Možnost blokace


kní
kní 09.09.2017 v 12:33

On je taky rozdíl, když je to 1 : 1 nebo když jsi sám proti všem...

bubka
bubka 09.09.2017 v 12:35

myslím, že Jacck má pravdu...ale ne s Malým princem, který rozhodně není čtením pro děti.

Jacck
Jacck 09.09.2017 v 12:37

kní, pak je otázka, proč se vůbec účastnit diskuze, kde je většina proti tobě nebo je tam nepřátelské klima? Myslíš že tam někoho konvertuješ na svou stranu? Prostě nech hlupáky jejich hlouposti, stejně jim není pomoci.

Jacck
Jacck 09.09.2017 v 12:56

Hanka: "Někteří lidé vnímají různé formy kritiky nebo ne-přátelství citlivěji, protože jsou zaměřeni víc na vztahy než na logiku"

ne, to je proto, že mají naprosto fragilní sebevědomí. A pozor, neplést skutečné sebevědomí, které pochází ze znalosti sebe sama, s povrchním a zdánlivým sebevědomím narcisů. Co se mě dotkne? Dejme tomu, že si o sobě myslím, že jsem génius, chytrý, mám skvělý vkus atd. a pak někdo přijde a svými poznámkami mi tu bublinu proděraví a ona splaskne. A tu bolest ze splasknutí vnímám jako "urážku". Jenže problémem není ta jehla, který ten balonek propíchla, ale existence toho nafouknutého balonku, který mi brání vnímát skutečnost, je nereálný, je to iluze. Takže takovým jehlám bych měl být nakonec vděčný, že mne korigují směrem k pravdě. A samozřejmě existuje oprávněná i neoprávněná kritika a je občas těžké posoudit, která je která.

Ale chápu že je to složitější. Když měl někdo těžké dětství, rodiče mu nabourávali sebevědomí, spolužáci se mu smáli atd., tak má v sobě citové rány, a pak se ho nějaké poznámky můžou dotknout.

mirektrubak, Exupéry taky beránka neumí nakreslit. Místo toho nakreslí bednu a přesvědčí malého prince, že ten beránek je uvnitř. Zřejmě to má značit nějakou hlubokou myšlenku, ale já nechápu jakou. :-(

denib
denib 09.09.2017 v 13:07

Nesmíte mít na sebe tak vysoké požadavky. Stačí, když nakreslíte chundelatou šišku, ze které koukají čtyři nohy a hlavně zatočené rohy. Pak každý pozná, že to je beran. Teď jsem to zkusila :-) Nejkrásnější (pro mě) umělecká díla také nevypadají jako fotky :-)

Text příspěvku byl upraven 09.09.17 v 13:07

Koka
Koka 09.09.2017 v 14:04

Když bylo založeno toto vlákno, moc jsem si - díky důvodu jeho založení - od něj neslibovala, a hle: najednou je to tady to nejhezčí a nejzajímavější, co právě běží.
Na mnoho, mnoho vašich názorů bych chtěla reagovat, ale raději jsem se zdržela, neboť jsem chtěla dostát svému dnešnímu odhodlání a "plnit" zde jiné úkoly. Jeden z nich byl i ten, že konečně překontroluji a pak smažu ze své Knihotéky knihy, které zítra vyhazuji. A pobavilo mě, když jsem jako komentář u knihy jednoho echt echt německého autora našla tato slova:
"souhlasím s předchozí recenzí, stará anglická literatura nezklame.. "
Fakt - není to u mne potřeba vysmívat se jiným za jejich názory, ale někdy opravdu neodolám a chytám se za hlavu. Ještě že neslyšíte, co u toho říkám ...

Text příspěvku byl upraven 10.09.17 v 17:06


reader.007
reader.007 09.09.2017 v 14:16

Když je řeč o přecitlivělosti na urážky, dovoluji si poznamenat, že není divu, když už jsou k tomu vychovávány ŠKOLOU naše děti. Ve škole kam dcerka chodí zrovna řeší takový případ: jeden chlapec řekl o jiném že je blbec a protože mu nestačila osobní konfrontace, nahrál svůj výrok na video a umístil na youtube, kde zároveň požádal o "disliky". Prostě exhibicionista líznutý debilem. A co udělala třídní učitelka? Pustila video celé (dvoj)třídě a "bude se to řešit". Taky vám to tak připomíná instrukce o (ne)lízání zábradlí?
Se slzou v oku vzpomínám na návštěvu ústecké zoo kde je na jednom místě expozice popisován průšvih několika školáků kteří někdy před 1. světovou vnikli do zoo, utýrali pár ptáků, ovšem když je dopadli, dostali všichni zcela po právu nařezáno, místo aby se jim (jako dnes) dělala nevhodná publicita a obětem ještě větší ostuda.
Když mi někdo řekne že jsem blbá, je na místě zvážit jestli to vůbec říká někdo, na jehož názoru mi záleží.

koka: myslíš když někdo u Austenové do nebe vynáší viktoriánskou literaturu? :-)))

denib
denib 09.09.2017 v 14:26

Ta učitelka to pustila ve třídě? Je normální? Urážku tak slyší i ten, kdo o ní nevěděl, ale hlavně autorovi videa dala přesně to, co chtěl - ještě víc pozornosti. Mám dojem, že někteří lidé mají mozek jen proto, aby ukázali jak ho nepoužívat. U učitelky to je obzvlášť smutné.

reader.007
reader.007 09.09.2017 v 14:43

denib: to není nic proti tomu, co předvedla dceřina učitelka v první třídě (myslím že to byl hned 1. týden) - "milé děti, víte co se stalo Kájovi? (chlapec tenkrát, snad nervozitou, neudržel moč) To je ale ostuda, viďte..."

