Půjčeno příteli


ideaface
ideaface 16.02.2014 v 10:48

Určitě to všichni znáte, kamarád objeví ve vaši knihovně knihu kterou by si rád přečetl a né vždy jsou takový známí tak uvědomělí že Vám po dočtení knihy knihu vrátí. Když se takových známých sejde víc za rok nevíte co jste komu půjčil v horším případě ani nevíte že jste takovou knihu vůbec kdy měl. Proto bych velmi ocenil kdybych měl v profilu kolonku půjčeno příteli a tam měl knihy které má zrovna někdo u sebe abych o tom neztrácel přehled ani po roce.

Děkuji předem za reakce.
Tomáš.

notburga
notburga 16.02.2014 v 10:55

To se mi docela líbí :-) Sama někdy ztrácím přehled a sem už jsem si docela zvykla zapisovat přečtené nebo chtěné knihy :) Je to tady pěkně všechno na jednom místě :-)

kní
kní 16.02.2014 v 11:23

Ten nápad se mi taky líbí. Dodnes nevím, kdy a komu jsem před mnoha lety půjčila Eragona... Ale i kdybych si vzpomněla, onen jeho nynější "majitel" by si vzpomenout nemusel, ba mohl by protestovat, kdybych chtěla tu knihu, kterou jsem si ani hloupě nepodepsala, teď vrátit. Nejlepší systém je půjčovat knihy proti knižnímu dlužnímu úpisu, který vypůjčitel podepíše vlastní krví... ;-)

tenax
tenax 16.02.2014 v 13:17

Pokud by se tento nápad zavedl, vadit mi to nebude, ale využívat ho stejně nebudu. Mně pro tento účel už léta docela postačí malý sešitek formátu A6 (kdy - co - komu - kdy vráceno) a mám přehled. Dokonce i v tom, abych někomu nedoporučoval k přečtení něco, co už měl ode mne pújčeno.

Shardlake
Shardlake 16.02.2014 v 14:05

Když už chcete knihu někomu půjčit, tak snad osobě, kterou moc dobře znáte a je spolehlivá a víte, že vám knihu vrátí, ne? A pokud si v tomto jisti nejste, tak se přikláním k tomu ať si ten, kdo knihu půjčuje poznačí pro sebe komu a kdy ji půjčil, případně kdy očekává její vrácení a když se tak nestane, zaurgovat u dotyčného čtenáře předmětnou knihu. Není nic snazšího!

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 16.02.2014 v 14:08

K tomuto účelu může sloužit již teď možnost vložení poznámky ke knize ve vaší knihotéce. Poznámka se vám zobrazí hned pod názvem knihy a nikdo kromě vás jí neuvidí. Pokud však máte knihotéku objemnější, nevyhnete se listování. Možnost přehledného vedení výpůjček se mi celkem líbí, ačkoliv já bych ho nevyužila, jsem chrťa, moje knížky nikomu nepůjčím :D Jedině jak navrhovala Kní, oproti úpisu vlastní krví :)

Text příspěvku byl upraven 16.02.14 v 14:10


notburga
notburga 19.02.2014 v 09:53

Mno, já mám jistou skupinu knih, kterou zkrátka nepůjčím, i kdyby trakaře padaly (s podpisy, speciální vydání apod.), ale ta druhá "půjčovací" skupina je větší a moje skleróza taky. Momentálně mi někde běhají tři knížky, u kterých vůbec netuším, komu byly zapůjčeny. Sešitek jsem taky měla, ale možná byl půjčen rovněž .:D nevím, prostě není...

historikola
historikola 08.04.2014 v 10:51

Zdravím Vás přátelé knih a písmenek,

ano je to dobrý nápad. Taková elektronická hlídačka vypůjčených knih. Já osobně to řeším v kalendáři v telefonu. Ale jak zde zaznělo, musí si vzpomenout i ten kdo si knížku půjčil. Zde by to potom šlo řešit následovně. Aby se nemuselo tisknout vše na papír tak vystavit PDF dokument s tím, že by tam bylo "kdo", "komu" a co půjčil. Bylo by tam také kolik knížka stála a na jak dlouho je půjčená. Stálo by za to zavést kolonku náhrada zničené nebo poškozené knížky. Ale uznávám, že je to přísné a mezi přáteli to asi neprojde.

Nezbude asi než si věřit a prověřovat své nové přátelé.

