Vydávání knih v novém přebalu

DISKUZE » O knihách


ritterqa
ritterqa 20.08.2015 v 15:53

Zdravím,
náhodou jsem si všimla, že knihu Petr a Lucie vydalo nakladatelství Melantrich a letos je vydávána v novém přebalu v nakladatelství Omega.

Je možné, že jedna knihu a u nás vyjde u více nakladatelství?

Naias
Naias 20.08.2015 v 16:16

Tú knihu nevydal iba Melantrich, stačí kliknúť na záložku Vydání.
http://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/petr-a-lucie-1584

ritterqa
ritterqa 20.08.2015 v 18:09

Aha, takže v případě, že by mě zajímalo, jestli nějaká kniha nevyjde v novém přebalu, měla bych se obrátit an všechna nakladatelství a ne jen na to původní, kde kniha vyšla...

lenkaknel
lenkaknel 20.08.2015 v 20:45

Obracet se na všechna nakladatelství mi přijde trochu zbytečné, navíc když uvážíme, že některá mohla mezitím zaniknout. Osobně bych to zkusila třeba jen u posledního :-)

Koka
Koka 20.08.2015 v 21:08

Já bych hlavně nové vydání jakékoliv knihy neredukovala pouze na vydání "v novém přebalu". Přece může jít o vydání přeložené jiným překladatelem, nebo o tzv. kritické vydání, nebo o vydání - reprint, přetisk nějakého starého, historického a zajímavého vydání atd.
Tedy - nejenže je možné, ale je přímo zákonité, zejména u literatury poprvé u nás vydané před rokem 1989, že nové, další vydání téže knihy bude mít jiný obal, typ písma, grafickou úpravu atd.
A zda nějaká nedávno vydaná kniha nevyjde zas v novém přebalu? To je trochu divná otázka, už jenom použitím slova "přebal". Přece většinou každé další a další vydání - i u téhož vydavatele - mívá nový kabátek.

Text příspěvku byl upraven 21.08.15 v 15:01

ritterqa
ritterqa 21.08.2015 v 10:28

No, nevzdávám se naděje, že by mohl Harry Potter vyjít v novém přebalu. :D


Knoflík28
Knoflík28 21.08.2015 v 23:50

Hm, mě připadá, že nové přebaly jsou celkem zbytečné. A ja bych se Harryho rozhodně nevzdala :D je na tom něco dětsky okouzlujícího

ritterqa
ritterqa 22.08.2015 v 10:35

A tak třeba mě to donutí koupit si originál.

Eicherik
Eicherik 16.10.2015 v 19:50

Tady na databázi oceňuji, že je přehledně uspořádána rubrika "Vydání" u knihy. Když sháním nějakou knížku, tak se nejprve tady podívám v jaké vazbě a s jakým obalem kdy vyšla. A jelikož jsem "úchyl" na obaly, tak sháním vydání, s pro mě nejhezčí obálkou.



Vložit příspěvek