Být citlivý asi není žádná hanba, ale nechat se vykolejit kdejakou blbostí taky nesvědčí o vyrovnanosti mysli.

Text příspěvku byl upraven 09.09.17 v 14:51

Koka
Koka 09.09.2017 v 14:54

reader.007 - ne, v tom mém "nálezu" tentokrát něšlo o "viktoriánskou" literaturu J. A., ale o německého autora, jehož jméno je hodně německé, jehož působnost a občanská angažovanost je hodně vázaná na Německo, jehož profesní nasazení výrazně ve své době poznamenalo celou německou divadelní scénu - zktrátka, není (dle mého názoru) nutné být vystudovaným germanistou, aby při zaznění jeho jména si i průměrně znalý čtenář jej spojil s německou jazykovou a kulturní oblastí. A přesto čtenářka (která jeho knihu snad četla, když k ní napsala komentář) jej zařadila do anglické literatury. Přitom to nebyla kniha pro žáky ZŠ, tak se ani nedá předpokládat, že "dítě to má zatím popletené a ty země nerozeznává."
Ale to se už dostáváme jinam, než o čem tady byla primárně ta debata.
Jen jsem tím chtěla reagovat na slova mirektrubak, že on nechápe nikoho, kdo má potřebu vysmívat se .... Já nemám tu potřebu, ale někdy fakt neodolám a u některých komentářů křičím na toho, kdo je napsal: jakto, že nevidí, nenachází v té knize to, co tam evidentně je, jak to, že tomu nerozumí, nechápe to, nebo to až odsuzuje?! Mám takové tři čtyři knižní tituly, které jsou pro mne lakmusovým papírkem souznění s názory jiných, či naprostého odmítání jejich postojů: tím je Jméno růže, Mistr a Markéta a Doppler. Nepomohu si, ale kdo shodí některou z těcho knih, je u mne navždy "vyřízený". Šokojící jsou pro mne hlavně ta zdůvodnění, proč někteří ty zmiňované tři knihy odmítají - při čtení takových odsudků opravdu někdy "rostu".

Marbo
Marbo 09.09.2017 v 15:03

na internetu mne může zranit jen člověk, kterého znám ( byť virtuálně ).
Malý Princ je hezký právě tím, jak je "debilní". Pohádka, nikoli pro děti, ale proboha, jsou hlavně dospělí, kdo pohádky potřebuje, protože svět kolem je krutý až až.

Naias
Naias 09.09.2017 v 15:27

No prosím, rozšírila som si obzory. V slovenskom preklade totiž Antoine kreslí ovečku, nevedela som, že po česky kreslí beránka. Čisto zo zvedavosti, nevie niekto, ako je to v originále? Ja si to nemôžem nájsť, po francúzsky viem len toľko, čo mama Geralda Durrella.

tester
tester 09.09.2017 v 17:06

Sám proti všem, to je správná pozice v diskuzi. To je velmi inspirativní.

Jacck
Jacck 09.09.2017 v 17:25

Naias, já jsem se pár let francouzsky učil a pasivně jakžtakž rozumím, mluvit bych už asi nesvedl.
http://gutenberg.net.au/ebooks03/0300771h.html#ppchap1
ve francouzštině je to "un mouton", což je spíš ovce. Beran je dle slovníku "agneau" nebo "bélier"

triatlet
triatlet 11.09.2017 v 18:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 11.09.2017 v 18:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

triatlet
triatlet 11.09.2017 v 18:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 11.09.2017 v 18:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Damato
Damato 11.09.2017 v 18:59

No a právě kvůli těm pozitivně laděným lidem tady přeci my všichni jsme, protože nás to tady baví a ti prudiči ať si trhnou... Taky jsem dostala do soukr. zpráv jednu, co mě dostala, nejdřív jsem v lítosti bouchla počítačem, ale za pár dní mně tady po tom všem fakt bylo smutno. Tahle DK je moc fajn a přece si ji nenecháme zkazit pár blbečkama , co jen kalí vodu a jak psal mirektrubak.... nechávají za sebou jen hromady střepů.

R.E.M.
R.E.M. 11.09.2017 v 19:46

Nejlepší je takové negativisty a provokatéry ignorovat. Kdysi mi taky jeden expert začal psát blbiny do SZ jako reakci na to, že jsem mu udělila palec za komentář... :-)) Lidé jsou různí.

tatjana1737
tatjana1737 09.02.2018 v 13:04

Ech, co by jen provokativní komentáře, ale jako R.E.M. začínám mít zkušenost s nejrůznějšími hodně divnými SZ. Asi si změním profilovou fotku nebo nevím, čím tak provokuju, protože zprávy se netýkají čtených knih, ale výhradně mé osoby. Což mi sice párkrát zalichotilo, ale párkrát jsem dostala zprávu, kterou bych čekala spíš na nějakém erotickém chatu :-/. Kdybych měla zájem o sex konverzaci, neregistruju se tady, ale zcela jiných serverech. V tomhle ohledu by se mi docela hodilo odesílatele rovnou nahlásit jako SPAM, aby mi jeho zprávy vůbec nechodily, protože přehlédnout se bohužel nedají.

tatjana1737
tatjana1737 09.02.2018 v 13:05

Jéé, tak jsem záhy zjistila, že blokace funguje! Díky Vám adminové! :-* Budu mít klidnější spaní! :-)

tatjana1737
tatjana1737 09.02.2018 v 14:05

:-))) Obávám se, že ani obraz světice by některé, kteří se mocí mermo chtějí seznamovat, neodradil :-)))

tester
tester 09.02.2018 v 14:20

A nejde změnit tato stránka do negativu? čnb? V EDGE to jde v CHROME ne. Negativ se mně lepší čte.

Text příspěvku byl upraven 09.02.18 v 14:22



Vložit příspěvek