Diskuze u knih


Dan
Dan 05.04.2011 v 10:55

Kromě komentářů (které mají vyjadřovat Vaše názory na knihy), můžete nyní u každé knihy využívat slibovanou Diskuzi...

paulhunter
paulhunter 05.04.2011 v 12:18

Mám velkou radost.
Jinak bych chtěl poprosit všechny všechny uživatele (nebo alespoň ty, kteří si to tohle přečtou), aby v rámci ušetření práce moderátorům přesunuli všechny své komentáře u knih do Diskuze (u komentáře dáte Upravit a dole potom Přesunout z Komentářů do Diskuze), které nepatří do komentářů (ty by měly vyjadřovat názory na knihu, jak napsal Dan). Do komentářů tedy nepatří:
- Diskuzivní příspěvky / reakce na jiné uživatele (myslím, že všichni chápou rozdíl mezi mini-recenzí knihy a diskuzí)
- samostatné odkazy (na youtube, ke stazeni souboru.. proste jakékoliv)
- hodnocení filmů, rozhlasových pořadů atd.
- zvolani typu: "Hurá, už to konečně vyšlo!"
- osobní inzerce
- samostatne dotazy (Nevíte někdo, proč se hlavní postava chovala tak a tak?)
- komentare typu: "U knihy chybi doplnit rok vydani 1969 apod."
- vsechno ostatni (vsechno, co neni hodnoceni knihy, mini-recenze).

A takové příspěvky prosím přesunujte do diskuze i přesto, že přijdete o palce. Díky.

Dell
Dell 05.04.2011 v 18:03

Danielsone, opět krok dopředu, díky. Chci se jen zeptat, jestli by nešlo knihy, u kterých nějaké diskuzní příspěvky jsou, nějak označit. Jen aby člověk věděl, kde se nějaká diskuze vede a kde ne.

Dan
Dan 05.04.2011 v 18:43

to Garik: Uvidíme.
to Dell: když jsou u knihy nějaké diskuzní příspěvky, objeví se u knihy ikonka "diskuze".

paulhunter
paulhunter 10.04.2011 v 21:20

Rozhodně jsem pro to, aby se někde zobrazovaly nejnovější příspěvky z Diskuzí u knih, protože takhle se ty příspěvky "ztrácí" a člověk by musel náhodně projíždět knihy a zjišťovat, u které se diskutuje a u které ne. A pokud uživatelé uvidí, kde a o čem se diskutuje, tak se přidají taky.

pistalka
pistalka 10.04.2011 v 21:38

Taky si myslím, že by se měly někde zobrazovat nejnovější příspěvky v diskuzi.


Dell
Dell 11.04.2011 v 09:44

Já jsem se asi nevyjádřila úpplně přesně. Mně by se líbilo, kdyby bylo vidět, u které knihy se diskutuje, ale ještě před otevřením stránky s knihou. Zkrátka jako se zobrazuje hodnocení apod. Třeba jen nějaké políčlo "ano", "ne" u všech knih.

Dell
Dell 15.04.2011 v 10:46

Všichni si tak přáli diskuzi u knih, teď ji tady máme, ale stejně je pořád v komentářích plno příspěvků, které tam nepatří a měly by být právě v diskuzi. Zajímalo by mě, proč. Jestli někdo nevidí rozdíl mezi komentářem a příspěvkem do diskuze, nebo jestli chce mít víc komentářů, prostě nechápu.

nightlybird
nightlybird 15.04.2011 v 14:35

Dell - ono to bude možná od každého trochu. Možná to bude chtít trochu času, než se to vžije a rozběhne - jinak to asi může být tím, že s výjimkou pár obecně známých titulů nečteme stejné knihy a těžko diskutovat o něčem, co člověk nečetl - případně četl a za diskuzi to podle něj nestojí.

Woro
Woro 27.04.2011 v 23:49

Stejně, jako je jednotný soupis povídek u různých vydání povídkových sbírek, stejně tak si myslím, že by měla být i diskuze, recenze, film, apod. přiřazeno všem vydáním jedné knihy. Co myslíte?

Dell
Dell 28.04.2011 v 16:40

Woro: naprostý souhlas.

Dan
Dan 28.04.2011 v 16:59

to Woro: Vždyť to tak také je! (vyjma filmů, které zůstanou vždy u jednoho vydání)

Woro
Woro 28.04.2011 v 19:54

to Danielson: No třeba u Kafkovy Proměny, Procesu a Zámku (to jsem tak projel namátkou) tomu tak není - pokud mě zrak nešálí.