David

lola 1999
lola 1999 08.04.2014 v 15:17

Ano, taky knihy nikdy nepůjčuji. jsem na ně hrozně háklivá a nemám ráda, když je má v rukou někdo jiný :DDD
ale teď jsem kámošce jednu půjčila, a tak trochu se bojím, v jakém stavu se mi vrátí, jestli vůbec. nesnáším takové to - "Jé, já zapomněla, přinesu ti ji zítra!" když už je to po týdnu vymáhání.
svých knih si velice vážím a když jsem byla menší, vždycky jsem se hrozné bála že přijde např potopa, nebo požár a já si budu muset vybrat jen pár knih, které zachráním :DD to mě opravdu strašilo.

lola 1999
lola 1999 08.04.2014 v 15:22

historikola (Davide) myslím, že je to výborný nápad, jen bych to asi sepsala na papír a ten bych si nechala od každého, komu půjčuji, podepsat :DD
a nebo prostě nepůjčovat a nebýt zbytečně ve stresu :DD

rusalka123
rusalka123 08.04.2014 v 15:40

Podepisování by sice bylo účinné, ale bála bych se, aby se dotyčný neurazil, že mu nevěříte...
Já si teda mylsím, že mám málo známých, kterým bych se bála něco půjčit, protože většinou těch pár lidí, u kterých bych se toho obávala, by to po mně ani nechtělo, protože se známe moc málo.

historikola
historikola 08.04.2014 v 17:29

Lola 1999

Eliško, to je také řešení. Nebo je prostě nepůjčovat. Ale.... je to řešení. Že kdo chce mojí knížku číst. Tak mi ji před spaním musí číst. On si ji přečte a já ušetřím za rádio před spaním :)
Tak hlavně nepůjčovat kuchařky a návody k použití. Už to vidím. Před spaním bych musel ještě jíst abych zahnal chutě a na nočním stolku šroubovák a kladivo, abych demonstroval, že návod k použití funguje :).... To ne...

Tak nepůjčovat

David

HTO
HTO 08.04.2014 v 18:00

rusalko: profesor William Buckland měl na deštníku nápis „Ukradeno profesoru Bucklandovi“. Tak to by se také dalo psát do knih, „Ukradeno rusalce123“, ne?

historikola
historikola 08.04.2014 v 18:06

THO

Dobrý skoro večer,

na to se nedá nereagovat. Moje babička to vyřešila moc pěkně. Koupila si knížku a udělala toho...
Ihned jak ji donesla domů, tak tam vrazila razítko s jejím jménem a adresou. Bylo kulaté a pamatuji si, že měla modrý inkoust. Ten časem přešel až do černé barvy.
No a systém v tom tedy měla. První razítko šlo na první stránku a další většinou na stránky 17 nebo 20. Takže to měla dotažené až do dokonalosti. Jen bohužel nepočítala s tím, že komu půjčila knížku a ten ji nevrátil tak tomu novému majiteli nevadilo razítko.

David

lola 1999
lola 1999 09.04.2014 v 19:07

HTO, tak to je skvělý nápad :D originální :D


Davide, jo souhlasím, nechtěla bych ale opravdu usínat s chutěmi, to bych si za jednu půlnoc vyrabovala celou lednici :DD

historikola
historikola 11.04.2014 v 11:22

Krásné dopoledne Lolo,

tak pro lednici by to bylo dobré. Mohla by změnit věci co chladí. Zase by to byla motivace jít na výlet do supermarketu a projít se mezi regály. Výhoda tohoto výletu je, že nebude nikdy pršet (nesmí hořet), nejsou tam klíšťata (jen myši v oddělení pečiva). V případě nouze je tam možnost se napít (oddělení nápojů) a další možnost je, že když už tam člověk je tak si může, ale nemusí nakoupit.
Když nenakoupí, tak má možnost ještě doma vypnout ledničku a udělat s ní skříňkou na cokoliv. Nebo knihovnu.
No takový malý úlet:)

Přeji krásný víkend

David

lola 1999
lola 1999 11.04.2014 v 13:10

Davide, byla by to sice úžasně originální knihovna, ale já bych umřela hlady! I když je fajn že by se na knížky neprášilo ;) ale asi bych se bála, že by mi lednici někdo zase zapojil, i s knížkami !!!!! :D (-)D

historikola
historikola 17.04.2014 v 18:53

lolo 1999.

Toto vše řeší nápis "pozor knihovna" no a pro legraci tam dát dovětek, že každý sudý nebo lichý den je to lednice nebo knihovna.

To bude potom zmatek.....

David



Vložit příspěvek