knih apod.

Text příspěvku byl upraven 25.10.12 v 22:08

pistalka
pistalka 25.10.2012 v 22:13

Já jsem všemi deseti pro zavedení diskuze i u autorů. Myslím, že by to bylo přínosné, mohlo by se diskutovat o autorovi v celé šíři, což může být pro někoho zajímavější než diskuze pod jednou konkrétní knihou. A je fakt, že v současnosti je v komentářích u mnoho autorů docela zmatek.

Alix
Alix 25.10.2012 v 23:44

Všemi deseti souhlasím s pistalkou!

HTO
HTO 25.10.2012 v 23:55

Já jsem taky pro. Snad to i pomůže rozproudit diskuse, jsem překvapený, u kolika známých autorů tady není nic. Akorát doufám, že se povede stejně jako u knih rozdělení na komentáře a diskusi a taky že do doby rozdělení udělené palce zůstanou zachovány alespoň ve statistice, mně se líbí ta vysoká numera, víte?

paulhunter
paulhunter 26.10.2012 v 07:24

No, tady je právě ten problém - při přesunu příspěvků do diskuze palce mizí. V diskuzi samozřejmě být nemohou.

pistalka
pistalka 26.10.2012 v 11:05

Na druhou stranu, těch přesunů některých komentů do diskuze by nebylo tolik. A čím dříve se diskuze zavede, tím méně jich bude. Rozhodně lépe teď než za rok...


black.susi
black.susi 26.10.2012 v 14:01

Už dřív mě to párkrát napadlo, rozhodně souhlasím :-)

Minas
Minas 26.10.2012 v 14:36

A já naprosto souhlasím s Alix, která souhlasí s pistalkou, jenž souhlasí s velmi dobrým nápadem paulhuntera :))

HTO
HTO 26.10.2012 v 17:44

Inu, jsem osel, ostatně co je na nějakých číslech... Za sebe osobně stejně myslím, že – jakkoliv jsem zúčastněným vděčen – body za Stalina opravdu nepotřebuju, raději toho jinam napíšu víc, líp, a dál od Moskvy, abych záměrně špatně zacitoval s. Nejedlého.

Gnomo
Gnomo 26.10.2012 v 20:00

Dobrá, body za Stalina "HTO" stahuji a přesunuji je ke komentáři "Mistra Browna", na kterém se myslím také shodneme. Jen doufám, že tento můj krok nebude považován za tzv."rektální alpinismus" :-)

K těm bodům snad jen. Jak velký bude zájem lidí vést diskuse bez možnosti "opalcování" po tom rozdělení ?

HTO
HTO 27.10.2012 v 03:28

Já vždycky něco plácnu... – Myslím, že zájem diskutovat bude stejný, protože kdo chce diskutovat, ten diskutovat bude: viz. například zdejší skvostná hospoda, kterou má ve Volné diskusi nightlybird, a která nás už všechny porůznu obohatila; nebo z jiného soudku, například blogy nebo osobní weby, kde by mne nějaké palce ani nenapadlo hledat, ale prostě se diskutuje pro pobavení nebo poučení. Je hezké palec dostat, to jo, ale není to důvod, proč komentáře psát, ne? Aspoň v mém případě jde i o chlubení se tím, že umím bez potíží napsat slovo „karbanátek“, což prý není případy Sovy. Tedy vlastně pardon, SAOV. Jen doufám, že se bude posuzovat mírně, protože třeba epitet „zuřivý stařík z Tulsy“ bych osobně v diskusi viděl nerad, to je přeci názor s velkým N!



Vložit příspěvek