Woro
Woro 28.04.2011 v 20:39

PS: Stejně tak u Harryho Pottera, Pána Prstenů,... Pokud je tu něco, co dělám špatně, nebo pokud je tohle jen výčet malé výjimky - a je zde nějaké pravidlo, které provede "očistu", stejně jako tomu bylo donedávna s výpočtem hodnocení knih po sjednocení vydání jedné knihy -, stačí říct. Ale ten vykřičník je zbytečný.

jelito
jelito 28.04.2011 v 20:53

Woro: Pár tebou zmíněných knih jsem projel a zdá se mi vše v pořádku. Asi tě mate ikona "obsah", která je pouze u těch knih, u kterých jsou ještě další ikony... protože když by u některé knihy byla pouze ikonka "obsah", byla by tam zbytečně, protože kliknutím na ní by ses dostal na stránku, na které už jsi byl před kliknutím na "obsah" :-)

Text příspěvku byl upraven 06.10.16 v 11:07

Woro
Woro 28.04.2011 v 21:09

To jelito: Jo, tak to bude tím. Dosti mě to zmátlo. Díky za vysvětlení. Sice mi uniká podstata toho, proč jsou filmy jen u některých vydání, ale budiž. Ještě jednou dík.

Woro
Woro 28.04.2011 v 21:32

Ne, Woro toho nenechá (promiňte mi, asi mi dnes přelítlo něco přes nos).
Teď jsem si pročetl diskuzní vlákno ohledně přidávání filmů k vydáním a "důvody", proč je tomu tak, jak je, a přesto mi něco uniká. To je to pravidlo "odkaz za odkaz" tak důležité na dodržování, že by tento web nepřežil, kdyby se tohoto pravidla nedržel? Raději ať uživatel projíždí všechna vydání a hledá, zda-li u některého snad neexistuje odkaz na film? Možná mám v hlavě slámu, ale připadá mi, že to může nově příchozí uživatele mást, když to zmátlo i mě, přestože tu jsem již nějaký ten měsíc.

paulhunter
paulhunter 28.04.2011 v 21:43

Woro: chápu, že je matoucí, když to není u každého vydání, ale to jsou opravdu ty filmy tak důležité na literárním serveru? ;-)

Woro
Woro 28.04.2011 v 21:53

Mě osobně přijde informace, zda byla kniha zfilmována, jako jedna z těch důležitějších.
Kdybych se třeba mrknul na nějakou knihu, zaujala by mě, a hledal bych, zda podle ní nebyl natočen film, tak kde bych to měl najít, než na knižním serveru? Vždyť se název filmu může velice lišit - nikde není psáno, že jej filmoví tvůrci musí převzít z knižní předlohy - tudíž zfilmovanou knihu na filmovém serveru může být poněkud těžkopádné hledat.

Dell
Dell 29.04.2011 v 09:12

Taky si myslím, že odkaz na film tu máme, protože pro některé uživatele to důležité je a bylo by určitě přehlednější, kdyby se zobrazoval u všech vydání knihy.

Minas
Minas 30.04.2011 v 09:42

Možnost diskuze u knihy je zase krok dopředu, ale měl bych jednu malou připomínku. U knihy je ikonka diskuze (parádní věc - kliknu a jsem na diskuzi), ale ejhle, jak se dostat na komentáře? Když jsem na hlavní stránce knihy, tak samozřejmě komentáře ihned vidím a na diskuzi se dostanu přes kouzelné tlačítko - Diskuze.. ale když jsem v diskuzi, nemohu se jednoduchým způsobem dostat do komentářů (pokud jsem něco nepřehlédl), musím se složitě vrátit na hlavní stránku knihy. Nebylo by jednodušší přidat tlačítko Komentáře, které by se objevovalo pokud bych pročítal diskuzi?
Díky :)

Dan
Dan 30.04.2011 v 18:12

to Minas: Stačí kliknout na ikonku "Obsah" a jsi na úvodní straně knihy, kde popojedeš posuvníkem dolů a vidíš komentáře.

Woro
Woro 01.05.2011 v 14:27

to Danielson: Chystají se diskuze i u autorů a povídek? Nebo už se to řešilo a diskuze nebudou?

Woro
Woro 25.09.2011 v 21:51

Je v plánu přidání výpisu uživatelem diskutovaných knih na stránku profilu uživatele?
Jestli ne, přimlouval bych se. Nejlépe s nějakým přehledným upozorněním na nové příspěvky. Ne že bych nějak extrémně diskutoval, ale přehled by se určitě hodil.

Navaya
Navaya 24.10.2014 v 00:00

Já bych byla pro, zavést v diskuzích odkazy na jednotlivé připomínky od uživatelů. Aby bylo jasné, kdo na koho reaguje a člověk se mohl lépe orientovat. :) (nějaký podobný systém, jaký se užívá na diskuzi na ČSFD?). Díky za zvážení. :)



Vložit příspěvek